Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.
Odgovori

Re: triple boot

06 lis 2014, 20:31

dupin je napisao/la:Ne trebaju ti 2 home particije. Samo neka se korisnik ne zove istim imenom u obje ( ili više) distri. Na taj način koristiš isti home, a svaki korisnik ima svoj folder. ;)

Imam dual-boot LMDE-a i Archa i zajednički home uz istog usera i nema(m) ama baš nikakvih problema. ;)

Re: triple boot

06 lis 2014, 20:57

Cooleech je napisao/la:
dupin je napisao/la:Ne trebaju ti 2 home particije. Samo neka se korisnik ne zove istim imenom u obje ( ili više) distri. Na taj način koristiš isti home, a svaki korisnik ima svoj folder. ;)

Imam dual-boot LMDE-a i Archa i zajednički home uz istog usera i nema(m) ama baš nikakvih problema. ;)

Ovo su jako korisni savjeti. Nikad nisam radio zasebnu /home particiju iz čiste lijenosti, a nisam ni bio siguran oko vlasničkih prava. Pojavilo mi se poprilično problema u vezi s tim da bi tek naknadno skužio da je problem u ntfs particiji na kojoj sam čuvao backup (ntfs ne čuva vlasnička prava). :nee

Re: triple boot

06 lis 2014, 22:29

Cooleech je napisao/la:Imam dual-boot LMDE-a i Archa i zajednički home uz istog usera i nema(m) ama baš nikakvih problema. ;)


Što se ne sudaraju config fileovi Archa i LMDE-a ako su u istom folderu? Samo pitam da mi bude jasnije.

Re: triple boot

06 lis 2014, 23:58

Ne, zašto bi? Doduše, Arch je Xfce, a LMDE MATE. Jedini "problem" je to što je u Xfceovom meniju firefox pointan u /opt folder, a zapravo to je slučaj kod LMDE-a. Zbog tog "problema" firefox pokrećem ikonom na desktopu, a na LMDE-u iz menija. Sve ostalo radi bez i najmanjeg problema.

Re: triple boot

07 lis 2014, 10:01

Meni se jedan home za dvije distre čini jako nesigurnom opcijom obzirom da različite distre fajlove često pišu u različite foldere. Interesuje me npr. kako bi se system mogao ponašati sa različitim verzijama gcc npr ili slično. Pretpostavljam da u tvom slučaju imaš različita usernames , inače bi kad-tad moglo biti problema.

sent from tapatalk

Re: triple boot

07 lis 2014, 16:55

Lipo san napisa, čitaj s razumijevanjem; isti user. Problema nema, a teško da će i biti, pogotovo jer nisu isti DE-ovi u pitanju. Sve što se tiče samog sustava je odvojeno, tako da različite verzije ovog ili onog ne mogu smetat niti jednom sustavu. Jedino možda kod neke aplikacije di su developeri idioti pa ne rade backward compatibility. Zasad nisu detektirani nikakvi idiotluci.. :zvizdi

triple boot

07 lis 2014, 17:33

roflmao! Et ja cu citati sa razumijevanjem, developeri su idioti a ti dude rule. Kraj price za mene . ... lud zbunjenog

Covjek lijepo kaze da ima uredjen ubuntu koji ne zeli kvariti, ali zeli probati Manjaro. Zamisli Manjaro mu nije nesto, pa hoce fedoru,pa ni ona nije nesto pa hoce Suse ili mozda Arch. Sve jedan za drugim u jedan home? stvarno...
eh , ja cu "citati sa razumijevanjem" ali bi ti za ime Boga, trebao pisati sa razumijevanjem. I vidi cuda ja ne spominjem IQ, nekako mi bez veze

Edit: od kad je na primjer, gcc koji sam spomenuo "Applikacija" koju su radili devs idioti koji nemaju pojma o "backward compatibility" ? Uzas...

Re: triple boot

07 lis 2014, 23:05

Uf. Da skratim; to sam tek naveo kao primjer, a ne vidim zašto bi se jedna verzija gcc-a "klala" s drugom jer postavke se, afaik, ne spremaju nigdje, a kamoli u homeu. ;)
Odgovori