Razne diskusije o Linuxu, neovisno o distribuciji.
Odgovori

Re: Linux i posao - oglasi, savjeti, rasprave, iskustva

19 vel 2017, 05:31

Ljudi, jeste li vidjeli ovaj oglas?

http://www.moj-posao.net/Posao/314508/S ... kacije-mz/

Skrolajte do opisa "poslova i zadaća".
Legendarno.
LE-GEN-DAR-NO.
:bravo :lulz rofl rofl

Je li to popis svega što očekuju od te osobe tijekom cijelog njezinog radnog vijeka? Služi li tolika lista intimidaciji potencijalnih kandidata? Jesu li samo nabacali sve čega su se mogli sjetiti, iako pola toga nikad neće biti potrebno? Ili su zaista ludi i očekuju da jedna osoba sama radi to sve plus "druge poslove po nalogu voditelja ureda"?

Ostaje misterija.

Re: Linux i posao - oglasi, savjeti, rasprave, iskustva

19 vel 2017, 06:13

A potencijalni kandidati su još dobro i prošli... mogli su tražiti još i minimalno 5000 sati leta u Microsoft flight simulator X i barem 1000 sati IRL leta na Gripenu pface

Naravno da rođo koji dobije posao ne mora znati ni 1 promil nabrojanog jer će po dio od svega znati njegovi pomoćnici koje će zaposliti naknadno. Osim toga vjerojatno se osniva ured za dronove pa eto ima vremena da skupi ekipu jer profi dronova u Hr ionako ima 2 ili 3.

Inače ta CCAA je u rangu CVH za aute ili ZAMP-a za glazbu :ljut

Re: Linux i posao - oglasi, savjeti, rasprave, iskustva

19 vel 2017, 08:00

Abzeenth je napisao/la:LE-GEN-DAR-NO.
:bravo :lulz rofl rofl

LU-ĐA-Ci

Re: Linux i posao - oglasi, savjeti, rasprave, iskustva

19 vel 2017, 09:08

Agencija za civilno zrakoplovstvo!? Upalila mi se lampica da sam jednom nešto o njima pročitao ali k'o za vraga toga više nema na netu - site/blog više ne postoji.
Pronašao sam ga u Wayback Machine od prije godine dana:
https://web.archive.org/web/20160401221 ... blemi.html

Tip je malo lud ali ako je i djelić toga istina što piše u donjoj polovini stranice ta je agencija mafijaško leglo kriminala.
U stvari, pročitao sam zahtjeve u tom oglasu i tu nema ništa komplicirano ili teško. Vjerojatno se radi o par računala koje bi trebalo nabaviti, instalirati windowse i povezati u mrežu te napraviti malu web stranicu. Ali uvjeti su tako napisani da se oni kvalificirani koje intimidacija ne odvrati jednostavno mogu odbaciti i primiti SSS rođu bez problema. Jer kao što rekoh, nije ništa komplicirano tako da bi se tu moglo inače javiti puno ljudi.

Re: Linux i posao - oglasi, savjeti, rasprave, iskustva

19 vel 2017, 10:08

S obzirom što je napisao nije ni čudno da članka nema. Iako, sve što je napisao nije pretjerano ekstremno ili nerealistično, jednostavno opisuje korumpiranog kriminalca koji teško zloupotrebljava svoje službene ovlasti. Ni prvi ni zadnji. Meni je interensantno jedino u tome što, ako je istina da tip nije riješio ni jedan slučaj, kako pobogu može raditi ? To se pitam nevezano za ostatak bloga.

Re: Linux i posao - oglasi, savjeti, rasprave, iskustva

19 vel 2017, 11:04

Podsjeća me na moj slučaj :roll:

Re: Linux i posao - oglasi, savjeti, rasprave, iskustva

19 vel 2017, 12:11

jurastublic je napisao/la:Agencija za civilno zrakoplovstvo!? Upalila mi se lampica da sam jednom nešto o njima pročitao ali k'o za vraga toga više nema na netu - site/blog više ne postoji.
Pronašao sam ga u Wayback Machine od prije godine dana:
https://web.archive.org/web/20160401221 ... blemi.html

Tip je malo lud ali ako je i djelić toga istina što piše u donjoj polovini stranice ta je agencija mafijaško leglo kriminala.
U stvari, pročitao sam zahtjeve u tom oglasu i tu nema ništa komplicirano ili teško. Vjerojatno se radi o par računala koje bi trebalo nabaviti, instalirati windowse i povezati u mrežu te napraviti malu web stranicu. Ali uvjeti su tako napisani da se oni kvalificirani koje intimidacija ne odvrati jednostavno mogu odbaciti i primiti SSS rođu bez problema. Jer kao što rekoh, nije ništa komplicirano tako da bi se tu moglo inače javiti puno ljudi.


Kako sam rekao, isto kao i CVH i ZAMP

Re: Linux i posao - oglasi, savjeti, rasprave, iskustva

19 vel 2017, 12:44

Ajde, CCAA je barem pod državnom kontrolom za razliku od one druge dvije :hihi

ZAMP je odjel HDS-a, udruge koja ima bolesne ideje o tome što je kršenje autorskih prava, a CVH je dioničko društvo u privatnom vlasništvu. :) Zašto? Jer se može.

Re: Linux i posao - oglasi, savjeti, rasprave, iskustva

19 vel 2017, 13:07

@Bertone: hehe, vidio sam. :)

shrike je napisao/la:Meni je interensantno jedino u tome što, ako je istina da tip nije riješio ni jedan slučaj, kako pobogu može raditi ? To se pitam nevezano za ostatak bloga.

Malo sam pogledao, ne volim svačemu vjerovati. U ovom slučaju prije bi moglo biti do Agencije za istraživanje nesreća u zračnom, pomorskom i željezničkom prometu.
Nemoguće je znati ni tko je što istraživao jer se u službenim izvještajima Agencije za istraživanje nesreća za avijaciju sve negdje do polovice 2016.g. uopće ne navode imena istražitelja nesreća i nezgoda, tj. ljudi koji su obrađivali slučajeve niti ljudi koji su pisali izvješća. pface

A te dvije agencije podnose godišnja izvješća vladi koje je potpisivao premijer. Teško je očekivati da čita što potpisuje za tako malu plaću. pface

Re: Linux i posao - oglasi, savjeti, rasprave, iskustva

23 vel 2017, 12:03

Evo još jednog "genijalnog" oglasa. Omjer traženog znanja i visine plaće je stani-pani. Cjelodnevna testiranja neću niti komentirati...
Odgovori