Diskusije usko vezane uz PCLinuxOS i Mandriva distribuciju.
Odgovori

Naredba make

11 pro 2007, 21:28

Pozdrav!

U prethodnom postu sam postavio pitanje o autentifikaciji na mreži i admin im je poslao link dokumenta koji opisuje kako instalirati wpa supplicant. Kada dođem do koraka gdje stvorim .config file i trebam utipkati naredbu "make" dobijem poruku da make naredba nije prepoznata. Pokušao sam sve čega sam se mogao dosjetiti, ali ništa nije uspjelo. Jel postoji neka druga naredba ili ja nešto krivo radim?

Hvala.

Link na gore spomenuto prethodno napisano pitanje

Re: Naredba make

11 pro 2007, 21:35

Divni je napisao/la:Pozdrav!

U prethodnom postu sam postavio pitanje o autentifikaciji na mreži i admin im je poslao link dokumenta koji opisuje kako instalirati wpa supplicant. Kada dođem do koraka gdje stvorim .config file i trebam utipkati naredbu "make" dobijem poruku da make naredba nije prepoznata. Pokušao sam sve čega sam se mogao dosjetiti, ali ništa nije uspjelo. Jel postoji neka druga naredba ili ja nešto krivo radim?

Hvala.

Link na gore spomenuto prethodno napisano pitanje


isti problem

Re: Naredba make

11 pro 2007, 21:53

Eh, a imete li vi uopće "make", C compiler i ostale alate instalirane??

pozdrav..

Re: Naredba make

11 pro 2007, 22:27

Obzirom da sam tek instalirao Mandrivu dobro došla bi mi pomoć, očito je i meni da nemam naredbu make. Ali kako to riješiti?

Re: Naredba make

12 pro 2007, 08:49

probaj sa ovim:

Kod:
su urpmi make


trebate root password za to.

Ali, zašto ste uopće išli na Mandrivu?? Ja bih vam toplo preporučio Linux Mint ili Ubuntu/Kubuntu.

I sam sam se zezao sa OpenSUSE-om 10.3 mjesec dana dok nisam uglavnom sve poštelao uz pomoć forum zajednice. No na kraju sam poludio od kojekakvih bugova i vratio se na kubuntu...

Stvarno vam to toplo preporučujem... Ne znam zašto je uopće na portalu napisano da je Mandriva super za početnike?? Po meni je Debian kao base distribucija nekako toplija prema korisnicima...

pozdrav.
Odgovori