Sada je: 29 ožu 2024, 06:11.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Odavno nisam dolazio, rekoh da vidim šta ima, kada isti problem kao i kod mene.... :)
Na TW i na firefoxu...
Postovi: 346
Postovi: 346
Pridružen/a: 26 ruj 2012, 19:13
Podijelio/la zahvalu: 35 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: OpenSuse KDE
Od pre nekoliko dana, posle update, izgubio sam Plymouth. Taj problem Tumbleweed ima odavno, ali Leap 42.2 je radio onako kako treba. Malo sam gledao po Yast Software i primetio da su sledeci paketi imali update: libply-boot-client4, libply-splash-core4, libply-splash-graphics4, libply4, plymouth, plymouth-dracut, plymouth-plugin-label-ft, plymouth-plugin-script, plymouth-scripts ( svi ovi paketi su bili pre update verzija 0.9.2-4.1, a posle update 0.9.2-5.1).
Instalirao sam ponovo stariju verziju ovih paketa, uradio rastart, i plymouth radi! Vratim ponovo na novu verziju, restart, plymouth ne radi (odnosno radi, ali ona siva pozadina i tri zelena kvadratica).

Nije mi bilo tesko skinem svih ovih 9 paketa rpm, verzija 0.9.2-4.1, napravim Local Repo sa ovim paketima, stavim nizi prioritet (90), i sada plymouth radi onako kako ja zelim.
Jedino mi u terminalu prilikom komande zypper up daje obavestenje:

The following 9 package updates will NOT be installed:
libply-boot-client4 libply-splash-core4 libply-splash-graphics4 libply4 plymouth
plymouth-dracut plymouth-plugin-label-ft plymouth-plugin-script plymouth-scripts

Ali to mi ne smeta.

Bio sam ubedjen da Plymouth ne radi dobro zbog Kernela i graficke kartice (u mom slucaju NVIDIA).
Kako se kod Vas ponasa Plymouth na Leap ?
openSUSE
Linux For Open Minds
Avatar
Postovi: 69
Postovi: 69
Pridružen/a: 23 stu 2015, 21:58
Podijelio/la zahvalu: 38 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: M
OS: openSUSE-Leap 42.3
l4k1 je napisao/la:Kako se kod Vas ponasa Plymouth na Leap ?


nisam znao što je Plymouth pa sam pitao čika gugla. on me odveo do ovog linka

https://nwrickert2.wordpress.com/2013/04/19/plymouth-begone/

tamo me čovjek ( lažno ) uvjerio da ću dobiti super-brzinu ako maknem splash screen prilikom boot-a ( odnosno gašenja ) računala. dakle slijedio sam uputu na linku KAKO UKLONITI splash screen sa openSUSE i mogu potvrditi da se TRAJANJE podizanja sustava ništa nije smanjilo , i nadalje je to
  • istih 15 sekundi do dizanja grafičkog sučelja
  • istih 20 sekundi gledanja u efektnu zelenu sijalicu s gušterom gekom

nekako mi se čini da se vrijeme PRODULJILO , ali nebitno. svakom slučaju , ne žalim za spleš-skrinom jer mi je baš cool da čitam poruke terminala dok se sustav podiže, s napomenom da onaj drugi ekran sa žaruljom nikako ne mogu 'preskočiti'
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.