Switch to full style
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)
Odgovori

Re: Canonical planira razviti SDK specijaliziran za Ubuntu!

30 lis 2012, 15:15

Nešto ko KDE na Qt-u?
Ubuntu SDK na GTK+?

Ne znam, nekako mi se čini da se zatvaraju. Nadam se da će SDK razviti kao zasebnu platformu koja će biti lako integrabilna u bilo koji desktop.

30 lis 2012, 15:20

da, i ja imam dojam da se zatvaraju...

30 lis 2012, 15:40

definitivno. Hoće postati strogo kontrolirana platforma za Valve. Sve samo da dovuku igre. OK, sve to štma. Neka igre dođu na Linux, ali ovo sve više izgleda kao prostitucija...
Krivim putem se to rješava. Umjesto da nađu načine i put kako bi se otvoreni driveri više i kvalitetnije razvijali, Valve i Canonical kao dvije PROFITABILNE kompanije samo gledaju kako da se dodvore vlasničkom dijelu ove priče. Zapravo logično i što smo mi uopće očekivali? Podršku za FLOSS??! Ma neee, podršku za novac! ;)

TOP TEMA: Ubuntu vijesti

20 ožu 2013, 18:42

Od verzije 13.04 podrška za sva Ubuntu izdanja koja nisu LTS će se smanjiti sa 18 na 9 mjeseci. LTS izdanja će i dalje imati 5 godina podrške.
Time će se smanjiti napor održavanja više verzija istodobno kako bi se povećala kvaliteta novih izdanja. Svi novi korisnici će imati rok od 3 mjeseca za prelazak na noviju verziju, koja će i dalje izaziti svakih 6 mjeseci. Najavljuje se uvođenje velikih promjena i novih tehnologija.

“The change in support length from 18 months to 9 months will reduce the number of releases we need to support in parallel while still allowing enough time for our users to upgrade to the next release,” reads the official announcement from Canonical.
(...)
The goal of Canonical is to have less stable/LTS releases out at one time, giving them more resources to implement new features instead of offering support.

“These stable/LTS releases will be better supported and leave developers and other contributors with more energy to focus on designing and implementing the next big idea. As Ubuntu enters the age of convergent devices, its contributors will need all the energy they can get for that development,” the announcement also mentions.

http://news.softpedia.com/news/Canonica ... 8695.shtml

http://fridge.ubuntu.com/2013/03/19/ubu ... tu+News%29

Re: Ubuntu skraćuje trajanje podrške za izdanja koja nisu LT

20 ožu 2013, 19:27

to ima veze i s time što Canonical želi zastartati rolling release model sa svojim LTS izdanjima...

20 ožu 2013, 20:03

Najvjerojatnije se radi o tome da nemaju novaca održavati toliko dugo stare verzije jer se moraju skoncentrirati na druge stvari. (TV, tabletni, mobiteli ...)

20 ožu 2013, 20:08

Suko je napisao/la:Najvjerojatnije se radi o tome da nemaju novaca održavati toliko dugo stare verzije jer se moraju skoncentrirati na druge stvari. (TV, tabletni, mobiteli ...)

Ha čuj, Applezacija košta ;)

20 ožu 2013, 21:27

Je! Appleizacija sauga para i para.
A dobra i vrijedna zajednica ne košta ništa. :D

20 ožu 2013, 21:32

Nešto se potroši na jabučarenje, pa tu su i sajmovi, tv nastupi, marketing također puno poždere a rezultata željenih nema.

20 ožu 2013, 21:37

A čuj. Vidiš da ni Microsoftni nešto u posljednje vrijeme baš ne uspjeva zapaliti mase. A oni imaju para za sto pedeset Ubuntua.
Ne mogu to svi. Samo je jedan Stevica, a naivaca je ipak ograničeni broj. ;)
Odgovori