Diskusije usko vezane uz PCLinuxOS i Mandriva distribuciju.
Odgovori

Re: Mandriva 2011

20 ruj 2011, 21:30

jučer sam je isprobao na Aceru 7739G preko bootabilnog USBa i sve šljaka, odlična je i brza iako se vrtila preko USB-a, no ne razumijem u čemu je štos sa Firefoxom?
Fontovi preglednika su potpuno nezaglađeni, kao da se raspadaju...
To je za sada jedini minus koji me užasno nervira.

U čemu je zez?

ps posebno me razveselila što sam najnormalnije taj USB disk s kojeg je Mandrivica uredno radila, uredno mogao otvoriti pod listom vanjskih memo uređaja što mi pod Ubuntuom nije pošlo za rukom.

Re: Mandriva 2011

06 srp 2012, 16:55

Evo nešto za fanove:

Kako je Mandriva d.o.o. odavno u banani, razvoj je preuzela zajednica. Održava se glasanje pod kojim bi se novim imenom ta distra trebala razvijati. Detalje pročitajte ovdje:
http://news.softpedia.com/news/Vote-for ... 9591.shtml

Re: Mandriva 2011

06 srp 2012, 17:20

Zašto nema mandrake :cry: ?

Re: Mandriva 2011

06 srp 2012, 17:26

Dracanea, Drake, Moondrake, OpenDrake ili Tulipa Linux

Re: Mandriva 2011

06 srp 2012, 18:26

retsam je napisao/la:Zašto nema mandrake :cry: ?

Zato što ne smiju koristiti taj naziv.

Re: Mandriva 2011

06 srp 2012, 20:23

Zanimljivo, netko zainteresiran složiti vijest?

Re: Mandriva 2011

06 srp 2012, 21:00

iv@n je napisao/la:Zanimljivo, netko zainteresiran složiti vijest?


Mogu ja sutra, nije problem.
Nisam detaljno upućen u probleme, al mogu se pozvat na Sukin članak
http://www.linuxzasve.com/mandriva-pred ... alje-bakce

Re: Mandriva 2011

06 srp 2012, 21:19

calisto053 je napisao/la:
iv@n je napisao/la:Zanimljivo, netko zainteresiran složiti vijest?


Mogu ja sutra, nije problem.
Nisam detaljno upućen u probleme, al mogu se pozvat na Sukin članak
http://www.linuxzasve.com/mandriva-pred ... alje-bakce

Pa to ti je u osnovi to.
Mandriva kao firma je pred propasti. Distribuciju koju su prije sami ljubomorno razvijali i nisu slušali nikoga sada predaju u open source vode. Budući da se uz ime veže jako puno toga negativnog sada valjda hoći i promjenu imena. Mislim stvarno! :?

Re: Mandriva 2011

06 srp 2012, 21:34

trebali bi svi koji bi razvijali novu mandrivu otici u mageiu i napraviti posao kako treba :zvizdi

Re: Mandriva 2011

06 srp 2012, 21:40

@ Suko - Ok, onda ću samo prepisat tvoje... :D

Ovu trakavicu pratim samo elementarno i nemam toliko dugogodišnjeg iskustva kao vi pa da sam upoznao Mandrake, Mandrivu i sl., ali ovo je čista idiotarija!
Firma je na izdisaju, ali se ne da, a razvoj je preuzela zajednica (znači firma je izgubila glavnu svrhu). Firma će se bavit marketingom, ali ni to ne može jer se nema para ("kriza je i u naše preduzeće"). Možda će razvijat premium verziju, ali ni to ne može... Istodobno, množe se više ili manje uspješni forkovi. Zajednica bi preuzela stvar u svoje ruke i čitavu inicijativu, ali ne može jer firma drži sva prava na ime i želi dio budućeg kolača....
Ima li tko samilosni hitac???

Go, Mageia, go!


@ zole - tako je!
Firma bi trebala predat sve projekte i napokon porpast tako da ljudi ili nastave dalje ili počnu nešto novo. Štogod bilo, samo da se nešto pokrene i poboljša!
Odgovori