Sada je: 06 svi 2021, 23:02.
Diskusije usko vezane uz Fedora i srodne distribucije (RHEL, CentOS...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ideja u Fusion Linux-u je da promoviramo što više slobodan softver i da sve što radimo radimo sa slobodnim alatima. Dakle GIMP i Inkscape za grafiku kako bi source datoteke mogli dijeliti s ostatkom zajednice.

Također svi materijali koje koristimo trebaju biti pod slobodnim licencama, sva grafika, fontovi i wallpaperi trebaju biti pod GPL, Creative Commons ili public domain licencama.

Ako nekome nije jasno zašto neka slobodno pita.
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 14 puta
Spol: M
Hugo je napisao/la:Evo malo artworka. Tu je wallpaper, logo, i ikona za mint menu:

http://dl.dropbox.com/u/7179550/fusion_artwork.tar.gz

Svaka čast Hugo, ovo odlično izgleda. Post na google grupu je bio moderiran (zbog spama) ali sada je propušten. Jučer sam cijeli dan bio offline zbog inventure u firmi, bljak :(
Dangerous Lickz je napisao/la:Danas sam malo po netu tražio one RPM creatore.
Uglavnom shit to shita.
A ja mrzim terminal, jel kada pratim tut, menu uvijek neće nešto u pola tuta :/
Ugl.
Našao sam Rust, i sve super, samo kada kliknem makeRPM on izbaci poruku da je RPM uspješno kreiran ali u
/home/xxxx/rust/RPMS (tako nešta) nema nikakvog RPMa.
Zna li tko rješenje?

Zaboravi na gui, nema toga gui-a koji može napraviti paket koji treba jer je svaki paket specifičan i nema "magičnog gui-a" koji će sve posložiti kako treba jer sa svaki paket slaže ručno dio po dio.

Zato treba sjesti i naštrebati kako se to radi.

Ono što ti mogu pomoći je da vidiš kako se rade jednostavi paketi pa onda kreneš dalje.

Prvo instaliraj Fusion na posebnu particiju ili u virtualnu mašinu da imaš sve alate spremne.

Nakon toga javi kada si spreman pa ćemo nastaviti. Ali svakako pročitaj detaljno (par puta) link koje ti je Grof dao.

UPDATE;
I 5 sekudi nakon toga pogledam post na Fedora Planet-u (http://planet.fedoraproject.org/) i vidim da baš pišu o GUI alatu za RPM ;)
http://feedproxy.google.com/~r/Affixme/~3/0GsIoMJtyvI/
Već probao Rust, sve radi super.
Danas ću (ako stigem) staviti ovdje link na gnome-about update, a ostale ću kasnije!
Pa malo testirajte ako nije problem :)
기분이 무료로 사용 리눅스 :thumbs
Linux korisnik broj 518617!
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
valent je napisao/la:
Hugo je napisao/la:Evo malo artworka. Tu je wallpaper, logo, i ikona za mint menu:

http://dl.dropbox.com/u/7179550/fusion_artwork.tar.gz

Svaka čast Hugo, ovo odlično izgleda. Post na google grupu je bio moderiran (zbog spama) ali sada je propušten. Jučer sam cijeli dan bio offline zbog inventure u firmi, bljak :(

Dali logo i ikona za mint menu možda moraju biti u svg formatu? Pitam, jer sam sve napravio u Gimpu, a Gimp nema mogućnost spremanja u svg.

I ako imaš kakvih ideja i poboljšanja, slobodno reci.

I evo još nešto. Iz onog paketa "generic-logos-14.0.1", sam malo izmjenio plymouth, tj. dodao sam fusion logo, pa pogledaj:

http://dl.dropbox.com/u/7179550/plymouth.tar.gz
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Hugo je napisao/la:Dali logo i ikona za mint menu možda moraju biti u svg formatu? Pitam, jer sam sve napravio u Gimpu, a Gimp nema mogućnost spremanja u svg.

Samo otvoris ikonu u inkscapeu i snimis ko .svg ako treba.
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 71 puta
zole052 je napisao/la:
Hugo je napisao/la:Dali logo i ikona za mint menu možda moraju biti u svg formatu? Pitam, jer sam sve napravio u Gimpu, a Gimp nema mogućnost spremanja u svg.

Samo otvoris ikonu u inkscapeu i snimis ko .svg ako treba.

Znam. Ali tada ne bi bilo isto kao kada bi cijeli logo bio napravljen u Inkscapeu, jer se ne bi vidjeli slojevi i kako je što rađeno. No to i nije previše bitno, pretpostavljam.. :?
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Hugo je napisao/la:Znam. Ali tada ne bi bilo isto kao kada bi cijeli logo bio napravljen u Inkscapeu, jer se ne bi vidjeli slojevi i kako je što rađeno. No to i nije previše bitno, pretpostavljam.. :?

Pa nije ti uopce bitno ako ne mislis tu ikonu mjenjati u inkscapeu, ako ces je doradjivati samo u gimpu onda te se ne tice.

A sto se tice ikona one se inace rade uglavnom u inkscapeu, prouci ga malo i probaj u njemu raditi, skroz je jednostavan.
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
zole052 je napisao/la:
Hugo je napisao/la:Znam. Ali tada ne bi bilo isto kao kada bi cijeli logo bio napravljen u Inkscapeu, jer se ne bi vidjeli slojevi i kako je što rađeno. No to i nije previše bitno, pretpostavljam.. :?

Pa nije ti uopce bitno ako ne mislis tu ikonu mjenjati u inkscapeu, ako ces je doradjivati samo u gimpu onda te se ne tice.

A sto se tice ikona one se inace rade uglavnom u inkscapeu, prouci ga malo i probaj u njemu raditi, skroz je jednostavan.

Koristim Inkscape već neko vrijeme, i znam raditi u njemu neke stvari, samo mi Gimp više odgovara.. :) Koristim i Xaru, koja mi je još jednostavnija od Inkscape-a. :)
Hugo je napisao/la:Koristim Inkscape već neko vrijeme, i znam raditi u njemu neke stvari, samo mi Gimp više odgovara.. :) Koristim i Xaru, koja mi je još jednostavnija od Inkscape-a. :)

Xara kazes... zanimljivo. Koje su prednosti i mane naspram inkscapea? Usporedi ih malo.

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.