Sada je: 25 tra 2024, 15:10.
Diskusije usko vezane uz Fedora i srodne distribucije (RHEL, CentOS...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Imaš sad rutera koji podržavaju te USB stickove za mobilni internet.
Tako da se na njega može spojiti više računala.
Ja imam jedan takav ruter i na njega su mi doma spojena dva kompa, jedan mobitel i tablet.
A ima ti na njuškalu i jedan lik koji prodaje otključane polovne Homeboxove za 300 kuna koji rade na svim mrežama. Samo ubaciš SIM karticu u njega.
Tako da imaš izbora. ;)
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Vl@do je napisao/la:Može link na taj DVD koji ima i xfce, KDE, i Gnome.



http://fedoraproject.org/en/get-fedora-options#formats

pa ionako se sve to može skinuti i sa neta direkno preko yuma.

instaliraš yumex, to je package manager kao synaptic na debianu, i tamo vidiš što sve ima tj. kojih paketa.

Kod: Označi sve
yum install yumex


tako da i lxde možeš instalirati sa neta i nakon toga kod logina odabereš koji hočeš GUI.
Zadnja izmjena: jorgovan; 16 lip 2013, 08:21; ukupno mijenjano 1 put/a.
Postovi: 158
Postovi: 158
Pridružen/a: 06 svi 2012, 11:59
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Fedora, Fedora server
Vl@do je napisao/la:
mist je napisao/la:... Računaj da je nas 4, sa 5 računala.
...i najmanje četiri mobitela?



http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/ ... -pretplatu

dakle, za taj internet ti je potreban usb stick koji se ušteka u računalo, u taj stick ide sim podatkovna kartica.
znači nije to sim kartica za mobitel preko koje se može zvati, nego isključivo za usb internet.

i taj stick odlično radi na linuxu. jedino što se na linuxu ne vidi promet koji se potroši, tako da treba dodatni program za bilježenje internet prometa.

može se i preko mobitela na net, onda mobitel glumi access point, ali mislim da je ta opcija skuplja.
Postovi: 158
Postovi: 158
Pridružen/a: 06 svi 2012, 11:59
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Fedora, Fedora server
Vratimo se mi na Fedoru.

Daklem, na njihovim stranicama kaže ovako:

The Fedora Project releases a new version of Fedora approximately every 6 months and provides updated packages (maintenance) to these releases for approximately 13 months.

ili
Fedora 18 will be maintained until 1 month after the release of Fedora 20.


Znači, čovjek bi trebao svakih godinu dana instalirati novu verziju, pošto stara doživljava EOL. Koliko glatko prolaze te reinstalacije, je li dovoljan upgrade ili se mora čista instalacija napraviti? Koliko je podržan stariji hardver? Dosad sam imala samo LTS ili rolling releases (i Debian, eternal release :hihi ).
Those who stand for nothing fall for anything.
Avatar
Postovi: 581
Postovi: 581
Pridružen/a: 16 svi 2013, 17:48
Lokacija: direktorska fotelja
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 31 puta
Spol: Ž
OS: Fedora
Od svih Fedora do sada, osnovali ste Fan Club za vrijeme 18. verzije koja je uvjerljivo najlošija do sada :-D ...ali da, da... i ja sam u klubu :-)

mist je napisao/la:Znači, čovjek bi trebao svakih godinu dana instalirati novu verziju, pošto stara doživljava EOL. Koliko glatko prolaze te reinstalacije, je li dovoljan upgrade ili se mora čista instalacija napraviti? Koliko je podržan stariji hardver? Dosad sam imala samo LTS ili rolling releases (i Debian, eternal release :hihi ).


Ne moraš reinstalirati svake X+2 verzije, neće se stara Fedora uništiti sama od sebe, samo više neće dobivati updateove programa (repozitoriji će i dalje postojati još barem 4-5 verzija u punom obujmu). Ja svoje instalacije obično osvježim svake 2 godine :zvizdi No ako inzistiraš na najnovijim paketima, onda moraš naći nešto Debianoliko ili CentOS. Stari hardver je dobro podržan osim ako ne upikneš neku stariju intelovu grafičku koja još nije imala pristojan 3D jer su u međuvremenu izbacili taj driver iz kernela i X-a, ali to ne ovisi o Fedori već o kernelu pa je time isto kod svih distri (više-manje).

Upgrade na noviju verziju radi, a od ove verzije trebao bi raditi i puno bolje, no ja nekako imam običaj reinstalirati sustav... ipak se nakupi kroz godine previše smeća od paketa koje više ne koristim pa je generalka uvijek zdrava :zvizdi
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
4ndY je napisao/la:
Ne moraš reinstalirati svake X+2 verzije, neće se stara Fedora uništiti sama od sebe, samo više neće dobivati updateove programa (repozitoriji će i dalje postojati još barem 4-5 verzija u punom obujmu).


Znam da se neće samouništiti, ali kao što više nitko ne izgleda ovako:

slika

ili ovako

slika

tako nije moderno ni imati stare Fedore koje su izašle iz mode. :hihi
Those who stand for nothing fall for anything.
Avatar
Postovi: 581
Postovi: 581
Pridružen/a: 16 svi 2013, 17:48
Lokacija: direktorska fotelja
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 31 puta
Spol: Ž
OS: Fedora
mist je napisao/la:Vratimo se mi na Fedoru.

Daklem, na njihovim stranicama kaže ovako:

The Fedora Project releases a new version of Fedora approximately every 6 months and provides updated packages (maintenance) to these releases for approximately 13 months.

ili
Fedora 18 will be maintained until 1 month after the release of Fedora 20.


Znači, čovjek bi trebao svakih godinu dana instalirati novu verziju, pošto stara doživljava EOL. Koliko glatko prolaze te reinstalacije, je li dovoljan upgrade ili se mora čista instalacija napraviti? Koliko je podržan stariji hardver? Dosad sam imala samo LTS ili rolling releases (i Debian, eternal release :hihi ).



verzija 19 će biti rolling release.
ja koristim fedoru + lxde i radi ok, zna se nekad srušiti zbog bugu u kernelu, ali onda napravim restart i dalje sve radi.
Postovi: 158
Postovi: 158
Pridružen/a: 06 svi 2012, 11:59
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Fedora, Fedora server
gdje piše da će F19 biti rolling release? čini mi se da je pisalo negdje da neće...
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Shicy je napisao/la:gdje piše da će F19 biti rolling release? čini mi se da je pisalo negdje da neće...


Koliko sam ja informiran, to je bio samo prijedlog koji nije prihvaćen. Fedora će i dalje izlaziti na "šestomjesečnoj" bazi.
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Htjedoh pitat....

4ndY je napisao/la:Od svih Fedora do sada, osnovali ste Fan Club za vrijeme 18. verzije koja je uvjerljivo najlošija do sada :-D ...ali da, da... i ja sam u klubu :-)


Zašto najlošija?
Those who stand for nothing fall for anything.
Avatar
Postovi: 581
Postovi: 581
Pridružen/a: 16 svi 2013, 17:48
Lokacija: direktorska fotelja
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 31 puta
Spol: Ž
OS: Fedora

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.