Sada je: 29 ožu 2024, 09:26.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Imam na starom compu linux mint tricia.
Koristim ga tako sto sam ga povezao sa starijim tv-om i na njemu gledam yt i slično.
A u zadnje vrijeme kad kliknem da se izgasi ovo izbaci
slika

I stoji na ovome neće da se izgasi riješenje je ono izgasiti napajanje na compu.
Mozda sto ima 2gb ram ddr2
Intel dual core E8400 3.0 ghz
Postovi: 7
Postovi: 7
Pridružen/a: 21 sij 2020, 14:28
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux mint 19.3 tricia
Možda si u zadnje vrijeme napravio update i time dobio novu inačicu kernela. Prilikom pokretanja računala kad vidiš Grub menu izaberi advanced options i tu izaberi staru inačicu kernela. Možda je nešto posve drugo.Ovo je prvo što mi pada na pamet.
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
Probaj ga pokrenuti iz recovery modea, možda će dati korisnije informacije (ali ako boot u stariju verziju kernela ne riješi problem, neće ti biti trivijalan za riješiti)
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
Nedostaje dio poruke sa početka, možda tmao ima nešto što je čitljivije. kernel panic može biti svašta, ali ove op codove baš ne znam najbolje više.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
ovako od kada sam instalirao linux nisam radio upadate i čitajući vaše poruke padne mi na pamet da mu upravo to treba. Jednostavno nije mi izbacivalo a kako sam na njemu koristio yt i kodi nisam previse se optericivao upadetom. Nakon upadate se iskljucio normalno. Ako bude problema javim se.
Za člana gore koje je napisao da nije čitava poruka ..to je čitava. Uđem u recovery mod ako bude problema
Postovi: 7
Postovi: 7
Pridružen/a: 21 sij 2020, 14:28
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux mint 19.3 tricia
linuxbot je napisao/la:Za člana gore koje je napisao da nije čitava poruka ..to je čitava. Uđem u recovery mod ako bude problema


Sigurno nije, počinje sa kernel panic, a iznad toga garantirano ima nešto još.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:
linuxbot je napisao/la:Za člana gore koje je napisao da nije čitava poruka ..to je čitava. Uđem u recovery mod ako bude problema


Sigurno nije, počinje sa kernel panic, a iznad toga garantirano ima nešto još.



slika
:hmm :hmm :hmm
ne znam onda zašto ne izbacuje :sokiran
Postovi: 7
Postovi: 7
Pridružen/a: 21 sij 2020, 14:28
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux mint 19.3 tricia
A da, ti si fotka što je na ekranu, ali prije toga je nešto pokazao još a lako moguće postoji u nekom od logova u /var/log, na primjer dmesg ili kernl.log ili systemd logovima. Tu često ima više informacija o tome što je prethodilo raspadu sustava. Ovako imaš grešku koja kaže "sve je otišlo u bananu, evo ti kodovi za koje moraš biti hw ekspert i kernel maintainer da skužiš".
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
probam naći te logove tj.znam u windowsima potruditi ću se naći i na linuxu.
pa stavim onda.
Postovi: 7
Postovi: 7
Pridružen/a: 21 sij 2020, 14:28
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux mint 19.3 tricia

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.