Sada je: 29 ožu 2024, 14:10.
Audio, video, codeci...

Moderator/ica: Moderatori/ce

teorijavelikogpraska je napisao/la:
trzalica je napisao/la:Video buffering o kojemu pričam nema veze sa driverima za grafičku.


Sve pet kolega Trzalice. Jasno mi je što si mislio. Sve najbolje u 2016-toj tebi i svim forumašima.

Sve najbolje u Novoj godini i tebi! :)
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M
Događa li se kome da Kodi ne može pokrenuti vlastiti file manager, tj. otvoriti lokaciju? Pokušavam učitati titlove sa desktopa, ali Kodijev file manager samo vrti i ne otvara zadanu lokaciju
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
dupin je napisao/la:Opet sam doživio buffering problem. Pa ovo je za poluditi. Jedna epizoda O.K. a onda kad sam počeo gledati drugu, problemi. :(

Nekad pogledamfilm od 2 sata i bude sve ok, a nekad serija od 20 min bude doslovno negledljiva. Moguće je da je problem u internet vezi, dostupnosti servera, velikom broju korisnika i sl. Primjetio sam da se to meni često događa na IceFilms, a vrlo rijetko na 1Channel. Pokušaj, kad pokreneš film/seriju, pričekat par minuta da se učita pa tek onda krenut gledat
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Meni je stari XBMC uz Deb Stable izvrstan. Genesis je glavni izbor za filmove i nemam prigovora, dok s Much Movies HD ima problema (no stream, česta obavijest). Pretpostavljam da ga slabije održavaju.

S druge strane, koristeći Kodi uz Deb Testing nailazim na više nevolja. Osobito ide teško s prijevodima, a ne mogu baš sve gledati i razumjeti bez prijevoda :pogled_dolje Mijenjao sam i postavke, ali bez rezultata. Možda bih se trebao s time više pozabaviti, ali to je samo na laptopu, gdje ionako ne bih baš gledao cjelovečernje filmove...
Avatar
Postovi: 1058
Postovi: 1058
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 149 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
Juče sam probao Stremio. Na oko lepo radi ali kada ćelim da pustim bilo šta prozor skroz pobeli i ništa se ne dešava.
Naravno, posle par pokušaja je odleteo u "kantu".

XBMC rules. :)
Postovi: 57
Postovi: 57
Pridružen/a: 23 srp 2012, 09:45
Lokacija: Beograd
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Slackware/Awesome/i3
Vjerojatno je izvor mojih problema isti kao i kod rudara. Naime, koristim Debian Testing. Pa zar je moguća tolika razlika u kvaliteti paketa između Stablea i Testinga? :?
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
dupin je napisao/la: Pa zar je moguća tolika razlika u kvaliteti paketa između Stablea i Testinga? :?


Pozdravljam kolegu s istog ogranka naše distre, ali s ovim se ne slažem; ne može se baš toliko uopćavati i reći da je svemu kriva razlika između Stable i Testing. Nekoliko drugih aplikacija više mi se sviđa kroz Testing nego kroz Stable: LO, Stockfish, čak i Mate kao radno okruženje. Za Kodi je odgovorna ekipa koja ga održava.

Možda bismo trebali više prigovarati na Debian mailing lists, prijavljivati bug (ako uopće postoji), ili reagirati na njihovim specijaliziranim forumima. Ja sam, recimo, nekoliko puta tamo kukao zbog prespore nadogradnje za Stockfish, pa je rješenje stiglo brzo i elegantno: prvo je korisnik po imenu @stevepusher omogućio pouzdanu nadogradnju za Deb Stable, a zatim je Gianfranco Costamagna dodao novu verziju programa Stockfish u repozitorije Deb Stable (prethodno ga nije bilo ni u Debian Sid, provjerio sam sadržaje repozitorija). Ljudima sam od srca zahvalio.

Ipak, Kodi mi na laptopu nije toliko bitan kao Stockfish i zbog njega nisam htio postavljati dodatna pitanja, tim više što mi je stari XBMC na desktopu izvrstan. Ako mi Kodi jednom počne igrati veću ulogu, onda ću više kopati. Bez toga, izgleda, ne ide.
Avatar
Postovi: 1058
Postovi: 1058
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 149 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
Napokon riješenje za probleme sa Kodijem. Naravno da se radi o updateu na novu verziju. Međutim, ima još nešto. Umjesto Genesis repozitorija koristiti Exodus! Molim, ako netko nije napravio update da proba prvo samo sa zamjenom repoa.Tako bismo znali je li samo promjena repozitorija dovoljna da se otkloni problem.
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
Prihvatio sam Exodus još prije par tjedana. Stigla mi je obavijest da je raspoloživ i instalirao sam ga. Mogu ga gledati i kroz XBMC, na Deb Stable (Jessie) i kroz Kodi, na Deb Testing (trenutno Stretch). Nisam siguran da li se međusobno razlikuju, ili je isti repozitorij (Exodus) dostupan u obje varijante (i na XBMC uz Deb Stable, i na Kodi uz Deb Testing).

Međutim, Exodus nije baš besprijekoran. Mislim da je stari Genesis nudio veći izbor filmova i prijem je bio bolji. Na Exodusu ponekad zapne prilikom učitavanja, treba pričekati (buffering...). Zato se nadam da bi Genesis mogao opet oživjeti. Bio je izvrstan.

Koristim također 1Channel (PrimeWire), isto tako na XMBC-u i na Kodiju, i ponekad sam s njime više zadovoljan, nego s Exodusom. No, za mene su sve to bolje varijante za gledanje filmova u odnosu na manualnu pretragu raznih web-siteova izravno, kad je korisnik često zatrpan dosadnim reklamama, a i prijevodi su vrlo loši. Ovdje se može birati prijevod i pošteđeni smo reklama.
Avatar
Postovi: 1058
Postovi: 1058
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 149 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
Exodus je nasljednik Genesisa, tvorac mu je isti. Ja sam prezadovoljan sa Exodusom i nikada do sada nisam imao problema. Možda i zato jer koristim advancedsettings fajlu... Inače, svima bih preporučio da instaliraju Spinz.tv build - tamo imate doslovno sve najbolje add-one.
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.