Sada je: 29 tra 2024, 09:05.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Instalirao sam si ubuntu, ali imam poteškoća s instaliranjem modema, nikako ga nemogu podesit da radi! Dali ima ko kakvo riješenje ili da je imao isti problem pa da mi objasni kako to ide. Modem je Hdaudio soft data fax modem with smartcp, na laptopu Acer aspire 5652. zahvaljujem unaprijed
Avatar
Postovi: 8
Postovi: 8
Pridružen/a: 03 pro 2007, 17:14
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Imala sam isti problem sa stolnim računalom (verzija ubuntua 6.06), kartica se vidi ali net ne radi. Ispalo je da nemam instaliran driver za tu karticu.
Na http://www.ubuntu.com sam našla da je driver za moju karticu ugrađen u ubuntu 7.10. A što se tiče skidanja potrebnog drivera, to mi je bilo prekomplicirano pa sam instalirala 7.10, te se za net nije ništa moralo podešavat nego je radilo samo po sebi.

Eto, to je moje iskustvo. Valjda pomogne
Avatar
Site Admin
Postovi: 2074
Site Admin
Postovi: 2074
Pridružen/a: 07 pro 2007, 16:30
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 174 puta
Primio/la zahvalu: 278 puta
Spol: Ž
OS: ubuntu 12.04
skejo je napisao/la:Instalirao sam si ubuntu, ali imam poteškoća s instaliranjem modema, nikako ga nemogu podesit da radi! Dali ima ko kakvo riješenje ili da je imao isti problem pa da mi objasni kako to ide. Modem je Hdaudio soft data fax modem with smartcp, na laptopu Acer aspire 5652. zahvaljujem unaprijed


Kolko se sječam to je obični win modem, tako da iskreno čisto sumljam da ćeš ga uspjet upogonit na linux-u.

Evo ja na svojem FCS-u nemogu upogonit ni wireless niti modem(od njega sam odusto jer mi netreba), ali ak neko ima ideju za wireless samo napred(probo sam ndswrapera, instalaciju acerovog acpi-a itd.) ništa nije pomoglo kartica je normalno instalirana jer ju nemogu uključit. ( u win-u se to obavlja preko tipke čija je funkcija kontrolirana od strane wbutton.exe aplikacije) Ukoliko netko ima ili zna kako tu aplikaciju upogonit na linux-u bio bi zahvalan.
Postovi: 3
Postovi: 3
Pridružen/a: 10 pro 2007, 15:57
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Ista priča i sa Conexant internim modemom. Skinuo sam drivere za njega sa linuxant.com ali nikako da ga natjeram da radi. Nisam neki znalac, totalni početnik u stvari, ali i kolega koji doma koristi isključivo linux nije mi mogao pomoći. Ima li netko ovdje da mi to može objasniti, kako winmodem, pogotovo ovaj koji ima podršku upogoniti?

Najbolja stvar je što nije za net već za fax.

Help! :?
Postovi: 1
Postovi: 1
Pridružen/a: 29 pro 2007, 16:26
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Uspio sam napokon naći drivere. Nakon nekog vremena uspio sam ga instalirat! Napravio sam konekciju i pokusao se spojit, za ugodno iznenađenje uspio sam, ali imam drugi problem. Spaja se na jako maloj brzini npr. "google" mi otvara 2 min. Hvala vam na pomoći.
Avatar
Postovi: 8
Postovi: 8
Pridružen/a: 03 pro 2007, 17:14
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.