Sada je: 28 ožu 2024, 11:10.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Jao! Nešto tako jednostavno se oteglo na pet postova jer očito nisam bio jasan i očito to tebi ništa neće pomoći.
Stvaje da je to jednostavan način kako izmjeriti brzinu veze između dva uređaja a da nemaš pristupa onom drugom. Jednostavno šalješ ping pakete maksimalnom brzinom i mjeriš svoju brzinu slanja (upload), jednostavnije ne može.
Ako imaš pristup drugom uređaju možeš mjeriti sa speedtestom i sl. ali ovo radi dobro i između uređaja unutar LAN-a (wifi konekcija recimo).
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
ništa jao !
koliko vidim nema problema u drajveru bežične kartice, jer promet šiba kao mutav. nešto smo dokazali

sad ostaje da se istraži šta drugo možda šteka
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
nastavljam štelanje nove distre , leap 42.2 na mom stroju. evo nekoliko zaključaka na kraju dana

++ mozilla firefox ver 49.0.2 ima ozbiljnih problema i ne radi kako treba,
- problem s fontovima i renderiranjem nekih stranica
- problem s brzinom otvaranja stranica,
npr. napišem 'jubito' na praznoj kartici i čekam više od 5 sekundi na odziv
problem je isključivo u mozilli , danas sam instalirao google chrome i s njim ide sve glatko

++ flash na 'kromu' ide glatko i bez problema, tako da ne mogu pomoći 'ekvivalentu'
nemam nikakva saznanja što bi na njegovom stroju mogao biti problem

++ TeamViewer s udaljene lokacije ide jako loše, osvježavanje ekrana je katastrofa
budući da se radi o aplikaciji zatvorenog koda, mogu nagađati da je canonical nešto dogovorio s njima, pa zato na ubuntu radi puno bolje

++ viber radi bez problema, onaj 'bug' kod instalacije se može zanemariti
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
ako ću zaobići TeamViewer onda moram pokrenuti VNCserver na leap 42.2 ( tigerVNC )
tu me čeka jedna 'bugovita' smicalica , kad preko YaST otvorim Remote Administration (VNC) izaberem ALLOW REMOTE ... with session management, te otvorim firewall, nakon potvrde na gumb OK -> završim u TTY konzoli !
vidim na suse forumima da je to stara stvar i ljudi se ne bune, jednostavno resetiraj ( ctrl - alt - del ) i nastavi dalje. također čitam na jednom forumu da moram skinuti klijent baš sa tigerVNC stranice. sutra ćemo to testirati
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
dobro jutro svima
samo za probu sam sinoć instalirao leap 42.2 na stari laptop. naravno da to ide smiješno sporo u odnosu na novu mašinu, ali bitno je nešto drugo:

mozilla firefox radi BEZ PROBLEMA !!!

- nema problema s fontovima !
- nema problema s učitavanjem stranica !

znači da je ipak problem grafička kartica na novom stroju ( integrirana, intel nešto ... znat ću kad se spojim kasnije na stroj kod kuće )
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
upravo skidam iso ali ima problema----down-them-all kaže da cheksum nije u redu i neda mi skinut iso....ali sad skidam sa drugog mirrora...valjda bude ok...
Avatar
Postovi: 708
Postovi: 708
Pridružen/a: 15 stu 2011, 20:41
Lokacija: Bjelovar i okolica
Podijelio/la zahvalu: 48 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Debian 12
nakon što sam instalirao 'gugl kromu' iznenadio sam se što me svako otvaranje tog preglednika zahtijeva unos lozinke u kde 'Wallet' ???

vrlo iritirajuće, ali gugl daje vrlo jednostavno riješenje - otvori KDEwalletManager i promijeni lozinku na NIŠTA - obriši polje, ništa, niti 'spejs' - i to je to !
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
vision je napisao/la:System Settings →Display and Monitor → Compozitor
Naveo sam Xrender jer je meni na ATI drugi dan desktop bio neupotrebljiv - sada je ok.


vision HVALA !
tek sad sam ovo isprobao ! teamViewer sesija radi puno bolje :bravo

konkretan primjer, kad pokrećem YaST do sada nikada nije renderirao formu za unos lozinke, ja sam napamet kucao jer sam znao da sad on to očekuje od mene he he

nakon što sam slijedio tvoju uputu , na COMPOZITOR formi sam promijenio neke sitnice ( vidi detalje dolje ) ja vidim ... JA VIDIM ! ( čudo se desilo , ovo je samo za vladu, on voli dramu )

što sam mijenjao na COMPOZITOR formi

++ animation speed klizač sam pomaknuo ulijevo prema Instant dvije recke
++ rendering backend, umjesto OpenGL sam stavio XRender
++ Tearing prevention , umjesto Auto sam stavio Never

::bravo vision, žao mi je što sam tek sada ovo napravio, TV sesija sada radi sasvim pristojno
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
šta ima ispod haube , to uvijek volim pogledati ! na ovom linku je dobra uputa kako to pregledati iz terminala

http://www.binarytides.com/linux-get-gpu-information/

naredba inxi nije u standardnom repozitoriju , može se dodati ovako

Kod: Označi sve
 sudo zypper addrepo http://download.opensuse.org/repositories/utilities/openSUSE_Leap_42.2/utilities.repo
 sudo zypper refresh


naredba lspci dobije je preko paketa pciutils, naredbe lshw , inxi jednostavno

Kod: Označi sve
 sudo zypper in pciutils
 sudo zypper in inxi
 sudo zypper in lshw


a koriste se ovako:

Kod: Označi sve
sudo lspci -vnn | grep VGA -A 12
 sudo lshw -numeric -C display
 sudo dmidecode -t baseboard | grep -i 'Product'
 sudo inxi -M
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
Može koristiti i

Kod: Označi sve
inxi -Fxz
;)
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.