Sada je: 29 ožu 2024, 06:15.
Igranje pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Mateo je napisao/la:
bertone je napisao/la:A koje su to nebuloze 'rvackog prijevoda (osim ako ne koristiš Mate DE) ?

Nisam mislio nikoga uvrijediti, no mislim da se svi možemo složiti da što se tiče upotrebe Hrvatskog jezika, isti kao takav više ne postoji .... to sam spomenuo "čisto onako" ... ispričavam se još jednom.

Pa nisam se uvrijedio, dapače i ja sam malo bocnuo korisnike Matea jer kod njega doista ima (ili je barem bilo) pusti me da vrištim prijevoda, ali Ubuntu i Mint recimo imaju čisto ok i logično prevedeni DE.
Moje pitanje je više bilo umjereno na koje su to nebuloze pa da se isprave.

Što se pak tiče aplikacija, neke su prevedene bolje neke gore, ali daleko je to od nekad kad je pola stvari bilo prevedeno, a pola ne... iako razumijem da je nekome tko je navikao koristiti isključivo EN problem ili nelagodno/neobično/sporo/nerazumljivo koristiti HR.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Zaista mi ni na kraj pameti nije bilo komentirati prijevode (ovdje na forumu pogotovo jer nije niti mjesto niti vrijeme ....) Spomenuh ih zbog toga što inače,u slobodno vrijeme, prevodim ili iskritiziram pojedince (fizičke ili pravne osobe) i mogu ti reći da su vrlo vrlo "uštogljeni likovi" kada dobiju kritiku (obzirom na svoj položaj ili djelatnost koju obnašaju).

No pustimo to ... kao što rekoh .... nije niti vrijeme niti mjesto ......drž'mo se mi našeg Linux-a i Ubuntu-a.

Što se tiče onoga što sam rekao da koristim Engleski jezik sučelja radne površine; to je čisto stvar ponavljanja Engleskog jezika "da čovjek ne zaboravi jezik" (a i da se nauče nove riječi/pojmovi).

Za kraj ... hvala tebi i svima,još jednom, na svim savjetima koje ovdje dobivam kad "zaglavim negdje". Nisam još dosta toga shvatio no nije ni moj fah (struka).
Avatar
Postovi: 105
Postovi: 105
Pridružen/a: 10 svi 2016, 15:27
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux/Ubuntu

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.