Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.
Odgovori

Re: XFS repair

14 srp 2015, 13:57

da, fakat, nisam gledao rezultat, zapravo učinio mi se isti kao onaj prije pa više nisam obračao pažnju. Mislim da je disk ok, ali je oštećen xfs. Vjerojatno će to sve skupa pričekati neko buduće formatiranje kao budem stavljao novi suse, valjda najesen

Re: XFS repair

14 srp 2015, 14:08

ja ne bi čekao toliko sa lošim fs-om jer nepotrebno riskiraš probleme. Radije si napravi odmah backup, i onda pokušaj razne štoseve iz man stranice da bi popravio, pa ako ne radi reformatiraj i pazi da gasiš komp ispravno.

Re: XFS repair

15 srp 2015, 09:58

Ja sam u prvom pokušaju instalacije susea 13.2 koristio xfs-btrfs-ssd kombinaciju te imao bezbroj problema i čudesa, probao sam još jednom, te odustao i vratio se na ext4. Od tada sve 5. Možda nema direktne veze s tvojim slučajem, jer je kod tebe to očito radilo, ali ne škodi podijeliti iskustvo.
U slijedećem suseu neću niti pokušavati s novim fs-ovima. :zvizdi

Re: XFS repair

15 srp 2015, 10:24

Tako sam i ja instalirao btrfs/xfs. Prije neki dan sam napravio hard shutdown, nakon toga se sve vratilo po default (desktop). Postavke u System Settings su ostale nepromijenjene.

@codegun
Jesi možda gledao ovo?

Re: XFS repair

15 srp 2015, 16:01

hvala ti, ovaj slučaj iz Ubuntu foruma mi je pomogao.
Napravio sam ovo:

xfs_db -x -c 'inode 4497195' -c 'write core.nextents 0' -c 'write core.size 0' /dev/sda3

(zamjenio sam inode broj koji je bio u mom slučaju) i nakon toga triput lupio xfs_repair i tek je nakon trećeg bilo kao sve sređeno, a svaki put je nešto drugo popravio.
Nakon toga mogu obrisati problematičan dir.

Re: XFS repair

15 srp 2015, 16:29

Znači, riješeno je?

Re: XFS repair

15 srp 2015, 16:41

je, taj dir je obrsan, a drugih problematičnih više (valjda) nema. Vidjeti ću kad će backup raditi, tako sam vidio i ovaj problem.

Re: [RIJEŠENO] XFS repair

15 srp 2015, 16:58

super, stavio sam [RIJEŠENO] u naslov sada.

EDIT:

meni se osobno XFS pkazao pouzdanijim od ext4/3 tako da ne bih rekao da je ovo problem xfs-a nego prije nečistog gašenja i inih stvari.

Re: [RIJEŠENO] XFS repair

15 srp 2015, 17:57

shrike je napisao/la:super, stavio sam [RIJEŠENO] u naslov sada.

.. a ja na popis riješenih problema pod openSUSE (ako imate prijedlog za bolju podgrupu, recite)
Odgovori