Stranica: 1/1.

Čudne boje videa

Postano: 29 srp 2010, 23:23
Postao/la PsyTrance
Evo da i ja malo tipkam po forumu, ne samo da špijuniram :)

Instalirao sam Ubuntu 10.04. Zaželio sam se jednog filma, pronašao ga na internetu, skinio, lijepo se uvalio u fotelju i pokrenio film. Kad ono paf! Video ima čudne boje i toliko mi je iritantno da ne mogu gledati. Ista stvar je sa svakim videom koji pokrenem, čak ni televiziju ne mogu pogledati kako spada, video je također šaren. Ne razumijem kako, ali to dođe samo od sebe... Nekad se zna vratiti u normalu nakon nekoliko restarta računala, ali ne zadugo... Video opet postane šaren.

Instalirao sam jedan od drivera za grafičku koju mi je Ubuntu ponudio. Probao sam ga promjeniti, stvar je ista. Službene drivere s nVidia stranice nisam instalirao. Grafička je nVidia 8800GTS.

Evo i nekoliko screenova da vidite o čemu se radi:
http://i.imgur.com/Gaeac.jpg
http://i.imgur.com/8elnW.jpg
http://i.imgur.com/RGDUE.jpg
http://i.imgur.com/snhdi.jpg

Ako nisam naveo nešto što može pomoći oko problema, samo recite, poludit ću više... Hvala :)

Re: Čudne boje videa

Postano: 29 srp 2010, 23:40
Postao/la kvaju
s kojim video playerom gledaš video
jesi instalirao codece sve koji su ti potrebni?

Re: Čudne boje videa

Postano: 30 srp 2010, 00:00
Postao/la zole052

Re: Čudne boje videa

Postano: 30 srp 2010, 02:31
Postao/la NELE86
Avatar je opet u modi haha rofl

Inace ovaj problem je vec bio http://www.linuxzasve.com/forum/viewtop ... =16&t=4233

Re: Čudne boje videa

Postano: 30 srp 2010, 11:19
Postao/la PsyTrance
LOL, Avatar rofl rofl

Hvala na linkovima, pogledat ću to kasnije pa pokušati riješiti svoj "Avatar"
I sorry zbog duple teme :(

EDIT:
Mah, nisam imao mira, tako da sam to odmah načačkao i sad je sve u redu. Hvala još jednom.

Re: Čudne boje videa

Postano: 01 kol 2010, 18:11
Postao/la Soul_Sample
PsyTrance je napisao/la:
EDIT:
Mah, nisam imao mira, tako da sam to odmah načačkao i sad je sve u redu. Hvala još jednom.
nemoj ni slučajno napisat što je točno bio problem

Re: Čudne boje videa

Postano: 02 kol 2010, 01:23
Postao/la PsyTrance
Gore sam dobio dva linka s rješenjem mog problema. Proučio sam ih i pronašao rješenje, tako da sam mislio da nije potrebno.

Ali u pravu si, trebao sam napisati. Objašnjene na ovom linku je riješilo moj problem (treći post): http://www.wiredrevolution.com/ubuntu/f ... -in-ubuntu

Otvorite konzolu, upišite

Kod: Označi sve

gstreamer-properties
Otvara se novi prozor. Kliknite na tab Video i na padajućem meniju odaberite Custom.
U polje Pipeline upišite

Kod: Označi sve

videobalance hue=-1 ! autovideosink
slika

szubi