Sada je: 21 svi 2024, 12:41.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

@SuSe
hvala na odgovoru, ovo za libreoffice nisam vidio, ali to mi nije pravilo problem - evo danas nisam ništa dirao, radi kako treba :sokiran
Wifi je u redu, nemam problema sa njim - neka za sad radi.
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Da li uz opensuse defaultno dolazi softver kojim bi bilo moguće na usb i ext hdd mijenjati particijske tablice, dos,gpt..i slično... ? Gparted to odrađuje ali da ne instaliram ako možda već imam nekaj na opensuse... Onaj expertni particioner mi nudi da kreiram novu tablicu ali nevidim opciju da promjenim tablicu, znači on bu napravio novu ali tip koji je i sada.... Ili mi je promaklo kaj ?
Max Bunker
Max Bunker
KDE Partition Manager ne odrađuje posao? Barem on dolazi sa KDE-om? Jel za njega misliš?
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Da... Ak ak te mogu zamoliti vidi jel tebi nudi opciju promjene tablice ? Meni nudi opciju kreiraj novu al nevidim način promjene ili sam ćorav ...
Max Bunker
Max Bunker
heh, e ... ako ja sad znam :-D , sad sam se spetljao :ljut2 :hihi desni klik na particiju koju želiš na tom usb-u i onda Properties/Svojstva ;)
Na vrh u tabeli odaberi koji file system ti treba i onda ok, pa apply.

Za svaki slučaj, provaj sa nekim praznim usb-om pa pogledaj, trenutno mi se ne da žrtvovati ih :hihi
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Ma nudi on za odabir npr fat ili ext4, ali ako hoceš npr za cjeli disk umjesto dos-mbr staviti gpt tablicu e tu opciju nevidim... Znači promjena particijske tablice a ne datotečnog sustava particije...

Bum slikal kad bum uz komp. :-)
Max Bunker
Max Bunker
pa na openSUSE-u si, koristi Yast-ov Partitioner
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Pa to i pitam, kako da sa njime za neki hdd promjenim mbr u gpt i obrnuto ?? Nebih htio instalirati gparted ako kde particioner to nekako može.
Max Bunker
Max Bunker
Max Bunker je napisao/la:Pa to i pitam, kako da sa njime za neki hdd promjenim mbr u gpt i obrnuto ?? Nebih htio instalirati gparted ako kde particioner to nekako može.
koji kde partitioner? Yast != KDE
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Pa taj particioner koji je defaultno dio tvorničke opensuse instalacije.... Kako njime mbr promijeniti u gpt ?
Max Bunker
Max Bunker

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.