Sada je: 28 ožu 2024, 09:17.
Igranje pod Linuxom.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ne znam je li itko postavio besplatnu zombie pucačinu Codename CURE: http://store.steampowered.com/app/355180/
Lista gnjavatora:
Bunker (16.11.2018.-9.9.9999.)
Avatar
Postovi: 193
Postovi: 193
Pridružen/a: 27 sij 2015, 19:52
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 42 puta
Primio/la zahvalu: 23 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE
Malo steam statistike - 8 / 2015 :

slika

Po steam statistikama, sa steam klijentom se najviše linuxaša igra na ubuntu i mintu . Nema nigdje pouzdane statistike o zastupljenosti raznih linux distribucija unutar ukupne home desktop linux scene , no nekako mi se čini da je omjer sličan ovme na steamu : ogromna većina na ubuntu, nešto malo nakon toga na mintu, i svi ostali u ostalo. Malo na gornjoj statistici čudi windows 10 na trećem mjestu jer je to ipak os tek mjesec dana u full opticaju.....

http://store.steampowered.com/hwsurvey

........................
Max Bunker
Max Bunker
Max Bunker je napisao/la:Malo steam statistike - 8 / 2015 :

slika

Po steam statistikama, sa steam klijentom se najviše linuxaša igra na ubuntu i mintu . Nema nigdje pouzdane statistike o zastupljenosti raznih linux distribucija unutar ukupne home desktop linux scene , no nekako mi se čini da je omjer sličan ovme na steamu : ogromna većina na ubuntu, nešto malo nakon toga na mintu, i svi ostali u ostalo. Malo na gornjoj statistici čudi windows 10 na trećem mjestu jer je to ipak os tek mjesec dana u full opticaju.....

http://store.steampowered.com/hwsurvey

........................


Brojke za Linux ne čude sa obzirom da je Ubuntu najpopularnija distribucija i jedina službeno podržana od Valvea pa je očekivano da je na vrhu po upotrebi. Koliko su ukupni postoci na desktopu je teško procijeniti jer se ovdje radi o gamerima, ali je vjerovatno sličnog poretka. Windowsi 10 su free upgrade pa su mnogi vjerovatno upgradeali, otuda tako visok postotak u vrlo kratkom vremenu. Da nisu free ne bi bili tako visoko zastupljeni jer gameri pogotovo ne vole kupovati nove Windowse jer taj novac mogu uložiti u kupovinu hardvera i igara, a koje Windowse imaju njima je manje bitno. Treba tu računati i na gomilu piratskih Windowsa gdje je upgrade "free" kako god okreneš.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Ubuntu mi je i dalje linux distra br 1 ( a vjerujem i tebi ) pa mi je drago vidjeti da je na steamu prvi od linuxa .... Sve mi dodje da se opet malo poigram.... U battlefildu starom sam imal dobru ekipu za helic kaj uzlece sa onog nosaca i bome smo rasturali cehe i francuze svaki dan na njihovim loco serverima..
Max Bunker
Max Bunker
Kažu da je velika rasprodaja Linux/SteamOS igara na Steamu ;)

http://www.phoronix.com/scan.php?page=n ... aunch-Sale
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Baš sam kupio Croteamov The Talos Principle za 6.79 EUR.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Nema veze s igrama, ali ima veze sa Steamom.

Naime, danas mi je iz Francuske kompromitiran račun na Steamu (i Steam Guard je dobro obavio dodatnu zaštitu).
Ne moram posebno govoriti kako sam imao slučajno generiranu šifru koje ziher nije bilo u alatima za brute-force upade.
Srećom pa nemam iste šifre na drugim računima i masovno koristim 2-stupanjsku autentifikaciju gdje god mogu.

Ne znam od kuda im moja šifra, ali negdje očito "curi". Pripazite se! ;)
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
pa trebaju ti i mail provaliti da bi se ulogirali na steam sa novog racunala a i nedavno su unjeli jos i kao zastitu da im das svoj broj mobitela u slucaju da sve drugo propadne, ja mislim da nema straha... najgore sto ti se moze desiti da netko provali, kupi ti jos koju igru i na kraju dobis acc natrag sa jos vise igara :)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Nije mene strah toga, nego kako je to Francuska, kako se nažalost u Europi dešava to što se dešava, te kako su zadnji napadi bili iskordinirani putem Playstation Networka. Tko ti kaže da se ne upotrebljava i Steam kao platforma za takve dogovore? Zato im ukradeni računi dobro dođu. ;)
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Ako koga zanima...
Instalirao sam Steam za Windowse preko PlaysOnLinuxa, na Wine 1.9, Win32. Nakon toga skinuo Quake Live (da, platio ga) i radi tako dobro da ne kužim razliku prema Win7. Doduše nisam još metnuo bolji miš, ali valjda će bit ok.

Laptop ima 8GB, Core i5, integriranu Intel grafičku. Pogasio sam neke efekte.
Postovi: 92
Postovi: 92
Pridružen/a: 17 lis 2015, 01:40
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Fedora Gnome

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.