Sada je: 29 ožu 2024, 15:17.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

pozz!! ekipa...full sam novi i sirovi user ubuntu-a 20.04 i primjetio sam da mi fali predpregled fotki u folderima prilikom pregledavanja a i prilikom otvaranja slika u nekim aplikacijama...ne mislim na thumbnails prikaz datoteka već na uvećan predpregled sa strane desno u prozoru foldera
koliko vidim u osobitostima foldera ima predpregled kartica ali nikakve opcije ne nudi...vjv postoji rješenje samo što je ne znam pokrenuti pa molim za pomoć!!!
Postovi: 4
Postovi: 4
Pridružen/a: 09 lip 2020, 18:03
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: ubuntu20.04
Pozdrav i dobro došao :)
Ako misliš na ovako nešto: slika
npr. prilikom uploada slika se pojavi prozorčić i na njemu prikaz označene slike na desnoj strani.

A u običnom pregledavanju datoteka sa slikama ne vidim da ubuntu ima "predprikaz" slika, niti taj prozor s desne strane. Ako nađeš rješenje javi.
Možda pomogne obično uvećanje prikaza thumbnails od slika , u gornjem desnom kutu potraži izbornik:
slika
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
da...thnx..kod uploada ima mali predprikaz...može li se kako povećati?

postoji li mogućnost predpregleda .pdf ili .odt ili .doc datoteka direktno u folderu? u otvorenom folderu gore desno ima izbornik koji nudi "osobitosti" pa karticu "pretraga i pretpregled" ali ne postoji opcija koja konfigurira pretpregled
Postovi: 4
Postovi: 4
Pridružen/a: 09 lip 2020, 18:03
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: ubuntu20.04
salegt je napisao/la:da...thnx..kod uploada ima mali predprikaz...može li se kako povećati?


U gornjem desnom kutu klik na trokutić, pa "osobitosti" i "univerzalni pristup". Tamo možeš narediti uvećanje kao povećalo. Nije nešto ali možda pomogne.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
thnx...malo je pomoglo :thmb-up
Postovi: 4
Postovi: 4
Pridružen/a: 09 lip 2020, 18:03
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: ubuntu20.04
salegt je napisao/la:thnx...malo je pomoglo :thmb-up

Našao sam način.
Ako imaš instaliran Ubuntu na hrvatskom jeziku otvori aplikaciju "priručnik", zatim "Datoteke, mape i pretraga", onda "preview files and folders", tamo klikni "Install Sushi" i pročitaj upute kako se koristi.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
thnx...treba navikavanja na taj spacebar al ok je...preview radi brzo...super..hvala puno
Postovi: 4
Postovi: 4
Pridružen/a: 09 lip 2020, 18:03
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: ubuntu20.04

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.