Sada je: 28 ožu 2024, 13:09.
Igranje pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

To što šteka na veliko,može biti do slabog laptopa tj grafičke u njemu.Možeš to donekle ublažiti tako da smanjiš prozor,te staviš na željenu veličinu,a to radiš tako da ponoviš postupak koji sam opisao,samo ovaj put označi: emulate a virtual desktop,pa upiši željenu veličinu ekrana.Inače laptopi baš i nisu za igre,naročito stariji.
Postovi: 149
Postovi: 149
Pridružen/a: 21 lip 2016, 18:37
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 17 puta
Spol: M
OS: mint 13 64bit xfce
barbaivo je napisao/la:To što šteka na veliko,može biti do slabog laptopa tj grafičke u njemu.Možeš to donekle ublažiti tako da smanjiš prozor,te staviš na željenu veličinu,a to radiš tako da ponoviš postupak koji sam opisao,samo ovaj put označi: emulate a virtual desktop,pa upiši željenu veličinu ekrana.Inače laptopi baš i nisu za igre,naročito stariji.

Mislim da se "štekanje" odnosilo na jednu boljku kod starih igrica -> meni je bio u jednoj (niskoj) rezoluciji, a 3d okruženje u drugoj. Npr. meni se kod te igre dogodilo da nisam mogao ništa u meniju napraviti jer mi bio loše skaliran na monitoru. Zato mu i jesam preporučio virtualni desktop u wineu, koji otklanja tu poteškoću, dok si mu ti preporučio da ga makne. ;)

btw. igra je iz 2003./04. i može ju se i na tosteru podići na high rezoluciji :hihi
Lista gnjavatora:
Bunker (16.11.2018.-9.9.9999.)
Avatar
Postovi: 193
Postovi: 193
Pridružen/a: 27 sij 2015, 19:52
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 42 puta
Primio/la zahvalu: 23 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE
barbaivo je napisao/la:To što šteka na veliko,može biti do slabog laptopa tj grafičke u njemu.Možeš to donekle ublažiti tako da smanjiš prozor,te staviš na željenu veličinu,a to radiš tako da ponoviš postupak koji sam opisao,samo ovaj put označi: emulate a virtual desktop,pa upiši željenu veličinu ekrana.Inače laptopi baš i nisu za igre,naročito stariji.


.... laptop je ok (2 god star ... nije igrači model ali me služi odlično) .... Probavao sam ja sve mogućnosti ......... mislim ako se i zezne nešto najmanji mi problem reinstalirati ubuntu što mi je i gušt raditi :lulz :lulz

.... i dalje mislim da bi tvorci wine-a trebali to u svom programu poboljšati no otom potom .... da se igrati i ovako pa kad smo već na igricama ....... skinuh i jedinicu igi ali očito je pun bug-ova download ...... pola postavki se ne da uopće namjestiti, a iako starta iz velikog ekrana ništa ne šteka kod učitavanja ... a niti nema ono di je oružje gore desno ko u dvojci ???

U svakom slučaju hvala na savjetima :thmb-up
Avatar
Postovi: 105
Postovi: 105
Pridružen/a: 10 svi 2016, 15:27
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux/Ubuntu
branac88 je napisao/la:
barbaivo je napisao/la:To što šteka na veliko,može biti do slabog laptopa tj grafičke u njemu.Možeš to donekle ublažiti tako da smanjiš prozor,te staviš na željenu veličinu,a to radiš tako da ponoviš postupak koji sam opisao,samo ovaj put označi: emulate a virtual desktop,pa upiši željenu veličinu ekrana.Inače laptopi baš i nisu za igre,naročito stariji.

Mislim da se "štekanje" odnosilo na jednu boljku kod starih igrica -> meni je bio u jednoj (niskoj) rezoluciji, a 3d okruženje u drugoj. Npr. meni se kod te igre dogodilo da nisam mogao ništa u meniju napraviti jer mi bio loše skaliran na monitoru. Zato mu i jesam preporučio virtualni desktop u wineu, koji otklanja tu poteškoću, dok si mu ti preporučio da ga makne. ;)

btw. igra je iz 2003./04. i može ju se i na tosteru podići na high rezoluciji :hihi


....pozz...

..ma evo "listam po forumu" pa rekoh kad sam već tu ....... jel' ima koji "normalan" link za igi jedinicu ??? jer ovi koje izbaci baš i ne rade ili zapetljaju sa nekim password-ima :place
Avatar
Postovi: 105
Postovi: 105
Pridružen/a: 10 svi 2016, 15:27
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux/Ubuntu
Našao sam samo ovo:
https://web.facebook.com/IGIfanpage/app ... 102528120/

A sad...koliko je to "normalan link", pojma nemam.
Lista gnjavatora:
Bunker (16.11.2018.-9.9.9999.)
Avatar
Postovi: 193
Postovi: 193
Pridružen/a: 27 sij 2015, 19:52
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 42 puta
Primio/la zahvalu: 23 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.