Sada je: 28 ožu 2024, 11:32.
Audio, video, codeci...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Koristim Debian testing i kao što naslov kaže mpv player ne radi. Dogodilo se vjerojatno nakon nekog ažuriranja. Pri pokretanju u terminalu dobijem

Kod: Označi sve
mpv: relocation error: mpv: symbol av_buffersink_get_hw_frames_ctx, version LIBAVFILTER_6 not defined in file libavfilter.so.6 with link time reference


Svaka pomoć je dobrodošla.
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
Aj probaj (re)instalirati ffmpeg pa javi kako je prošlo. Usput, jesi to sam kompajlirao ili iz repo?
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Iz repoa sam instalirao. FFmpeg je bio zaostali paket iz nepodržanog Debianovog multimedia repoa. To sam uklonio i instalirao ponovno ffmpeg. Sve je ostalo isto. :(
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
Ok, probaj onda ove pakete reinstalirati: mpv, libavfilter-extra6 i libavfilter6.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Kad instaliram libavfilter-extra6 on deinstalira libavfilter6. Nakon toga instaliram mpv i nakon pokretanja u terminalu dobijem

Kod: Označi sve
mpv: relocation error: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/libavfilter.so.6: symbol av_hwframe_ctx_create_derived, version LIBAVUTIL_55 not defined in file libavutil.so.55 with link time reference
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
Opet sam imao problema sa zaostalim paketima iz debian multimedia repoa. Nikad više tu nakupinu paketa neću dirati, jer sam okusio samo probleme. Dakle, izbrisao taj libavutil55 i instalirao ga iz službenih repozitorija. To je povuklo za sobom deinstalaciju lijepog broja raznih paketa. Sve ih ponovno instalirao i sada sve radi kako bi i trebalo. Hvala ti, shrike, na savjetima i usmjeravanju.
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.