Sada je: 28 ožu 2024, 09:08.
Diskusije usko vezane uz PCLinuxOS i Mandriva distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Re: PCLinuxOS
10 pro 2013, 23:19
Ako nećeš Arč, Džentulj ti je jedini realan izbor.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Re: PCLinuxOS
10 pro 2013, 23:34
Suko je napisao/la:Nemoj!
Distra je koma! Nikad nesto tako lose nisam probao!


Nisam siguran da li nas trolaš ili neka. Kako god bilo, napravi recenziju, dobro je s vremena na vrijeme objaviti i recenziju s lošim kritikama.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
Re: PCLinuxOS
11 pro 2013, 07:26
Meni je PCLOS uvijek bio užasan.
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
max360se je napisao/la:
Suko je napisao/la:Nemoj!
Distra je koma! Nikad nesto tako lose nisam probao!


Nisam siguran da li nas trolaš ili neka. Kako god bilo, napravi recenziju, dobro je s vremena na vrijeme objaviti i recenziju s lošim kritikama.

Slazem se, treba objavljivati dojmove bez obzira kakvi su...
@ Suko - pa zar je bas toliko los? Ocito je da je propao zadnjih nekoliko godina, ali bas toliko los?
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Re: PCLinuxOS
11 pro 2013, 09:31
Naravno da ću objaviti. Bez obzira na dojmove.
Distra sama po sebi nije toliko loša. Malo peglanja ne bi škodilo, al može proći. Osim neprepoznavanja touchpada, sve ostalo su bile manje stvari.
Ali smeta me da koriste Grub legacy. Uz to sustav ne prepoznaje druge OS-eve na računalu, a kad idem uređivati menu.lst, ne želi podići ni uz to drugi OS. (A u svoje doba sam hrpu ručnih uređivanja Gruba 1 radio i nikad problema nisam imao)
Nakon toga idem podići Live DVD Manjara da bi reinstalirao Grub 2 kako bi mogao podići i druge OS-eve na računalu. I ne znam što se desilo, ali uopće nije moguće reinstalirati GRUB na hard!!!! (Dobijem neku bizarnu grešku kad idem chrootati /mnt direktorije) A to sam radio sto puta i nikad problema nisam imao.
Da li je moguće nešto gore od ovog? Linux distra koja ne prepozna ostale distre, koristi stari Grub legacy, ne prizna normalan način upisivanja u menu.lst i još uz to ne da reinstalirati Grub s Live CD-a druge distre?
Napominjem da nisam početnik niti što se tiče starog Gruba Legacy, niti novog Gruba dvojke. Hrpu puta sam konfigurirao config fileove i podizao sustave bez problema. Isto tako sam masu puta reinstaliravao Grub. Nikad problema.
Sad sam ga pregazio reinstalacijom Manjara na njegovu particiju kako bi mogao spasiti sustav kojim se svakodnevno koristim, a radi recenzije ću ga ponovno reinstalirati, ali bez instalacije Gruba.
No zbog ovog su dojmovi oko ove distre ekstremno loši. Svi mi imamo drugi OS na računalu i ne može se desiti da ga nakon instalacije neke distre izgubite. Pa čak i nakon instalacije Windowsa se može reinstalirati Grub!
Pitanje je što bi se tek dogodilo da je UEFI bio u gri? :thumbs_down
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Re: PCLinuxOS
11 pro 2013, 12:47
Suko je napisao/la: Svi mi imamo drugi OS na računalu i ne može se desiti da ga nakon instalacije neke distre izgubite.


Ovo je zanimljiva tvrdnja. Ne znam u kolikoj sam manjini, ali nisam za dual-boot (iako je i to jedna od prednosti GNU/Linuxa u usporedbi s MS Windows). Nisam imao problema kad sam paralelno vukao dvije distre na računalu (u mojem su slučaju to bili Win 7 i Deb 6), no to me baš i ne privlači, nekako zbunjuje...

Dakle, slijedim pravilo da svako računalo ima samo jednu distru. Trenutno koristim LMDE Mate na jednom desktopu, Deb 7 Stable Xfce na drugom, Lubuntu na prastarom laptopu (nisam uspio naći varijantu Debiana koja bi lijepo legla na 240 Mb RAM, iako sigurno postoji) i uskoro namjeravam instalirati Deb Testing na novom laptopu. A, prođe li sve OK, kroz određeno razdoblje namjeravam imati samo Debian Testing.
Avatar
Postovi: 1058
Postovi: 1058
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 149 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
Re: PCLinuxOS
11 pro 2013, 14:31
Hm, ja koristim Grub legacy :pogled_dolje
Jednostavniji mi je za održavanje od novog Gruba, pa iako je moja distribucija došla s novim, ja sam ga odmah maknula i instalirala stari. Ali nemam ovakvih problema, može se normalno dodati i podizati druge distribucije. To valjda znači da je problem u samom PCLOS-u, a ne u Grubu?
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Re: PCLinuxOS
11 pro 2013, 14:46
Znači, potvrđujemo konstatacije s prethodnih stranica.
PCLOS-ovo vrijeme je prošlo.
:( Otišlo s Texstarom.
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
Re: PCLinuxOS
12 pro 2013, 06:55
Abzeenth je napisao/la:Hm, ja koristim Grub legacy :pogled_dolje
Jednostavniji mi je za održavanje od novog Gruba, pa iako je moja distribucija došla s novim, ja sam ga odmah maknula i instalirala stari. Ali nemam ovakvih problema, može se normalno dodati i podizati druge distribucije. To valjda znači da je problem u samom PCLOS-u, a ne u Grubu?

Nebi ni ja imao ništa protiv Gruba Legacy, ali ne mogu urediti menu.lst da se drugi OS podigne. Unesem sve kao i ranije sto puta i neće. Podizanje dođe do initrd i stane. A PCLOS ne prepoznaje drugi OS automatski kod instalacije. Nešto ne štima. Niti ne mogu reinstalirati Grub s neke Live distre.
Stvarno mi nije jasno zašto.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Re: PCLinuxOS
15 pro 2013, 12:47
Pokušaj GRUB popraviti sa Rescatuxom. To je jako dobar alat i mislim da će ti uspjeti riješiti taj problem! (Ja sam slične gluposti uspješno rješavao s njim)
http://www.supergrubdisk.org/rescatux/
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.