Sada je: 28 ožu 2024, 09:17.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Otvaram novi topic jer je ovo fakat dosta bizarno, pa ako se nastavi tko zna: https://www.omgubuntu.co.uk/2019/04/mic ... -right-now

Ukratko, MS na pitanje o tome da li će se pojaviti MS Edge na linuxu nije dao eksplicitno ne, što znači da bi se mogao pojaviti. Nakom MS SQL-a, ako bi bio i MS Edge, MSO je idući logični korak.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
DA to sam nesto citaol pred par dana. Sad je kao edge na chromium enginu i misle ga svigdje gurati. Oh well ljudima ponestaje browsera za skidanje firefoxa valjda :hihi
Avatar
Postovi: 130
Postovi: 130
Pridružen/a: 02 tra 2019, 12:58
Lokacija: Nymphenburg
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Gentoo, xmonad
ja sam definitivno za to. webkit/blink baziran browser s kvalitetnim syncom, normalnim optimizacijama za bateriju i dobrom android verzijom? sign me up.

svi direktni klonovi chromea su jako lacking u ičemu osim kvalitetnog synca. sam chrome je jako lacking u normalnim optimizacijama za bateriju. safari je vrh ako si na iphoneu, ali nisi. firefox za android je srednja žalost.

uvođenje neke kvalitetne alternative je pobjeda za korisnike, pogotovo ako dovede do toga da ms porta svoje poslovne aplikacije na druge platforme.
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
mene zanima da li će popraviti memory leakove chrom(iuma) i staviti ih upstream jer je to sada najveći problem.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
iweb je napisao/la:... firefox za android je srednja žalost...

Zašto to misliš? Nekoć je doista bio koma, sad koristim isključivo firefox na androidu i radi mi super, bolje od chromea. Sviđa mi se što većinu video zapisa otvara u zasebnom tabu pa je lako preuzeti video ili šerati direktno link do tog videa, što na chromeu baš i nije jednostavno. :pogled_dolje
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
ja sam i dalje na operi....
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:Otvaram novi topic jer je ovo fakat dosta bizarno, pa ako se nastavi tko zna: https://www.omgubuntu.co.uk/2019/04/mic ... -right-now

Ukratko, MS na pitanje o tome da li će se pojaviti MS Edge na linuxu nije dao eksplicitno ne, što znači da bi se mogao pojaviti. Nakom MS SQL-a, ako bi bio i MS Edge, MSO je idući logični korak.


odmah me stomak zaboli.......

LP b4sh
"The quieter you become, the more you are able to hear...."
Avatar
Postovi: 440
Postovi: 440
Pridružen/a: 04 tra 2012, 21:31
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 39 puta
Spol: M
OS: Debian
https://www.phoronix.com/scan.php?page= ... Linux-2020

Potvrđeno da Edge (Chromium) dolazi na Linux.

Nisam siguran što mislim o tome, iako sam imao priliku probati beta verziju na Win10 i moram priznati kako je preglednik brz, jednostavan i ugodan za korištenje. Puno bolji od Chrome-a a čini mi se i kako je dosta brži od Firefox-a :place
Tko zna u kojem će smjeru ići...ipak je to Microsoft.
niingu
niingu
Iako ima odlične performanse (dosta je brži od Chromea) što se tiče privatnosti Edge je apsolutna katastrofa.
U dolje priloženom linku možete vidjeti usporedbu nekoliko glavnih browsera.
Važno je napomenuti kako je Firefox nakon što se isključe neke postavke u about:config daleko bolji browser što se tiče privatnosti (nije loše baciti oko ni na privacytools).

Neka Edge slobodno dođe na Linux ali mislim da neće imati previše korisnika....
Bolje bi im bilo da nam daju Office (možda kao Flatpak).

https://www.zdnet.com/article/brave-dee ... ning-home/
roc1nante270
roc1nante270
Edge bi mogao imati hrpu ako slože 4k podršku za netflix, jer sada je linux i netlfix kombo maksimalno 720p.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.