Diskusije usko vezane uz PCLinuxOS i Mandriva distribuciju.
Odgovori

Problem prilikom paljenja?

23 vel 2013, 00:14

Pozdrav, imam prblem prilikom paljenja na PCLOS-u, kada boot sistem dodje skoro do kraja i ovo se pojavi http://img163.imageshack.us/img163/2959/dsc00302ip.jpg ako netko zna unaprijed zahvalan?!

Re: Problem prilikom paljenja?

23 vel 2013, 00:35

Piše ti da ručno pokreneš fsck. Jesi na silu gasio komp ili se dogodilo nešto zbog čega bi se oštetile datoteke na hardu? Moguće da su se počeli pojavljivati problemi sa samim hardom. Probaj nastaviti (kako piše) ili s nekog live CD-a pokreni provjeru. Javi ako ne razumiješ što govorim.

Re: Problem prilikom paljenja?

23 vel 2013, 00:51

Nestalo struje na minutu i tako kad sam ga krenio upalit to se pojavilo, nisam baš razumio kad bi mi mogao objasnit bilo bi super!

Re: Problem prilikom paljenja?

23 vel 2013, 01:08

Sad idem u krpe. Ako netko ne bude objasnio prije mene, sjutra ću :D
U svakom slučaju, vjerujem da će biti uskoro riješeno, nije neki strašan problem, pa ne moraš brinuti ili nedajbože odmah reinstalirati :)

Re: Problem prilikom paljenja?

23 vel 2013, 02:08

kada ti se kompjuter ugasio, diskovi nisu mogli pravilno zapisati podatke i sustav se našao u problematičnom stanju. Da bi se te greške korigirale, moraš pokrenuti fsck naredbu (file system check). Pogledaj wiki: http://wiki.open.hr/wiki/Fsck i naravno, man fsck.ext4 Preproučam ocpije -c -k -p -v -C 0

Re: Problem prilikom paljenja?

23 vel 2013, 08:50

Eh, šta ga komplicirate. Pa, jel' lipo čovik reka da ne razumi? Je. Ubaci mu naredbu u code tag i amen:
Kod:
fsck.ext4 -ckpvC0


Mislim da će mu bit dovoljno samo:
Kod:
fsck.ext4 -y

Re: Problem prilikom paljenja?

23 vel 2013, 11:52

Hvala vam puno ste mi pomogli, sada sve normalno radi :D !

Re: Problem prilikom paljenja?

23 vel 2013, 12:58

Cooleech je napisao/la:Eh, šta ga komplicirate. Pa, jel' lipo čovik reka da ne razumi? Je. Ubaci mu naredbu u code tag i amen:
Kod:
fsck.ext4 -ckpvC0


Mislim da će mu bit dovoljno samo:
Kod:
fsck.ext4 -y

A što si se ti odmah ujutro uzjogunio? Lijepo je kad to sve imaš u glavi i ne moraš provjeriti u helpu ili manualu nego samo istreseš iz rukava. Pogotovo u ono doba kad smo mu mi odgovarali. Nisam više mogao gledati i danas bih napisao sve potrebno u Code tagu. Bitno je bilo da čovjek ne krene u noćne reinstalacije zbog sitnice, a i da nešto nauči, kužiš? Nikakvo kompliciranje.

Re: Problem prilikom paljenja?

23 vel 2013, 18:14

Nisam htio zvučat tako opasno! :D Sorry! :)
Odgovori