Sada je: 21 svi 2024, 07:18.
Diskusije usko vezane uz PCLinuxOS i Mandriva distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

NELE86 je napisao/la:Danas sam je probao kod prijatelja i moram reci da mi je bolja mandriva 2008 jednostavno mi ova nova nesto ne pase ;)


Ja imam evo dvije nove zamjerke:
- OOo je rc2, jos uvijek nema update na final
- nVidia driver je beta, ali radi bez nekih problema, jedino je compiz malo usporen, tako da sam ga morao iskljuciti
- opera 9.6 radi očajno, tj. ne radi...

No, KDE 4.1.2 radi jako lijepo i super igleda, nije više onako nepregledan kao KDE 3.5, bar je meni bio
Be the change you want to see in the world! Dalai Lama.
Avatar
Postovi: 934
Postovi: 934
Pridružen/a: 04 pro 2007, 21:59
Lokacija: jastrebarsko
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: OpenSUSE 11.2, KDE 4.4.3
Ok nije mi se svidjela na prvi pogled al uskoro cu nabavljat novi komp pa cu je moc bolje i razgledat.Dotad ce izac finalna verzija i bit ce dosta stvari sredeno :)
Avatar
Postovi: 752
Postovi: 752
Pridružen/a: 04 srp 2008, 23:54
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
NELE86 je napisao/la:Ok nije mi se svidjela na prvi pogled al uskoro cu nabavljat novi komp pa cu je moc bolje i razgledat.Dotad ce izac finalna verzija i bit ce dosta stvari sredeno :)


pa to je finalna verzija...izasla je...samo je openoffice rc2 i nvidia beta
Be the change you want to see in the world! Dalai Lama.
Avatar
Postovi: 934
Postovi: 934
Pridružen/a: 04 pro 2007, 21:59
Lokacija: jastrebarsko
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: OpenSUSE 11.2, KDE 4.4.3
Mandriva 2009 nije bila dovršena na vrijeme, ali ipak su odlučili izbaciti novu verziju žrtvujući time mnogo. Ne radi se o kompletnom proizvodu, što je zaključila i većina koja je isprobala. Treba čekati tjedan-dva da izađu updateovi pa onda možemo pričati o Mandrivi "2009".
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW
iv@n je napisao/la:Mandriva 2009 nije bila dovršena na vrijeme, ali ipak su odlučili izbaciti novu verziju žrtvujući time mnogo. Ne radi se o kompletnom proizvodu, što je zaključila i većina koja je isprobala. Treba čekati tjedan-dva da izađu updateovi pa onda možemo pričati o Mandrivi "2009".


pa meni sve super radi, osim te opere. OOo sam si sam instalirao 3.0. Na pocetku imala malo problema sa updateom, nesto nije valjalo sa reposima, sada je ok. Bio je vec jedan set updata. No, to je i ubuntu napravio sa 8.04. Ne znam zasto to rade i ne strpe se koji tjedan da srede sve. Stete time linuxu.
Be the change you want to see in the world! Dalai Lama.
Avatar
Postovi: 934
Postovi: 934
Pridružen/a: 04 pro 2007, 21:59
Lokacija: jastrebarsko
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: OpenSUSE 11.2, KDE 4.4.3
iv@n je napisao/la:Mandriva 2009 nije bila dovršena na vrijeme, ali ipak su odlučili izbaciti novu verziju žrtvujući time mnogo. Ne radi se o kompletnom proizvodu, što je zaključila i većina koja je isprobala. Treba čekati tjedan-dva da izađu updateovi pa onda možemo pričati o Mandrivi "2009".



Hehe zato i kazem "finalna" :D jer ce dotad bit dosta stvari zakrpano i tek ce onda bit dobra :D
Avatar
Postovi: 752
Postovi: 752
Pridružen/a: 04 srp 2008, 23:54
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
NELE86 je napisao/la:
iv@n je napisao/la:Mandriva 2009 nije bila dovršena na vrijeme, ali ipak su odlučili izbaciti novu verziju žrtvujući time mnogo. Ne radi se o kompletnom proizvodu, što je zaključila i većina koja je isprobala. Treba čekati tjedan-dva da izađu updateovi pa onda možemo pričati o Mandrivi "2009".



Hehe zato i kazem "finalna" :D jer ce dotad bit dosta stvari zakrpano i tek ce onda bit dobra :D


evo stigao i drugi val updatea...i nvidia koliko vidim među njima....
Be the change you want to see in the world! Dalai Lama.
Avatar
Postovi: 934
Postovi: 934
Pridružen/a: 04 pro 2007, 21:59
Lokacija: jastrebarsko
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: OpenSUSE 11.2, KDE 4.4.3
Suko,mislim da bi ti mandriva morala prepoznat WebNWalk usb i da ti ne trebaju driveri.Ja imam vipov vmc i na mandrivi 2008 spring sam se spajao na net pri live boot-anoj verzij.Sve je u Network Menageru i po meni je mandrivin network menager najbolji u svijetu linuxa.Mislim da bi ti trebao biti prepoznat kao ttyUSB0 ako se nevaram.Ili kao nesto slicno.Uneseš smo APN,USERNAME I PASSWORD pricekas da nadje mrezu i spojis se.Nista lakse.
Postovi: 64
Postovi: 64
Pridružen/a: 12 sij 2008, 16:56
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: OpenSUSE KDE /Sabayon KDE
Jel netko možda skinuo mandrivu 2009 powerpack i jeli ju spreman podijelit samnom slanjem postom? Bio bih mu jako zahvalan.Jaa bih ju skinuo sam,imam stranicu s koje bi se mogla skinut i skinuo bih sam da mi internet ne steka.
Postovi: 64
Postovi: 64
Pridružen/a: 12 sij 2008, 16:56
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: OpenSUSE KDE /Sabayon KDE
grguss je napisao/la:Jel netko možda skinuo mandrivu 2009 powerpack i jeli ju spreman podijelit samnom slanjem postom? Bio bih mu jako zahvalan.Jaa bih ju skinuo sam,imam stranicu s koje bi se mogla skinut i skinuo bih sam da mi internet ne steka.


sumnjam da ce ti to ovdje neko poslati jer koliko sam ja na ovom forumi nisam vidio da se podrzava piratiziranje linuxa. I nisam vidio da se neko javio da je platio za neku distru, neka me isprave ako grijesim, jer bi volio saznati neka iskustva u vezi komercijalnih distri.
Be the change you want to see in the world! Dalai Lama.
Avatar
Postovi: 934
Postovi: 934
Pridružen/a: 04 pro 2007, 21:59
Lokacija: jastrebarsko
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: OpenSUSE 11.2, KDE 4.4.3

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.