Diskusije usko vezane uz PCLinuxOS i Mandriva distribuciju.
Odgovori

Mandriva 2008 nema zvuka

09 srp 2009, 08:45

Koristim mandrivu 2008 već duže vrijeme,od kad je izašla. Sve sam podesio isve je radilo savršeno dok mi nije crkla matična.Stavio sam drugu.Jedina koja mi je podržavala stare komponente i opet omogučavala ugradnju novih kompnenti bila je asrokova. Onda su počeli problemi.Mandriva ne prepoznaje integriranu c- media zvučnu.Kad utipkam sndconf pokaže mi PnP zvučnu i kaže da trenutno nema podrške za nju. Instalirao sam mandrivu 2009,ista stvar. zvuka nema.Može li netko pomoči?

Re: Mandriva 2008 nema zvuka

09 srp 2009, 10:22

Neku c-media zvucnu za nekih 35-40 kn sam ja kupio sestri kada joj je rikla onboard zvucna i uredno radi pod ubuntuom...

Re: Mandriva 2008 nema zvuka

09 srp 2009, 14:22

Radi i meni pod ubuntom,ali ne pod mandrivom.A ja jednostavno ne priznajem poraz i hocu je natjerati da proradi.

Re: Mandriva 2008 nema zvuka

11 srp 2009, 17:57

Da još malo pojasnim u čemu je problem. Ukontrolnom centru sam podesio da zvučna radi preko alse (1.0.14).
Ali mi se kod dizanja sustava stalno javlja greška da kmixer ne radi. On je instaliran ali kad ga pokrenem nema nikakvik komandi i na zvučniku je crveni x.Svašta sam več probao ali izgleda da mandriva jednostavno nema podršku za C-media CM6501 lime sound zvučnu. Ako netko slućajno ima kakav savjet bio bih jako zahvalan.
Odgovori