Sada je: 28 ožu 2024, 09:02.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Stanje se nije popravilo nakon čišćenja gugl kroma(no to je ionako na houm particiji),a kod fajerfoksa mi je to namješteno automatski.Takođe imam skriptu koja mi briše umanjene sličice nakon svakog ributa.
Postovi: 149
Postovi: 149
Pridružen/a: 21 lip 2016, 18:37
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 17 puta
Spol: M
OS: mint 13 64bit xfce
Možda i je google-chrome. Provjeri dali imaš ovu datoteku u " /etc/default/google-chrome". Ako imaš provjeri njen sadržaj. Ako se dobro sječam google ima i neki zapis u cron.daily.

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1020
Postovi: 1020
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 23.10
Kaže ovo:
repo_add_once="false"
repo_reenable_on_distupgrade="true"
Postovi: 149
Postovi: 149
Pridružen/a: 21 lip 2016, 18:37
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 17 puta
Spol: M
OS: mint 13 64bit xfce
Evo stavio sam sliku sustava ranije stvorenu:rut=6.5GB,pa sam usporedio najveće datoteke u jednom i drugom slučaju,no:/usr=4.3gb, /usr/lib=2.1gb, /usr/share/icons=445mb, /usr/share/games=411mb, /var=1.3gb, /var/cache/apt=826mb i to u oba slučaja isto!?Dakle na ovaj način ne mogu skužiti gdje je došlo do promjene. :place
Postovi: 149
Postovi: 149
Pridružen/a: 21 lip 2016, 18:37
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 17 puta
Spol: M
OS: mint 13 64bit xfce
barbaivo je napisao/la:Kaže ovo:
repo_add_once="false"
repo_reenable_on_distupgrade="true"


Ništa, moja pogrešna procjena. Mislio sam da je Chrome imao mogučnost da se nadograđuje neovisno o tvojim postavkama nadogradnje sustava. Tko zna što je u pitanju, možda nešto sasvim "deseto" :-D

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1020
Postovi: 1020
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 23.10
barbaivo je napisao/la:Dakle na ovaj način ne mogu skužiti gdje je došlo do promjene. :place

Ako imaš dvije slike sustava - staru i novu, pretpostavljam kao backupe u različitim direktorijima, možeš steći neki dojam što je u pitanju ako provjeriš koje se datoteke razlikuju u ta dva backupa s:
Kod: Označi sve
diff -qr PrviDirektorij DrugiDirektorij


Pazi da ne uspoređuješ s pravim root folderom (/) zato što u njemu postoje dinamički kreirani temp folderi poput /sys, /proc, /var /tmp i /run (možda još koji), koji se normalno ne "backupiraju" pa bi se pokazali kao razlika.
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
barbaivo je napisao/la:Meni je odvojen houm od ruta,nisam odavno ništa nadograđivao,mint je 17.2,veličina /var/cache/apt/archives je ostala ista (znam jer ga imam posebno sačuvanog u houm(duga priča) i ne želim brisati njegov sadržaj) dakle nije do potonjega.


sudo ncdu -x / će ti prikazati samo sadržaj / bez /home ako su ti odvojene particije pa si i tako možeš vidjeti.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Izgleda da je riješeno! :thmbs-up Jura probao sam s tvojom naredbom no ja imam slike sustava ,pa on pokazuje razlike u tim datotekama,a ne datotekama sustava.Radila je šrikeova metoda:stalno sam vraćao i brisao slike sustava,uspoređivao sa ncdu i došao da je najviše narasla /var, u njoj /var/spool te u njoj cups:sa 13 na 382 mb!Otvorim ja,i vidim da su tu kopije svakog dokumenta kojeg printam.Dakle cups ima postavke da ih sačuva,pa je to trebalo promijeniti u postavkama(iako je kod mene bilo sačuvaj povijest a ne i datoteke on je čuvao i datoteke i povijest?) ,pa sam stavio ne čuvaj ništa.Nakon brisanja tih datoteka u /var/spool/cups ponovo mi je veličina ruta 6.5gb.
Fala šrike i jura.
Postovi: 149
Postovi: 149
Pridružen/a: 21 lip 2016, 18:37
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 17 puta
Spol: M
OS: mint 13 64bit xfce
barbaivo je napisao/la:Jura probao sam s tvojom naredbom no ja imam slike sustava ,pa on pokazuje razlike u tim datotekama,a ne datotekama sustava.

Eh, da si se sjetio da se i ISO slike mogu montirati kao "loop mount" u normalne foldere bilo bi ti lakše.
Ja na Mintu xfce imam i u Thunar file manageru na desni klik - "Montiraj/Demontiraj ISO" (montiraju se unutar /mnt foldera svaka u svoj folder s imenom iso slike).

Dobro, na kraju je sve to bilo u neku ruku pitanje cachea.
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.