Sada je: 19 ožu 2024, 12:11.
Igranje pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav svima. Nakom jedno N-tog puta (prestao sam brojati nakon 10-og) sam opet instalirao friski Arch u nadi da cu full time prijeci na njega, jer jednostavno mi Ubuntoidi ne leze, a Manjaro odbija suradnju samnom u svakom mogucem pogledu. Stoga ponovo sam krenuo u akciju da osposobim jednu jedinu igru koju igram, a to je Path of Exile. Znaci frisko instaliran arch, yaourt podesen (da noob sam za instaliranje AUR paketa preko pacmana) i cam imam i reddit guide za intalaciju PoE-a ali jednostavno mene ocito nitko ne voli i svi odbijaju suradnju.
Pratio sam guide korak po korak, ali kada treba instalirati "directx9 usp10 msls31" jednostavno sve krene nizbrdo. Directx mi izbaci error i ne instalira ga, iako on kaze kada rucno trazim preko GUI-a da je on instaliran na najnoviju verziju. A za ostalo dvoje mi izbaci mrtvi error uvijek "sha256sum mismatch! Rename /home/audio/.cache/winetricks/msi2/InstMsiA.exe and try again. "
Probao sam i sa winetricksom-git i isti rezultat sam dobio. Ne znam vise ni sam kamo krenuti, kako da osposobim PoE da radi, kako got, ali samo da radi da napokon mogu se maknuti sa ovog mrtvog sranja od windowsa.
Pa eto ako mi ikako mozete pomoc bio bih vam iznimno zahvalan, platim cugu ako ste u blizini Zg-a takoder! :kava
Hvala unaprijed i zivi bili.
Avatar
Postovi: 721
Postovi: 721
Pridružen/a: 16 pro 2013, 22:51
Podijelio/la zahvalu: 31 puta
Primio/la zahvalu: 28 puta
Spol: M
OS: Opet Arch
Ovo sve ti je puno lakše raditi sa playonlinuxom,nego sa vajnom:GUI način,lakše instalirati directx i ostale dodatke,lakše zadati RAM grafičke(ovo što oni rade preko naredbi u terminalu,instalira se igra svaka u posebni direktorij pa je lakše brisati ako zatreba,directx ti neće instalirati u sam OS itd.
Postovi: 149
Postovi: 149
Pridružen/a: 21 lip 2016, 18:37
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 17 puta
Spol: M
OS: mint 13 64bit xfce
Zaboravih napomenut da sam probao i to, i da isto kada treba instalirati te druvere kaze doslo je do problema i crash. Nemam pojma zas i zbog cega se to dogada stvarno :(
Avatar
Postovi: 721
Postovi: 721
Pridružen/a: 16 pro 2013, 22:51
Podijelio/la zahvalu: 31 puta
Primio/la zahvalu: 28 puta
Spol: M
OS: Opet Arch
Odeš na stranicu gamersonlinux: https://www.gamersonlinux.com ,upiši path of egxile,vidi članke,imaš tutorijal kako je tip instalirao igru.Vidi još i da kažu da za igru trebaš imati i drajvere za grafičku.
Postovi: 149
Postovi: 149
Pridružen/a: 21 lip 2016, 18:37
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 17 puta
Spol: M
OS: mint 13 64bit xfce
sve sam probao i prije nego sto si napisao. Na kraju sam nasao gdje je stekalo. Nisam imoo dobre lib32-nvidia library-e te nakon reinstalacije istih i par jos dodatnih stvari koje sam nasao na forumu od PoE-a uspio sam ga pokrenuti i cak je i veoma igrivo. Daleko od win verzije ali ajde barem radi! Hvala svima. Tema je rjesena!
Avatar
Postovi: 721
Postovi: 721
Pridružen/a: 16 pro 2013, 22:51
Podijelio/la zahvalu: 31 puta
Primio/la zahvalu: 28 puta
Spol: M
OS: Opet Arch

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.