Sada je: 28 ožu 2024, 10:10.
Audio, video, codeci...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Optimus je napisao/la:
shrike je napisao/la:mkv, avi i mp4 su kontenjeri. Pokreni "mediainfo moj_fajl.mkv" audio ti vjerojatno piše "opus", a tv ti to vjerojatno ne podržava. Moj primjer di sam rekodirao iz webm u mp4 i forcao aac:
...
...

Koliko je tebi trajala ova procedura... ?
Meni čini mi se predugo...
mediainfo ne mogu pokrenuti u terminalu i nakon instalacije iz Synaptica...

youtube-dl na terminalu sam počeo koristiti jer mi YouTube DL GUI javlja error pri pokušaju skidanja fajla... a taj error ja nisam mogao detektirati...
Ovo je moje okruženje,
Kod: Označi sve
optimus@debian10:~$ inxi -F
System:    Host: debian10 Kernel: 4.19.0-13-amd64 x86_64 bits: 64 Desktop: Cinnamon 3.8.8 Distro: Debian GNU/Linux 10 (buster)
Machine:   Type: Desktop System: Hewlett-Packard product: Compaq 500B Microtower v: N/A serial: <root required>
           Mobo: FOXCONN model: 2A8Ch v: 1.0 serial: <root required> BIOS: American Megatrends v: 5.13 date: 03/03/2010
CPU:       Topology: Dual Core model: Pentium E5400 bits: 64 type: MCP L2 cache: 2048 KiB
           Speed: 2700 MHz min/max: 1203/2700 MHz Core speeds (MHz): 1: 2700 2: 2700
Graphics:  Device-1: NVIDIA GF106 [GeForce GT 440] driver: nouveau v: kernel
           Display: x11 server: X.Org 1.20.4 driver: modesetting unloaded: fbdev,vesa resolution: 1920x1080~60Hz
           OpenGL: renderer: NVC3 v: 4.3 Mesa 18.3.6
Audio:     Device-1: NVIDIA GF106 High Definition Audio driver: snd_hda_intel
           Device-2: C-Media CMI8738/CMI8768 PCI Audio driver: snd_cmipci
           Sound Server: ALSA v: k4.19.0-13-amd64
Network:   Device-1: Realtek RTL8101/2/6E PCI Express Fast/Gigabit Ethernet driver: r8169
           IF: ens33 state: up speed: 100 Mbps duplex: full mac: 18:a9:05:2b:d1:48
Drives:    Local Storage: total: 550.57 GiB used: 106.28 GiB (19.3%)
           ID-1: /dev/sda vendor: Patriot model: Burst size: 223.57 GiB
           ID-2: /dev/sdb vendor: Western Digital model: WD3200AAJS-60M0A1 size: 298.09 GiB
           ID-3: /dev/sdd type: USB vendor: Verbatim model: STORE N GO size: 28.91 GiB
Partition: ID-1: / size: 37.13 GiB used: 9.43 GiB (25.4%) fs: ext4 dev: /dev/sda1
           ID-2: /boot size: 3.62 GiB used: 157.3 MiB (4.2%) fs: ext4 dev: /dev/sda2
           ID-3: /home size: 168.59 GiB used: 91.60 GiB (54.3%) fs: ext4 dev: /dev/sda3
           ID-4: swap-1 size: 9.55 GiB used: 219.5 MiB (2.2%) fs: swap dev: /dev/sda4
Sensors:   System Temperatures: cpu: 48.0 C mobo: N/A gpu: nouveau temp: 61 C
           Fan Speeds (RPM): N/A gpu: nouveau fan: 3630
Info:      Processes: 192 Uptime: 1d 6h 48m Memory: 3.85 GiB used: 1.91 GiB (49.6%) Shell: bash inxi: 3.0.32
optimus@debian10:~$

u međuvremenu već sat vremena traje skidanje videa prema ovome:
Kod: Označi sve
youtube-dl --recode-video mp4 --audio-format aac --audio-quality 5 https://www.youtube.com/watch...

i sada je otprilike na četvrtini od cca 2 GB, stalo je na:
Kod: Označi sve
[ffmpeg] Converting video from mkv to mp4, Destination: MyVideo.mp4
Avatar
Postovi: 452
Postovi: 452
Pridružen/a: 08 ruj 2018, 11:21
Podijelio/la zahvalu: 402 puta
Primio/la zahvalu: 13 puta
Spol: M
OS: Debian 9.8; LM 19.1
koliko ti je velik taj video? Ja sam dao primjer za pjesmu od par minuta. ovaj dio ti di je stao di piše [ffmpeg] nije download dio već kovertiranja kada se video downloadao. Ako je to nešto stvarno veliko tipa 40 minuta ili 1-2-3 sata, onda će ti trajati satima. Praktičnije ti je onda možda skinuti kako si prije skidao i obraditi video sa programom avidemux. Ima lijepi gui, na video staviš copy i audio mp3 ili aac i to će biti dosta brzo. Ukratko dakle, youtube-dl skripta prvo downloada što god da to skidaš i onda pozove ffmpeg da reenkodira taj fajl... samo što debil umjesto da kopira u drugi kontenjer i samo rekodira audio, on očito drka i sa video formatom.


Problem sa youtube-dl je što izgleda baš ne poštuje najbolje opcije koje mu se daju. Recimo, audio quality u gornjoj opciji ako je 0 stavi u opus iako si mi eksplicitno naveo da želiš aac. Ili vorbis :D Ono, wtf.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:koliko ti je velik taj video? Ja sam dao primjer za pjesmu od par minuta. ovaj dio ti di je stao di piše [ffmpeg] nije download dio već kovertiranja kada se video downloadao. Ako je to nešto stvarno veliko tipa 40 minuta ili 1-2-3 sata, onda će ti trajati satima.
...

Problem sa youtube-dl je što izgleda baš ne poštuje najbolje opcije koje mu se daju. Recimo, audio quality u gornjoj opciji ako je 0 stavi u opus iako si mi eksplicitno naveo da želiš aac. Ili vorbis :D Ono, wtf.

Za sada sam riješio problem sa alatom koji mi je prvi naletio, 4k Video Downloader, ne znam kakav je njegov status, hoće li tražiti kakvu aktivaciju... Skinuo je video od 2G, u formatu mp4, za 10-ak minuta, tv ga reproducira, i to je to... Meni je zbilja bio izazov ovo rješavati preko terminala, ali ovo je materija, di ja baš nisam doma... Ako imaš preporuku za neki drugi terminal ili gui alat koji ovo jednostavno riješava... inače hvala na angažmanu...
Avatar
Postovi: 452
Postovi: 452
Pridružen/a: 08 ruj 2018, 11:21
Podijelio/la zahvalu: 402 puta
Primio/la zahvalu: 13 puta
Spol: M
OS: Debian 9.8; LM 19.1
Optimus je napisao/la:
shrike je napisao/la:koliko ti je velik taj video? Ja sam dao primjer za pjesmu od par minuta. ovaj dio ti di je stao di piše [ffmpeg] nije download dio već kovertiranja kada se video downloadao. Ako je to nešto stvarno veliko tipa 40 minuta ili 1-2-3 sata, onda će ti trajati satima.
...

Problem sa youtube-dl je što izgleda baš ne poštuje najbolje opcije koje mu se daju. Recimo, audio quality u gornjoj opciji ako je 0 stavi u opus iako si mi eksplicitno naveo da želiš aac. Ili vorbis :D Ono, wtf.

Za sada sam riješio problem sa alatom koji mi je prvi naletio, 4k Video Downloader, ne znam kakav je njegov status, hoće li tražiti kakvu aktivaciju... Skinuo je video od 2G, u formatu mp4, za 10-ak minuta, tv ga reproducira, i to je to... Meni je zbilja bio izazov ovo rješavati preko terminala, ali ovo je materija, di ja baš nisam doma... Ako imaš preporuku za neki drugi terminal ili gui alat koji ovo jednostavno riješava... inače hvala na angažmanu...


Iskreno ne jer TV ima native youtube podršku, a klasični mkv,mp4, avi filmovi koje skinem sa torrenta ili su snimljeni na mobitelu se reproduciraju bez problema. youtube-dl koristim doslovno ekskluzivno sa -x opcijom da pretvorim neke pjesme u flac/vorbis/mp3 za slušanje na mobitelu. Da sam ti vjerojatno bi sa avidemuxom rekonvertirao filmove (kako sam prije radio sa filmovima u audio DTS na starom tv).
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:
Optimus je napisao/la:
shrike je napisao/la:koliko ti je velik taj video? Ja sam dao primjer za pjesmu od par minuta. ovaj dio ti di je stao di piše [ffmpeg] nije download dio već kovertiranja kada se video downloadao. Ako je to nešto stvarno veliko tipa 40 minuta ili 1-2-3 sata, onda će ti trajati satima.
...

Problem sa youtube-dl je što izgleda baš ne poštuje najbolje opcije koje mu se daju. Recimo, audio quality u gornjoj opciji ako je 0 stavi u opus iako si mi eksplicitno naveo da želiš aac. Ili vorbis :D Ono, wtf.

Za sada sam riješio problem sa alatom koji mi je prvi naletio, 4k Video Downloader, ne znam kakav je njegov status, hoće li tražiti kakvu aktivaciju... Skinuo je video od 2G, u formatu mp4, za 10-ak minuta, tv ga reproducira, i to je to... Meni je zbilja bio izazov ovo rješavati preko terminala, ali ovo je materija, di ja baš nisam doma... Ako imaš preporuku za neki drugi terminal ili gui alat koji ovo jednostavno riješava... inače hvala na angažmanu...


Iskreno ne jer TV ima native youtube podršku, a klasični mkv,mp4, avi filmovi koje skinem sa torrenta ili su snimljeni na mobitelu se reproduciraju bez problema. youtube-dl koristim doslovno ekskluzivno sa -x opcijom da pretvorim neke pjesme u flac/vorbis/mp3 za slušanje na mobitelu. Da sam ti vjerojatno bi sa avidemuxom rekonvertirao filmove (kako sam prije radio sa filmovima u audio DTS na starom tv).

Ovo za finiš, i možda za rubruku 'Vjerovali ili ne', a uz malo eksperimentiranja, i sve to za manje od 2 minute...
Kod: Označi sve
optimus@debian10:~$ youtube-dl --format mp4 -ko '~/Snimke/MyVideo' https://www.youtube.com/watch...
[youtube] ... ...  Downloading webpage
[download] Destination: /home/optimus/Snimke/MyVideo
[download] 100% of 959.64MiB in 01:47

Na odredišnom folderu ne kreira mi ekstenziju *.mp4, i kao takve PC prepoznaje i izvodi u punoj funkcionalnosti, ali tv ipak ne... Ovo sam riješio preimenovanjem uz dodavanje ekstenzije (MyVideo.mp4), i sve je na svome mjestu... tv ga prepoznaje i izvodi...
EDIT:
A može i ovako, odmah dodati *.mp4, još da riješim direktni put do USB-a ...
Kod: Označi sve
optimus@debian10:~$ youtube-dl --format mp4 -ko '~/Snimke/MyVideo.mp4' https://www.youtube.com/watch ... ...
...


Jedini problem, koji nema veze sa ovim, bilo je kopiranje na USB, zaustavi se na 99%, iako na USB-u, pokazuje da je kopiran u punoj veličini, tu je trebalo malo nasilja, koje ipak nije rezultiralo nikakvom štetom, makar sada vidljivom... Ovo sam pokušao zaobići sa direktnom destinacijom sa:
Kod: Označi sve
youtube-dl --format mp4 -ko '~/media/2F15-6E79/MyVideo' https://www.youtube.com/ ...

neuspješno ipak, završi uredno, ali ne na USB-u... jedino u novom folderu u Osobnoj mapi naziva /media/2F15-6E79.
Avatar
Postovi: 452
Postovi: 452
Pridružen/a: 08 ruj 2018, 11:21
Podijelio/la zahvalu: 402 puta
Primio/la zahvalu: 13 puta
Spol: M
OS: Debian 9.8; LM 19.1

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.