Sada je: 16 tra 2024, 06:52.
Diskusije usko vezane uz PCLinuxOS i Mandriva distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Mageia 5
31 ožu 2015, 08:59
Otvaram novu temu (a izgleda biti ću sam ovdje) za novu Mageia 5 za koju se nadam da će je završiti.
Za sada je dostupna Beta 3.

Instalirao sam preko network install (mora preko žice), jer sam želio samo Xfce (jer ima KDE, GNOME i DVD ISO).
Ovako jako stabilno radi, dodatno sam instalirao docky, ali se crasha kad se ode u podešavanja pa mi ne treba, ostalo bez problema radi.

O brzini neću da pričam jer će ispasti da trolam, da sam fanboy i td..., ali eto video pa pogledajte (iz nekog razloga kursor se ne prikazuje :pogled_dolje )

Ovo će biti jako dobra distra :-D
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Re: Mageia 5
31 ožu 2015, 19:18
Pogledao sam video i stvarno se sve brzo otvara i zatvara ali muči me da nije to do hardware-a!?
Možda je isprobam.
Postovi: 57
Postovi: 57
Pridružen/a: 24 sij 2014, 13:48
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: elementary OS
Re: Mageia 5
31 ožu 2015, 19:51
Stavio si SSD, priznaj! rofl

Taman je tako brzo kad imas SSD, sve trenutno.. Bas me zanima kako bi to onda radilo u kombinaciji sa dobrim SSDom...
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Avatar
Postovi: 1253
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
Spol: M
OS: Fedora
Re: Mageia 5
31 ožu 2015, 20:49
Interesantan projekat, isprobao sam 1 i 2 u live modu. Ali, nekako mi se činilo da je usporio projekat posle onog početnog entuziazma. Ali bi voleo da jedanput jedna takva non-profit distribucija pokrene neki foundation poput Mozille, i pokuša na taj način da učestvuje u korporativnom svetu. Baš me zanima kako bi sve ispalo (pošto su ostale tri velike maltene pokrile ostatak komercijalnog prostora).

Elem, mislio sam da polako izdiše, kad ono uletim na sajt, a ono se neko iz Slovenije izgleda dobrano potrudio sa prevođenjem. Maltene celi sajt je preveden, što nisam doživeo kod drugih distribucija osim Ubuntua. Lepo, lepo.
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Avatar
Postovi: 888
Postovi: 888
Pridružen/a: 21 lis 2012, 01:13
Lokacija: Ljubljana
Podijelio/la zahvalu: 108 puta
Primio/la zahvalu: 45 puta
Spol: M
OS: Debian 9 - Gnome
Re: Mageia 5
31 ožu 2015, 22:00
@Yeti
pa da mi razbije monitor kad se otvori aplikacija :hihi
e stvarno pitao sam se kako bi tek onda radilo, kad ovako otvara i obavlja sve na 5400 rpm (stari seagate).

Inače, konfiguracija je iz profila, ništa novo - ništa jako, ništa namješteno (imate sek gore) i tako :hihi
To još brže radi, nego snimalo se sa 40 fps pa je malo usporilo ;)

Evo još jedan kratki video, nije nešto ali ajd za ubiti malo vremena kad se stigne :-D
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Re: Mageia 5
31 ožu 2015, 22:59
Jbš ga, probao sam jednom, neku staru verziju. Ok je radila ali nešto mi je falilo iako ne znam šta. Nekako mi je sterilna.
Kotira se relativno visoko a ja ne znam živog čoveka koji je koristi.
Postovi: 57
Postovi: 57
Pridružen/a: 23 srp 2012, 09:45
Lokacija: Beograd
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Slackware/Awesome/i3
Re: Mageia 5
01 tra 2015, 07:54
vision je napisao/la:@Yeti
pa da mi razbije monitor kad se otvori aplikacija :hihi


:lulz :bravo
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Avatar
Postovi: 1253
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
Spol: M
OS: Fedora
Re: Mageia 5
01 tra 2015, 14:34
rapha je napisao/la:Jbš ga, probao sam jednom, neku staru verziju. Ok je radila ali nešto mi je falilo iako ne znam šta. Nekako mi je sterilna.
Kotira se relativno visoko a ja ne znam živog čoveka koji je koristi.



Kotira visoko zbog Distrowatcha, i to se sećam da su dve godine unazad imali neku akciju kod njih na forumima da je svaki korisnik podesio mageiu na DW kao homepage, pa su tako skupljali klikove. A iskreno imam osećaj da nema mnogo korisnika, što je šteta. Potegli su priču da bi svako treće izdanje bilo LTS, ali su onda rekli da bi trebali puno više developera, što će reći da je gusta situacija trenutno.
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Avatar
Postovi: 888
Postovi: 888
Pridružen/a: 21 lis 2012, 01:13
Lokacija: Ljubljana
Podijelio/la zahvalu: 108 puta
Primio/la zahvalu: 45 puta
Spol: M
OS: Debian 9 - Gnome
Re: Mageia 5
04 tra 2015, 10:31
@Vision

evo da nisi sam u ovoj temi.....ja stavio ženi na laptop Mageiu5 x86 KDE......instalacija prošla ok, nadogradnja nekih 430mb prošla ok....
nego reci mi koje repoe imaš uključene....kod mene su core i non-free.....ima li potrebe uključivati tainted repo....
Avatar
Postovi: 708
Postovi: 708
Pridružen/a: 15 stu 2011, 20:41
Lokacija: Bjelovar i okolica
Podijelio/la zahvalu: 48 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Debian 12
Re: Mageia 5
04 tra 2015, 15:50
Ako ti ne traži codece ili slično, nema potrebe dodavati.

Zbog problema sa licencama, pantentima i ostalim u nekim zemljama, takvi paketi su smješteni u Tainted repo, koji je dodan u listu po defaultu, ali nije omogućen - a da bi ga mogli koristiti tamo gdje nema problema.

Edit: Evo i meni drugi update, radi mi normalno.
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.