Stranica: 1/5.

Jadni Microsoft...

Postano: 10 ožu 2014, 22:42
Postao/la dabendji2000
http://www.focus.de/digital/computer/sm ... 65134.html

evo i njemački novinari se sazažili nad sudbinom našeg omiljenog IT diva... za one koji razumiju njemački vrlo zanimljiv članak...o 3 fatalne greške MS-a (zakašnjeli ulazak na tržište smartphonea, Windows 8, Xbox 1).

Re: Jadni Microsoft...

Postano: 11 ožu 2014, 17:32
Postao/la eQuivalent
Zašto ljudi smatraju W8 katastrofom i greškom? To mi nije jasno, niti će mi ikad biti jasno. W8 je samo izašao malkice pre vremena. Uskoro će i neke GNU/Linux distribucije da prihvate sličan pristup, ukoliko žele da se nađu na ekranima na dodir.

Re: Jadni Microsoft...

Postano: 11 ožu 2014, 18:04
Postao/la shrike
kako ti nije jasno? to je zbog sucelja koje je svima cudno i neprirodno.

Re: Jadni Microsoft...

Postano: 11 ožu 2014, 18:32
Postao/la eQuivalent
Neprirodno je samo korisnicima XPa i ljudima koji su naviknuti na takvo okruženje, a tim istim ljudima je neprihvatljivo i GNOME3 ili bilo koje drugo okruženje a koje nema veze sa XP navikama. Problem koji W8 ima, je zapravo u programima, što kombinuje metro okruženje sa starim okruženjem, a to iz razloga što većina programa još uvek nije prilagođena metro okruženju. NIje mi jasno kako vam je to neshvatljivo? Ali mrzi me sad da objašnjavam i da dajem primere, nit volim Windows nit ga koristim, pa zašto ja pametan jedini da ga branim, dok svi koji ga koriste stoje po strani i pljuju, a zapravo jedva čekaju da instaliraju W8.

Re: Jadni Microsoft...

Postano: 11 ožu 2014, 18:40
Postao/la shrike
XP? Nije prihvatljiv ni W7 ili vista ekipi jer je windows sučelje faktički nepromijenjeno od Win95. Metro jednostavn one paše ljudima zbog čitavog niza detalja samog metro sučelja, a ne toga što brdo programa tome nije prilagođeno. Ja sam to probao jednom i ekstremno mi je neintuitivna stvar bila. I da, gle, gnome3/unity su meni isto tako jako neintuitivni i ne mogu raditi u njima jako puno stvari na koje sam navikao. Ne možeš forsirati izjave u štosu da je sučelje lijepo i ugodno ako nekome nije.

Re: Jadni Microsoft...

Postano: 11 ožu 2014, 19:58
Postao/la zlatkoA
Tako je shrike...ta nova okruženja su neintuitivna do bola i ne idu mi u glavu kako je to sad
nešto ultra - deluxe bolje ..ne samo je drukčije i gluplje
eh da eto prilagođeno je dodiru..pfuj :zvizdi

Re: Jadni Microsoft...

Postano: 11 ožu 2014, 22:06
Postao/la stefan
koristim XFCE, KDE, Android, win7 i win8
dugo sam imao i iPhone, a ni MacOS mi nije stran. Naravno i XP. Vistu sam preskocio! Cak i na Unityu sam dosta radio :/
I mogu reci da nakon pola godine windowsa 8.1 nikako nisam zadovoljan! Najgore od svih navedenih!
I nije stvar navike! Los je jer je ideja potpuno pogresna za desktop racunala. To unificiranje sucelja je promasena ideja (read this Mark)!

Sent from my Transformer using Tapatalk 2

Re: Jadni Microsoft...

Postano: 12 ožu 2014, 09:06
Postao/la I,Geek
Ideja s Metro sučeljem je definitivno promašena. Stvar je možda nekad imala smisla ekipi u odjelu marketinga. S obzirom na brzo rastući trend prodaje tableta, pokušali su nam podvaliti i standardni PC pod tablet. Naravno, vrlo vjerojatno je bilo za očekivati da će touch ekrani također postati mainstream (na laptopima i desktopu) pa će korisnici biti zadovoljni s unificiranim sučeljem. Isti fail su imali s Vistom i očekivanjem kako će računala biti znatno jača do njezinog izlaska ili kako ćemo svi opet masovno potrčati u trgovine kako bi kupili novi HW samo da imamo Vistu (na njihovu žalost takve stvari polaze za rukom samo Applu). Ruku na srce, ni Vista nije bila toliko loš proizvod ako izuzmeno činjenicu koliko je gladna i žedna što se u konačnici manifestira kao tromost. Podbacili su u predviđanju budućnosti i iskreno, žao mi ih je.

Re: Jadni Microsoft...

Postano: 12 ožu 2014, 09:33
Postao/la Cooleech
stefan je napisao/la:..dugo sam imao i iPhone, a ni MacOS mi nije stran..
:sokiran :cenzura :nee :ljut :psuje2 :srednjak za iProizvode :beeelj a :protest stucise sbatine svecenik za tebe, štefi :nevin
Win7 i 8 :ljut2 ti mogu oprostit.. jedva. :zvizdi

Re: Jadni Microsoft...

Postano: 12 ožu 2014, 09:51
Postao/la tartaglia
Privatno sam koristio KDE, a na poslu windowse i mac os x. Katastrofa, za svaki switch mi je trebalo pol sata da se uštitam, nije valjalo. Odlučio sam naći neki minimalni skup funkcionalnosti koji mi treba i podesiti sve troje da radi otprilike isto. Sad koristim Unity, win i mac tako da se svi ponašaju otprilike ko unity.

Najveća mana unitija mi je tromost u odnosu na kde (ili je to tromost ubuntu u odnosu na suse), ali kad si dobar dio dana na win ili mac, ne osjeti se tak jako :p