Sada je: 29 ožu 2024, 05:47.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Mint je ipak derivat Ubuntua...ako se jednog dana u potpunosti odvoji, onda ćemo vjerojatno napraviti zaseban podforum. Problem je što ako to napravimo sad, onda bi korisnici drugih popularnih derivata također - i s pravom - mogli zahtijevati svoje podforume, odvojeno od Ubuntua. A pitanje je koliko bi aktivnosti na kraju uopće bilo u tim podforumima.

Dakle, nije problem u filozofiji pojedine distre, već se radi o...hm, procjeni "isplativosti" otvaranja novog podforuma i želji da se ne "zatrpava" forum i ne unosi kaos u navigaciju i kategorizaciju podforuma.

To je skoro pa defaultni odgovor na svaku sličnu ideju koja se pojavi...i nisu te ideje uopće loše, ali aktivnih korisnika na forumu je zapravo malo, pa je jako teško "opravdati" stvaranje novog podforuma.

Mislim da nam je zasad ova tema sasvim dovoljna za druženje vezano uz Mint :D
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Ave. Godinama sam na mintu i to na više strojeva doma, a okolo sam ga stavio na jako veliki broj računala, i stvarno je odličan za prvi susret sa linuxom. A i godinama vjerno služi. Odnedavno na stolnom imam mint 17 xfce, na laptopu mint cinnamon 17 dok se na malom hp netboku još uvjek vrti mint 13 mate. Brza i jednostavna instalacija, izvrsna lokalizacija na hrvatski, stabilan, brz, odlično raspoznaje hardwer, LTS 5 godina podrške.... Podržava uefi, gpt i secure boot opcije. Neznam kaj bi to bilo toliko čarobno ili privlačno u drugim distrama a da to isto nema i mint. Jedino se ponekad zapitam o njegovoj budućnosti s obzirom na mali broj stalnih aktivnih razvijatelja. Uglavnom, želim mu dugu i dobru budućnost :-)
Max Bunker
Max Bunker
Abzeenth je napisao/la:Mint je ipak derivat Ubuntua...


Kao što je i Ubuntu derivat Debiana, a pod forumom posvećenom Debianu otvorena je tema LMDE... no, dobro. Poštujem mišljenje većine i ostavite onda kako jest.
Avatar
Postovi: 1058
Postovi: 1058
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 149 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
A ja sam mislio da je samo Vl@do fanboy... :hihi ;)
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
rudar je napisao/la:
Abzeenth je napisao/la:Mint je ipak derivat Ubuntua...


Kao što je i Ubuntu derivat Debiana, a pod forumom posvećenom Debianu otvorena je tema LMDE... no, dobro. Poštujem mišljenje većine i ostavite onda kako jest.


Pogledaj ovu temu: viewtopic.php?f=23&t=7736&p=223852#p223843
Predložena su neka rješenja, a neka su već i provedena.
Ako želiš dalje raspravljati o ovom problemu, molim da to nastaviš ondje.
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Joinin' tha club 8-)

slika

slika
Avatar
Postovi: 327
Postovi: 327
Pridružen/a: 26 srp 2013, 07:31
Lokacija:
Podijelio/la zahvalu: 20 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: Arch
Cestitke! S Mintom je uvijek ljubav na prvi pogled! ;) <3
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Pridruzujem se Mint clubu... Mintujem vec lijepih dve godine, tako da mogu samo lijepe stvari pricat o ovoj distri! :thmbs-up
Avatar
Postovi: 9
Postovi: 9
Pridružen/a: 28 tra 2013, 22:10
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Qiana
Moje druženje s Mintom nije dugo trajalo. Zamijenio Mint sa Manjarom (kojeg btw. instaliram po 3. put).
I'm out!
Avatar
Postovi: 327
Postovi: 327
Pridružen/a: 26 srp 2013, 07:31
Lokacija:
Podijelio/la zahvalu: 20 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: Arch
coolaid je napisao/la:Moje druženje s Mintom nije dugo trajalo. Zamijenio Mint sa Manjarom (kojeg btw. instaliram po 3. put).
I'm out!

One does not simply leave linuxmint fan club :bleh
Emotion 98.3 je napisao/la:Some people call the radio station and say "Fernando, are you bilingual?" I said I try anything once.
Avatar
Postovi: 308
Postovi: 308
Pridružen/a: 12 lip 2011, 21:52
Lokacija: Slavonski Brod
Podijelio/la zahvalu: 16 puta
Primio/la zahvalu: 16 puta
Spol: M
OS: Debian Xfce

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 24 gostiju.