Sada je: 28 tra 2024, 06:10.
Audio, video, codeci...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Novi sam na ovom forumu i tražim malu pomoć. Posjedujem 6 compaq grafičkih radnih stanica iz 2004 i želio bih ih složiti u cluster koji bi služio isključivo i samo za rendering (Maya, Afterefects). Povezao bih ih preko fast ethernet switcha (znam da je bolji giga, ali... nema se) Naravno sav software bi po mogućnosti trebao biti free. Zanima me koji clustering OS bi preporučili za to, dali da nodovi imaju HDD ili da su network boot, kako cijeli cluster najjednostavnije povezati s windows grafičkom stanicom na kojoj radim tj. na koji način je najbolje postavljati poslove na cluster, da li mi treba još nešto osim render managera i samog rendera. Koji se problemi mogu pojaviti pri tome, na što još obratiti pažnju itd.
Postovi: 4
Postovi: 4
Pridružen/a: 12 tra 2008, 21:09
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Interesantna tema, no čini mi se da tebi treba neki dobri profesionalac.

Jedino pitanje na koje bih ti mogao odgovoriti sa relativnom točnošću jest da bilo koji sustav network povezivanja između Linux i windows strojeva možeš izvršiti preko Sambe, no bojim se da dalje od toga nebu išlo...

No vjerujem da ovdje ima mlađih i nadobudnijih od mene! :)

Eh, da i dobrodošao na forum!
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Hvala na odgovoru, ali i sam se dvoumim da li koristiti sambu ili samo FTP klijent (web server na clusteru) ili nešto treće. Zato mi treba netko tko ima malo više iskustva s rendanjem na clusteru.
Postovi: 4
Postovi: 4
Pridružen/a: 12 tra 2008, 21:09
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Hmmm, bojim se da nemam dovoljno znanja/iskustva da ti pomognem. No, kao što rekoh, isto tako vjerujem da ima onih koji tu tematiku rasturaju!

ko pita - ne skita :)

Clustering je interesantan sam po sebi, meni bi takvo što bilo interesantno sa pogleda proračunavanja razina buke. Program može raditi preko clusteringa, no nikad nisam probao jer nemam ni licence za ostale radne stanice....
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Pa kad sastavim ovaj cluster, ako ga ne uspijem sam dovoljno opteretiti možda ostane prostora i za neko drugo računanje, a u čemu radiš te proračune? Matlab ili nešto specijalizirano?
Postovi: 4
Postovi: 4
Pridružen/a: 12 tra 2008, 21:09
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Babage je napisao/la:Pa kad sastavim ovaj cluster, ako ga ne uspijem sam dovoljno opteretiti možda ostane prostora i za neko drugo računanje, a u čemu radiš te proračune? Matlab ili nešto specijalizirano?


Specijalizirano - LimA
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Buka u okolišu, znači. Zanimljiva tema. Nešto slično tome sam radio pri proračunima za opremanje i izolaciju audio studija, ali ne u tom programu - nego više "pješke". Ipak, skrenuli smo s teme, otvori negdje temu o tome što radiš, volio bih razmijeniti iskustva.
Postovi: 4
Postovi: 4
Pridružen/a: 12 tra 2008, 21:09
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Nema do Debiana, uvjek je bilo moje mišljenje. Jedan od najkvalitetnijih clusteringa na Linuxu je na Debinau, i pogodite što? Proizvod je domaći, sa Instituta Ruđer Bošković! Behold! http://dcc.irb.hr/
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
hehe shrike kod tebe nema ljevo desno samo DEBIAN ;)

evo ga jedan monstruozni "clustercic" :D baziran na Fedora Core 8

http://helmer.sfe.se/

"Some render tests result here:
The storming sea scene file 24 frames in resolution 4000x4000 pixels.

- On a MacPro 2 x DualCore Xenon 2.66 Ghz with 4 GB ram
took 552 minutes (9.2 h)

- Helmer did same 24 frames in 4k format in 64 min.

Some approximate numbers give Helmer a floating point capacity of 186 Gflops"

i jos par linkova (ovo je jos u W.I.P. fazi)

http://helmer2.sfe.se/

http://helmer3.sfe.se/
Avatar
Moderator
Postovi: 1121
Moderator
Postovi: 1121
Pridružen/a: 17 lip 2008, 20:23
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
U ime Stable, testing i SID. Woot(!)


*woot=amen
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.