Sada je: 29 ožu 2024, 10:14.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

tiho je na openSUSE forumu... ili ima malo problema ili ima malo usera... ;)
Bit će oboje... ;)
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Hajde malo da ozivimo temu.

Instalirao sam pre 10-ak dana openSUSE Tumblweed Krypton.
KDE Plasma Version:5.7.95
KDE Frameworks Version: 5.27.0
Qt Version: 5.7.1
Kernel Version: 4.7.4-1 -default

Bas mi se svidjaju neke promene, i mislim da ce Plasma 5.8 biti bas dobra.
Ima par stvarcica koje ne rade kako treba, ali posto je to Krypton, to je sasvim razumljivo.
Recimo, Kmail, ne prikazuje tekst poruke kada poruka pristigne.
Kad iskljucim Amarok, proces i dalje ostaje, pa se prilikom restarta automatski podize.
Ostalo sve radi kako treba, za sada, ali posto ima update po nekoliko u toku dana, moguci su novi problemi ali i popravke postojecih.
Toliko, za sada.
Pozdrav,
openSUSE
Linux For Open Minds
Avatar
Postovi: 69
Postovi: 69
Pridružen/a: 23 stu 2015, 21:58
Podijelio/la zahvalu: 38 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: M
OS: openSUSE-Leap 42.3
Samo kratko, pošto je Plasma 5.8 LTS u pitanju, nikakvih problema nema. Fura super. Dobar rad KDE-ovog tima, još ljepše izgleda, modernije...
Postovi: 346
Postovi: 346
Pridružen/a: 26 ruj 2012, 19:13
Podijelio/la zahvalu: 35 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: OpenSuse KDE
Kako stojite sa Tumbleweedom? Ja sam instalirao prošle sedmice, Plasma 5.8, Kmail sa akonadi procesima zauzima ~ 1.1 GB. Imao sam problema sa smrzavanjem slike – hard shutdown je pomagao. Nakon što bi zatvorio LibreOffice nisam mogao ništa otvoriti jedno 10 sek, nakon toga normalno radi.

Problemi sa codecima, Vlc sam jedva natjerao da pokrene video i onda sjecka ili nekad zamrzne... Okruženje nije pravilo nikakvi problem, nikakvi crash. Ali to mi je bilo neupotrebljivo. Da li je do snapshota kojeg sam skinuo ili nije tko će znati.
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Na mom je računaru postao glavni OS TW, više od godinu dana. Prezadovoljan sam.
Dopada mi se, kada nešto i zeznem, tu je snapper.
Kada si već spomenuo zamrzavanje, podsjetio si me da mi se to desilo 2-3 puta kako je stigla Plasma 5.8. Zadnji put kada se desilo ne sjećam se, možda je neki update popravio.
Svaka verzija kernela dođe skupa sa Bumblebee paketima, što olakšava situaciju, ne moram više dodatno pucatu komande.
VLC radi ok, iako koristimo samo SMplayer. Ne sjećam se baš, ali vlc se mora natjerati sa nekim dodatnim instalacijama da radi normalno, naravno zbog codeca, možda je ovo:
http://opensuse-community.org/
Iskren da budem, desilo mi se da moj TW radi super sa svim zadnjim azuriranjem, skinem pandan tome snapshot TW, ono problemi, nevezano za bugove iz zadnjeg ažuriranja.
Postovi: 346
Postovi: 346
Pridružen/a: 26 ruj 2012, 19:13
Podijelio/la zahvalu: 35 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: OpenSuse KDE
Jučer sam probao instalirati Tumbleweed sa live CDa i izbacio mi je pred kraj instalacije neke čudne errore tako da je za sada no go, nije mi se dalo ići "debugirati" jer su čekale druge distribucije na instalaciju, možda ga isprobam opet za neko vrijeme.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Pozdrav ljudi! evo da ne bude tiho u ovoj temi :)
Instalirao sam opensuse tumbleweed gnome 3.26. e sad, zanima me da li mogu kako napraviti da mi panel bude stalno vidljiv i da bude kao na ubuntu 17.10 da u opcijama mogu birati gdje da postavim(lijevo dolje itd). Zašto kada otvorim bilo koji prozor nema opciju minimize i maximize već samo "x"? to je to za početak
hvala
Postovi: 31
Postovi: 31
Pridružen/a: 01 ožu 2014, 22:48
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Manjaro gnome
marijan je napisao/la:Pozdrav ljudi! evo da ne bude tiho u ovoj temi :)
Instalirao sam opensuse tumbleweed gnome 3.26. e sad, zanima me da li mogu kako napraviti da mi panel bude stalno vidljiv i da bude kao na ubuntu 17.10 da u opcijama mogu birati gdje da postavim(lijevo dolje itd). Zašto kada otvorim bilo koji prozor nema opciju minimize i maximize već samo "x"? to je to za početak
hvala


Instaliraj dash to dock extension sa https://extensions.gnome.org/extension/ ... h-to-dock/, instaliraj najprije Gnome Extension extension za browser za lakše upravljanje extensionima, na njemu možeš podesiti da imaš dock kao Ubuntu 17.10, minimize i maximize opcija se uključuje u Gnome Tweak Tool programu pod Windows opcijama, njega imaš sigurno u OpenSuse repositoryjima pa ga instaliraj ako nije po defaultu instaliran. Moguće je da imaš dash to dock i u OpenSuse repositoryjima pa ne moraš instalirati sa Gnome Extension web stranice.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
hvala JH-IM
riješeno
veliki pozdrav
Postovi: 31
Postovi: 31
Pridružen/a: 01 ožu 2014, 22:48
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Manjaro gnome

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.