Sada je: 27 sij 2021, 15:41.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Nešto ko KDE na Qt-u?
Ubuntu SDK na GTK+?

Ne znam, nekako mi se čini da se zatvaraju. Nadam se da će SDK razviti kao zasebnu platformu koja će biti lako integrabilna u bilo koji desktop.
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
da, i ja imam dojam da se zatvaraju...
Podijelio/la zahvalu: 204 puta
Primio/la zahvalu: 242 puta
definitivno. Hoće postati strogo kontrolirana platforma za Valve. Sve samo da dovuku igre. OK, sve to štma. Neka igre dođu na Linux, ali ovo sve više izgleda kao prostitucija...
Krivim putem se to rješava. Umjesto da nađu načine i put kako bi se otvoreni driveri više i kvalitetnije razvijali, Valve i Canonical kao dvije PROFITABILNE kompanije samo gledaju kako da se dodvore vlasničkom dijelu ove priče. Zapravo logično i što smo mi uopće očekivali? Podršku za FLOSS??! Ma neee, podršku za novac! ;)
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Od verzije 13.04 podrška za sva Ubuntu izdanja koja nisu LTS će se smanjiti sa 18 na 9 mjeseci. LTS izdanja će i dalje imati 5 godina podrške.
Time će se smanjiti napor održavanja više verzija istodobno kako bi se povećala kvaliteta novih izdanja. Svi novi korisnici će imati rok od 3 mjeseca za prelazak na noviju verziju, koja će i dalje izaziti svakih 6 mjeseci. Najavljuje se uvođenje velikih promjena i novih tehnologija.

“The change in support length from 18 months to 9 months will reduce the number of releases we need to support in parallel while still allowing enough time for our users to upgrade to the next release,” reads the official announcement from Canonical.
(...)
The goal of Canonical is to have less stable/LTS releases out at one time, giving them more resources to implement new features instead of offering support.

“These stable/LTS releases will be better supported and leave developers and other contributors with more energy to focus on designing and implementing the next big idea. As Ubuntu enters the age of convergent devices, its contributors will need all the energy they can get for that development,” the announcement also mentions.

http://news.softpedia.com/news/Canonica ... 8695.shtml

http://fridge.ubuntu.com/2013/03/19/ubu ... tu+News%29
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Moderator
Moderator
Primio/la zahvalu: 251 puta
to ima veze i s time što Canonical želi zastartati rolling release model sa svojim LTS izdanjima...
Site Admin
Site Admin
Najvjerojatnije se radi o tome da nemaju novaca održavati toliko dugo stare verzije jer se moraju skoncentrirati na druge stvari. (TV, tabletni, mobiteli ...)
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Suko je napisao/la:Najvjerojatnije se radi o tome da nemaju novaca održavati toliko dugo stare verzije jer se moraju skoncentrirati na druge stvari. (TV, tabletni, mobiteli ...)

Ha čuj, Applezacija košta ;)
Site Admin
Site Admin
Je! Appleizacija sauga para i para.
A dobra i vrijedna zajednica ne košta ništa. :D
Site Admin
Site Admin
Nešto se potroši na jabučarenje, pa tu su i sajmovi, tv nastupi, marketing također puno poždere a rezultata željenih nema.
Lutherus
Lutherus
A čuj. Vidiš da ni Microsoftni nešto u posljednje vrijeme baš ne uspjeva zapaliti mase. A oni imaju para za sto pedeset Ubuntua.
Ne mogu to svi. Samo je jedan Stevica, a naivaca je ipak ograničeni broj. ;)
Site Admin
Site Admin

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.