Sada je: 06 svi 2021, 23:47.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

OK, smirimo strasti!!

Istina, ja ovo ne mislim "sklepati" nabrzaka.
Možda prva verzija ipak bude Ubuntu-like, ali ostale, (probat ću taj Debian), ću probati dodatno customizati i sam polako mijenjati dosta stvari u OSu, ali ako uspijem na Debianu, radit ću na njemu, Gentoo mi još ne dolazi u obzir pošto nisam baš toliko napredan rofl ...

Hvala vam na savjetima i svemu!!
Ali malo ste mi pretjerali, mislite, sad će to on za 20 min. napraviti i proglasiti to novom Amerikom?
:no ! Želim da ovo bude nešto novo i drukčije.

Markec hvala ti na podršci, kao i zoleu!
Ja ću nastaviti s ovim projektom iako neće izaći za 20 minuta, nego želim ga napraviti kvalitetno, a, nakon ove verzije iduću ću probati bazirati na Debianu !
기분이 무료로 사용 리눅스 :thumbs
Linux korisnik broj 518617!
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
Dangerous Lickz je napisao/la:OK, smirimo strasti!!

Istina, ja ovo ne mislim "sklepati" nabrzaka.
Možda prva verzija ipak bude Ubuntu-like, ali ostale, (probat ću taj Debian), ću probati dodatno customizati i sam polako mijenjati dosta stvari u OSu, ali ako uspijem na Debianu, radit ću na njemu, Gentoo mi još ne dolazi u obzir pošto nisam baš toliko napredan rofl ...

Hvala vam na savjetima i svemu!!
Ali malo ste mi pretjerali, mislite, sad će to on za 20 min. napraviti i proglasiti to novom Amerikom?

Markec hvala ti na podršci, kao i zoleu!
Ja ću nastaviti s ovim projektom iako neće izaći za 20 minuta, nego želim ga napraviti kvalitetno, a, nakon ove verzije iduću ću probati bazirati na Debianu !

:thumbs
Lutherus
Lutherus
Dangerous Lickz je napisao/la:Ali malo ste mi pretjerali, mislite, sad će to on za 20 min. napraviti i proglasiti to novom Amerikom?

Ok, onda samo naprijed. ;)

Dangerous Lickz je napisao/la:Ja ću nastaviti s ovim projektom iako neće izaći za 20 minuta, nego želim ga napraviti kvalitetno, a, nakon ove verzije iduću ću probati bazirati na Debianu !

Remastersys čini čuda, zar ne? :zvizdi
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Evo ti čak prijedlog naziva:

Ubuntu GTI

Mogu ti ovi napredniji GIMP-ovci urediti originalni Ubuntuov logo, pa da npr. umjesto ona tri kružića pišu slova G T I. :mrgreen:
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Hugo je napisao/la:Evo ti čak prijedlog naziva:

Ubuntu GTI

Mogu ti ovi napredniji GIMP-ovci urediti originalni Ubuntuov logo, pa da npr. umjesto ona tri kružića pišu slova G T I. :mrgreen:

Ubuntu EVO RWD :D ili 4WD :D
Lutherus
Lutherus
Ja se ispričavam ako sam bio neugodan, nisam znao da začetnik ideje ima 13 godina, te mislim da je to super da se mladci u tim godinama žele eksperimentirati s ovime! :thumbs

Debian sam naveo jer je ipak Ubuntu baziran na njemu i daleko je solidnija distra - ipak je "original" ;) i sam sistem nadogradnje, update-a je daleko kvalitetniji na Debianu nego na Ubuntuu, a samim time i stabilnosti, itd. S time da nije teško nakrcat Debian (recimo testing) da bude jednako šaren i nakrcan kao Ubuntu, jedina je razlika što se to sve radi na žgance (ručno) jer neki dio aplikacija i dodataka (compiz npr) nije po defaultu instaliran na Debianu. Osim toga mislim da je bilo navedeno da bi htjeli dečki da OS radi što brže - tak da uzet Debian "suh" kakav je - po meni je najbolja varijanta i onda dodavati i oduzimati određene komponente bez bojazni da se povuče neka 0.99.9992939293 verzija aplikacije koja ne radi kak spada, da ne kažem da postoje i drugi compositing manageri koji se mogu upotrijebiti bez nametanja compiza kao prbe opcije (ubuntu npr).

Mislim nisam neki linux guru, ali prebacio sam preko pleća i OpenSuse i Ubuntu i na kraju prešao na Debian i to više nije nikakav bauk od distre, a daleko je solidniji od Ubuntua.
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
samo naprjed momče, prčkaj, volio bih da sam u tvojim godinama imao volju za takvim nečim.
Dropbox reg. se i dobivaš 2GB odmah, a +250MB dobivamo i ti i ja ako se regaš preko ovog linka
How to

LastFM grupa LINUXZASVE join us
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
svaka čast momku!
samo naprid, nedaj se smest ;)
u tvojim godinama, ima sam windows 3.1 a za linux ne da nisam čua, nego Bog nije isplanira datum kad ću za njega čut xD
napravi lipo prvo Ubuntoliku distru, posli ćeš, ako te to bude zanimalo i dalje, usavršavat znanje i sve bolje radit distre ;)
Podijelio/la zahvalu: 207 puta
Primio/la zahvalu: 243 puta
Pitanje u vezi Debiana!
KOja je razlika između CDa i DVDa?
기분이 무료로 사용 리눅스 :thumbs
Linux korisnik broj 518617!
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
DVD ima više paketa na sebi, tj. trebat će manje stvari skidati sa neta.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 175 puta
Primio/la zahvalu: 293 puta
Spol: Y

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.