Sada je: 28 ožu 2024, 08:57.
Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.

Moderator/ica: Moderatori/ce

freelancing
16 vel 2011, 22:34
ima ovdje kog da se bavio freelancingom preko vidim da ima cijela sila tih freelancing stranica?
koje od tih stranica preporučate da imaju dobru reputaciju?

zanima me isto kako bit siguran da te neće netko izvaljat (pretpostavljam nikako osim gledat reputaciju poslodavca, ali što ako nije prije tražio nikoga da mu odradi posao pa nema reputacije) i neplatit, a ti recimo napravio nešto iskodirao i propalo ti fino vrijeme a osto bez kinte?
...I put on my robe and a wizard hat...
Avatar
Postovi: 816
Postovi: 816
Pridružen/a: 13 lis 2008, 21:15
Lokacija: Nerdvana
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Arch GNU/Linux + KDE
jedini nacin da se zastitis (koliko se to moze) je ugovor.
ali mislim da je bolje provjeriti poslodavca.

nesto sitno sam i sam freelanceao, ali to je bilo na preporuku i na "crno" i iskustva su pozitivna.
zapravo mi je zao sto je hrvatska tako ograniceno trziste, diljem internet prostranstava ili na nekim sluzbenim putovanjima sam upoznao ljude vani koji imaju one man band firmu.
posao im se bazira da par mjeseci rade na nekom projektu za sto beru odlicnu lovu, a nakon toga par mjeseci ne rade nista jer imaju dovoljno love, odnosno uce, obnavljaju znanje i slicno..
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Postovi: 5678
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
a da, ovo na preporuku je već drugačija priča.. netko s kim si dobar ti neće ni uvalit vjerojatno neki loš deal/posao...
...I put on my robe and a wizard hat...
Avatar
Postovi: 816
Postovi: 816
Pridružen/a: 13 lis 2008, 21:15
Lokacija: Nerdvana
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Arch GNU/Linux + KDE
postoji i moment gdje si prilicno siguran, ako ti znas sve o tome o cemu se radi (pa tako kako to i zaustaviti :) ), a onaj tko to uzima ne zna nista. onda si prilicno siguran osim od smrti davljenjem od brojih telefonskih poziva koji pocinju petominutnim glumljenim "oprostite sto smetam..". :)
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Postovi: 5678
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Ima za studente Polaris. Ali ne znam jesil' studoš.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
jesam =)

može link?
si radio šta preko toga? zadovoljan/ne?
...I put on my robe and a wizard hat...
Avatar
Postovi: 816
Postovi: 816
Pridružen/a: 13 lis 2008, 21:15
Lokacija: Nerdvana
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Arch GNU/Linux + KDE
Iskreno, ne znam koji je link i nisam radio nikada za njih ali dečki koji jesu su bili zadovoljni. Pitam pa ti javim kada saznam. Mislim da su većinom tražili java, php i takove stvari
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Našao link, fulao sam ime firme: "polar d.o.o."
http://www.polar.hr/
http://www.posao.hr/oglasi/student-za-h ... sao/34624/
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
aaaa, a ja mislio to nešto strano hehe. ok hvala, čekiram ih malo.
...I put on my robe and a wizard hat...
Avatar
Postovi: 816
Postovi: 816
Pridružen/a: 13 lis 2008, 21:15
Lokacija: Nerdvana
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Arch GNU/Linux + KDE
Ja sam pre nekoliko god pokusao na tim freelance sajtovima, visio po ceo dan i davao ponude od 100ponuda 2 sam dobio, jednog odlicnog poslodavca gde je islo sve odlicno a drugi je bio teska budala (tipa, ja imam para i ja sve znam) i onda takva ti budala koja ne zna ni sta je OS ili Windows, ti spuca reputaciju jer si ti "los" a on "dobar". Druga stvar/problem je ta, sto ti treba da radis za 10$/h (i to je cak malo) i onda dodje 10 indijaca koji ce to isto raditi za 2$/h a budimo realni ti tu cenu ne mozes nikako dostici ko sto oni mogu.
Znaci oni ce te zgaziti (jedino ako poslodavac ne zeli indijce i azijante e onda si na plusu)
Fora na koju sam ja isao i palilo je da napomenes da si iz Istocne Evrope (Onda misle da si ukrajinac/rus a njih cene kao programere)
Sanse su ti male..pogotovo u pocetku (sad nzm sta radis, programing/dizajn..etc), i ako te pitaju dal si to nekad radio reci da i ako nisi , jer ako kazes ne (a znas kako se to radi) nece ti dati posao, jer oni ne kontaju da ako znas jezik onda ti nije problem sto to isto nisi radio pre.

Ako si web programer:
Moja preporuka ti je da se specijalizujes za neku scriptu i na forumu te scripte se "Reklamiras" i trpas za svaki posao, i onda steknes 5-10klijenata i ako su zadovoljni poslom oni ce ti biti marketing ;)

Tako sam ja krenuo, na nekoj scripti radio, al radio sam sva ziva sranja i nasao par dobrih klijenata sa kojima i danas radim i eto imam part time poslove za njih po EU ceni i svi srecni i zadovoljni.

To je moje vidjenje freelancinga :)
Avatar
Bug
Postovi: 240
Postovi: 240
Pridružen/a: 18 lip 2009, 23:33
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Fedora 19, Debian 7

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.