Sada je: 28 tra 2024, 06:32.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

offtopic :-D ... fina ti je brzina downloada :thmb-up
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11351
Site Admin
Postovi: 11351
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1018 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Stefane odmah slikovita recenzija! Ubijedi me da skočim na Leap sa ovog kotrljka TW-a!
Postovi: 346
Postovi: 346
Pridružen/a: 26 ruj 2012, 19:13
Podijelio/la zahvalu: 35 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: OpenSuse KDE
Cekam objavu pa idem skidat, necu prije. :D
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Avatar
Postovi: 1253
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
Spol: M
OS: Fedora
SuSe je napisao/la:Stefane odmah slikovita recenzija! Ubijedi me da skočim na Leap sa ovog kotrljka TW-a!
recenzija, na žalost, ne dolazi u obzir jer sam pretrpan sa poslom. a i neću upgrejdati još kojih mjesec dana, da se sve ispegla.. možda netko drugi? ;)
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Out now! Ajmo udri skidat! :hihi
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Avatar
Postovi: 1253
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
Spol: M
OS: Fedora
Da...
evo i službenog priopćenja: https://news.opensuse.org/2015/11/04/opensuse-leap-42-1-becomes-first-hybrid-distribution/
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Zbog Leap vrijedi pregaziti rijec, barem jednom . Sve repos su live i updated (packman,nvidia, ati i td.)
Znam da sam u proslosti znao pretjerati sa suse , ali Boze moj, nobody is perfect . Kako god, Leap je vec sada jednostavno a m a z i n g , svejedno bio neko suse fan ili ne . Nadam se u slijedecih par dana da cu naci vremena za kratak review , za recenziju treba malo vise vremena u svakodnevnoj upotrebi. A i kada kazem da jos nisam naisao na nesto sto ne valja ionako mi niko nece vjerovati :hihi
People disagree with me. I just ignore them.
Avatar
Postovi: 364
Postovi: 364
Pridružen/a: 30 kol 2014, 18:34
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: suse, Arch
Orkh je napisao/la:Zbog Leap vrijedi pregaziti rijec, barem jednom . Sve repos su live i updated (packman,nvidia, ati i td.)
Znam da sam u proslosti znao pretjerati sa suse , ali Boze moj, nobody is perfect . Kako god, Leap je vec sada jednostavno a m a z i n g , svejedno bio neko suse fan ili ne . Nadam se u slijedecih par dana da cu naci vremena za kratak review , za recenziju treba malo vise vremena u svakodnevnoj upotrebi. A i kada kazem da jos nisam naisao na nesto sto ne valja ionako mi niko nece vjerovati :hihi

OK... kad si se ti ponovno mogao javno javiti na LZS forum ;) , onda ja mogu još jedanput dati šansu openSUSEtu :hihi ... wellcome back :thmbs-up
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11351
Site Admin
Postovi: 11351
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1018 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Super da smo pojačani starim članom!
Baš bih volio vidjeti realan pogled, jer mi se baš tako ne skače na Leap sa TW, zbog posla i silnih podešavanja nakon instalacija, ali ako vrijedi zašto ne, simboličan im je wallpaper!:)
Postovi: 346
Postovi: 346
Pridružen/a: 26 ruj 2012, 19:13
Podijelio/la zahvalu: 35 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: OpenSuse KDE
Instalirao sam i mogu samo reci da je ispod mojih ocekivanja. Tokom instalacije nije mogao pronaci nijednu wifi mrezu. Isti problem se javljao i u verziji 13.2. Prijasnje verzije nisu imale taj problem. Instalacija se nastavila, računar se resetovao, i dok se pokretao iskocila mi greska da nesto nije uredu sa intelovim drajverima. Ništa novo. Usput sam dobio i neku grešku oko radeon drajvera. Pojavio se kursor i crna pozadina. Vidjevši da od čekanja nema ništa resetujem računar. Ovoga puta se normalno pokrene. Zasad mi izgleda nestabilno. Imam osjećaj da ću morati tražiti drugu distru. Žao mi je Fedore koja me tako dobro služila.

Update:
Nakon 15 minuta koristenja ostao sam bez interneta, imao jedno rušenje aplikacije i ostao bez desktopa. Ovo je trebalo biti alpha izdanje. Katastrofa.
Postovi: 248
Postovi: 248
Pridružen/a: 07 lip 2009, 12:55
Podijelio/la zahvalu: 16 puta
Primio/la zahvalu: 5 puta
Spol: M

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.