Sada je: 29 ožu 2024, 07:14.
Igranje pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Možda si ostavio svoju bivšu ~ particiju,pa mu se zbog toga poremetilo.Inače to su škakljive stvari to sa igrama,imaš npr. isti hardver,isti ubuntu,npr. xubuntu i mint,na jednom igra radi(mint),na drugom ne.Vidi još po internetu ima li šta.
Postovi: 149
Postovi: 149
Pridružen/a: 21 lip 2016, 18:37
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 17 puta
Spol: M
OS: mint 13 64bit xfce
Da,ima dosta toga na netu,izgleda da se kod arča miješaju alsa i pulse,ima tu raznih rješenja pa ti vidi.
Postovi: 149
Postovi: 149
Pridružen/a: 21 lip 2016, 18:37
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 17 puta
Spol: M
OS: mint 13 64bit xfce
Da odgovorim za one koji nalete na identičan problem; riješenje je na Arch wikiu, samo što se nisam potrudio pročitat ga do večeras pface

If you want to use the PulseAudio driver in Wine, you will need to install the lib32-libpulse package.

Izgleda da nije uvijek nužan taj lib ali evo, katkad jednostavno ga moraš imat. Na svim dosadašnjim PC-ima/laptopima radi i bez njega. :nee
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
barbaivo je napisao/la:Ma možda bi prošla i da ti samo zalijepiš u ~/.playonlinux/wineprefix onu sačuvanu mapu sa 50 nivoa(dakle preskočiš reinstalaciju),ali nisam siguran pa bolje ovako.Javi ako ti proradi.



Pozdrav .... čisto "da javim" pface dakle..... bio sam instaliravao neki program iz onog Ubuntu software(ne sjećam se koji) i uglavnom izbaci mi neki CORE (izgleda kao neka ptica napravljena k'o origami onaj japanski) ..... ja da ću -remove- ali štanga (neki error izbaci). Odem u onaj synaptic package manager ... upišem core u search i pooznačim (ono što znam laički) da u potpunosti izbriše i smrzne mi komp :place :place :place Dva-tri puta ga restartam ... ništa .....nula bodova. Uglavnom, ponovo sam reinstalirao Ubuntu tako da sam i bez igrice ostao pface

Nakon reinstalacije .... Ubuntu software više nije radio (nije se htio u potpunosti otvoriti/učitati) ??? Sada imam onu (mislim) stariju verziju koja se zove Ubuntu software center.

Isto tako, kad sam već počeo nabrajati probleme ..... zanima me da li znaš (ili naravno bilo tko sa foruma) .... u LibreOffice writer-u, kada nešto pišem; malo slovo "i" mi kada stisnem razmak, pretvori u veliko "I" ???? Gdje se to točno uređuje i kako jer sam sve ispregledao ali .....???
Avatar
Postovi: 105
Postovi: 105
Pridružen/a: 10 svi 2016, 15:27
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux/Ubuntu
Mateo je napisao/la:Isto tako, kad sam već počeo nabrajati probleme ..... zanima me da li znaš (ili naravno bilo tko sa foruma) .... u LibreOffice writer-u, kada nešto pišem; malo slovo "i" mi kada stisnem razmak, pretvori u veliko "I" ???? Gdje se to točno uređuje i kako jer sam sve ispregledao ali .....???

Uključena je provjera engleskog pravopisa pa mijenja "i" u "I". Isključi u izborniku stavku "Alati->Automatska provjera pravopisa" ili promijeni jezik u hrvatski u "Alati->Jezik".
Ako te volja promijeni i stalne postavke jezika za provjeru pravopisa u hrvatski - "Alati->Mogućnosti->Jezične postavke->Jezici".

Mislim da si s "core" promašio ceo fudbal jer je vjerojatno samo pisalo "Core dump" a ti si išao brisati pakete s "core" koji su obično jako važni za sustav. Nije onda ni čudo da se skršilo.
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
jurastublic je napisao/la:
Mateo je napisao/la:Isto tako, kad sam već počeo nabrajati probleme ..... zanima me da li znaš (ili naravno bilo tko sa foruma) .... u LibreOffice writer-u, kada nešto pišem; malo slovo "i" mi kada stisnem razmak, pretvori u veliko "I" ???? Gdje se to točno uređuje i kako jer sam sve ispregledao ali .....???

Uključena je provjera engleskog pravopisa pa mijenja "i" u "I". Isključi u izborniku stavku "Alati->Automatska provjera pravopisa" ili promijeni jezik u hrvatski u "Alati->Jezik".
Ako te volja promijeni i stalne postavke jezika za provjeru pravopisa u hrvatski - "Alati->Mogućnosti->Jezične postavke->Jezici".

Mislim da si s "core" promašio ceo fudbal jer je vjerojatno samo pisalo "Core dump" a ti si išao brisati pakete s "core" koji su obično jako važni za sustav. Nije onda ni čudo da se skršilo.


Thks ..... ovo sa alatima/provjerama/postavkama ....... to me i zbunjuje u svemu jer je meni radna površina postavljena na engleski jezik (obzirom na nebuloze "rvackog" .....).
Znači, obzirom na navedeno (a pričamo o postavkama LibreOffice Writer-u) to kod mene izgleda ovako:

1. Alati/postavke jezika - tu mi svugdje stoji English(US)
2. Na dnu tog prozora gdje je onaj kvadratić (a pored kvadratića piše: zanemari jezik unosa sustava); taj kvadratić nisam označavao
3. Što se tiče provjere pravopisa .... tamo mi "stoji" samo English dictionary ?? ...e sad... po nekoj mojoj logici bi tu trebao biti Hrvatski riječnik, a da bih uopće imao mogućnost ponamještati /provjere pravopisa/automatska ispravljanja.

Eto .... zahvaljujem na odgovoru .... budem se stim malo "prozabavio" .... a što se tiče ovog sa CORE DUMP .... pa šta ... kak' ovi izvode jedanaesterce na svjetskom prvenstvu, ja sam za njih Pele :lulz :lulz :thmbs-up :hihi
Avatar
Postovi: 105
Postovi: 105
Pridružen/a: 10 svi 2016, 15:27
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux/Ubuntu
A koje su to nebuloze 'rvackog prijevoda (osim ako ne koristiš Mate DE) ?
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
barbaivo je napisao/la:Možda si ostavio svoju bivšu ~ particiju,pa mu se zbog toga poremetilo.Inače to su škakljive stvari to sa igrama,imaš npr. isti hardver,isti ubuntu,npr. xubuntu i mint,na jednom igra radi(mint),na drugom ne.Vidi još po internetu ima li šta.

Evo kako ti je to kod mene ..... znači, laptop je kupljen sa windows-ima .... poslje one njihove automatske nadogradnje na 10-ku (mislim da je tako bilo ... sa 8 na 10) i ZAKONITO kupljenog office-a; budući da nisam radio /backup/, ostadoh bez svega .....

Pređoh na Linux ..... uglavnom ... "brišem cijeli hard" i usnimim Ubuntu ..... Nakon svega nemam doslovno nikakvih problema sa kompom (grafičke, zvučne, ovo ono bla bla bla) ...... Budući da sam obični korisnik ... sve što me zbuni pronađem/pogledam na internetu, youtube-u i naravno, vrlo veliku podršku sam dobio i ovdje na forumu .......Hvala svima btw :thmb-up

Istini za volju i dalje ne kužim te sve podjele u stilu xubuntu, mint ubuntu,ubuntu mate, unity neki, debian itd itd itd

Sve ostalo sam si tako sam ponamještao (uz naravno pokoje pitanje ovdje :place :nee :sokiran :place )

Žao mi igrice :place :place a nemrem se sjetit s kojeg link-a sam ju skin'o pface
Avatar
Postovi: 105
Postovi: 105
Pridružen/a: 10 svi 2016, 15:27
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux/Ubuntu
bertone je napisao/la:A koje su to nebuloze 'rvackog prijevoda (osim ako ne koristiš Mate DE) ?



Nisam mislio nikoga uvrijediti, no mislim da se svi možemo složiti da što se tiče upotrebe Hrvatskog jezika, isti kao takav više ne postoji .... to sam spomenuo "čisto onako" ... ispričavam se još jednom.
Avatar
Postovi: 105
Postovi: 105
Pridružen/a: 10 svi 2016, 15:27
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux/Ubuntu
jurastublic je napisao/la:
Mateo je napisao/la:Isto tako, kad sam već počeo nabrajati probleme ..... zanima me da li znaš (ili naravno bilo tko sa foruma) .... u LibreOffice writer-u, kada nešto pišem; malo slovo "i" mi kada stisnem razmak, pretvori u veliko "I" ???? Gdje se to točno uređuje i kako jer sam sve ispregledao ali .....???

Uključena je provjera engleskog pravopisa pa mijenja "i" u "I". Isključi u izborniku stavku "Alati->Automatska provjera pravopisa" ili promijeni jezik u hrvatski u "Alati->Jezik".
Ako te volja promijeni i stalne postavke jezika za provjeru pravopisa u hrvatski - "Alati->Mogućnosti->Jezične postavke->Jezici".

Mislim da si s "core" promašio ceo fudbal jer je vjerojatno samo pisalo "Core dump" a ti si išao brisati pakete s "core" koji su obično jako važni za sustav. Nije onda ni čudo da se skršilo.



Riješio sam problem ispravljanja "i" u "I" ...... dakle, u Alati/postavke jezika, tamo sam gdje piše o zadanom jeziku za dokumente samo stavio HR ..... ništa drugo nisam "dirao" .... to je ono u sredini prozora ..... ono gore mi je i dalje ostalo English(US).

Pozz
Avatar
Postovi: 105
Postovi: 105
Pridružen/a: 10 svi 2016, 15:27
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Linux/Ubuntu

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.