Sada je: 01 svi 2024, 12:02.
Audio, video, codeci...

Moderator/ica: Moderatori/ce

da to znam odprije da zna bit problema sa ati grafickama, ali imam u planu kupit neku nvidia noviju generaciju, ako ima ko sto za ponuditi slobodno se moze javit u inbox.
Postovi: 4
Postovi: 4
Pridružen/a: 13 vel 2014, 00:15
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: windows7, ubuntu, zorinos
Ha, sad me oživljavanje ove teme sjetilo da bih mogao updejtati status svog dugogodišnjeg projekta. Na kraju sam kupio bolji komp (Intel i3 + 4GB RAM-a, i to prvenstveno zbog dobre integrirane grafičke, tako da mi eksterna više nije potrebna - manje buke+manji račun za struju) i napravio (napokon!) prednju masku od pleksiglasa.

(Skoro*) konačan rezultat:
slika

http://andrej.dundovic.com.hr/slike/htpc/g/ (slike nisu baš nešto, ali to je do digitalca, iako priznajem nisam se baš ni trudio).

Rezultat: HTPC se gotovo uopće ne čuje, nema nikakvih problema s gutanjem bilo kakvih multimedijalnih sadržaja, a Intelova grafička bez problema pogura i igre iz HiB-a... tako da sam nakon (bojim se i reći koliko godina) došao do pristojnog rezultata :-)

*Imam još par ideja kako poboljšati izgled prednje maske, ali to kad jednom dođe na red... :-)
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
@4ndY..
Dobar miš.. pravi muški :thmb-up šteta što ih više nema za kupiti..
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11357
Site Admin
Postovi: 11357
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1021 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Bertone je napisao/la:@4ndY..
Dobar miš.. pravi muški :thmb-up šteta što ih više nema za kupiti..


Da, miš je pravi, pogotovo što ima postolje za punjenje. Samo je domet pljuga (max 2m). :(
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
@4ndY
svaka čast na trudu, može čovjek imati para pa kupiti najbolje ili šta mu je već drago, ali se ništa ne može usporediti sa zadovoljstvom svoga projekta, ali ni tada nije kraj jer se teži što boljem ili savršenstvu.
Ovo nije miš već pantagana :lulz , danas vrlo malo ima velikih miševa (ko ima široku šaku), većinom su sve mali :ljut2
Kod: Označi sve
*Imam još par ideja kako poboljšati izgled prednje maske, ali to kad jednom dođe na red...

1 - staviti staklo u boji, sa plavim ili zelenim led diodama pozadi
2 - napraviti da izgleda kao dio regala
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Bravo 4ndY.
Prvo što sam ja zapazio nije miš nego Scythe cooler :)
Imam i ja jednog u svom desktopu (Katana). Je li ovo Shuriken?

Drago mi je da na forumu još uvijek ima ovakvih stvari. Možda nisam u pravu, ali kao da je interes za DIY projektiće gotovo u potpunosti nestao odavde. Čini mi se da je prije ovakvih tema bilo više. Mislim općenito, ne samo HTPC.
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
Moderator
Postovi: 3293
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
Lokacija: Nova Gradiška
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 157 puta
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
drone je napisao/la:Bravo 4ndY.
Prvo što sam ja zapazio nije miš nego Scythe cooler :)
Imam i ja jednog u svom desktopu (Katana). Je li ovo Shuriken?

Da, radi se o Big Shuriken. Trebao mi je neki niskog profila jer u kućištu nema mjesta za bilo što više, a opet sam htio što bolji hladnjak da smanjim buku. Ovaj se na prosječnom broju okretaja doslovno ne može čuti :-)

drone je napisao/la:Drago mi je da na forumu još uvijek ima ovakvih stvari. Možda nisam u pravu, ali kao da je interes za DIY projektiće gotovo u potpunosti nestao odavde. Čini mi se da je prije ovakvih tema bilo više. Mislim općenito, ne samo HTPC.

Da, slabo je DIY zastupljen... Pogotovo bih očekivao više aktivnosti od školaraca i studenata, no čini mi se da ih je Facebook sve usisao kao crna rupa :zvizdi
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
vision je napisao/la:1 - staviti staklo u boji, sa plavim ili zelenim led diodama pozadi
2 - napraviti da izgleda kao dio regala


Počeo sam i ja razmišljati u smjeru dioda, ali je cilj da ti osim televizora što manje stvari "svijetli" jer odvlači pozornost. Ovo sa staklom nije loša ideja, a ja sam mislio dodati i još crne šarafe na pleksiglas u kutove, onako da ostavlja dojam robusnosti, a opet da izgleda uredno.
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Ma hebeš diode :twisted: .. ja sam prije 2-3 godine kupovao TV, jedan od zahtjeva je bio da TV ima mogućnost gašenja ledice.. i nisam kupio TV dva tjedna dok ga nisam našao :-D .. zapravo, našao bih ga i prije da su likovi u dućanu znali što ih pitam pface

No da se vratim na temu.. počeo sam slagati HTPC još prije nekih godinu dana u ovom kejsu:

slika

slika

slika

.. prvo sam se namučio da nađem mini ATX napajanje (jer sam imao samo kejs), da bi kad sam ga napokon pribavio, shvatio da nema mjesta između hladnjaka CPU i CD/DVD uređaja pface pface .. istina da mi CD/DVD i ne treba baš no taman je u to vrijeme povoljno uletio SilverStone LC17:

slika

slika

slika

.. e u njemu ima mjesta ko u priči i za full ATX MBO i za normalno napajanje no sad nemam vremena sve to staviti na hrpu, složiti i upogoniti + kaj mi je LC17 previsok 18 mm za policu pa moram napraviti i novu komodu :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11357
Site Admin
Postovi: 11357
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 662 puta
Primio/la zahvalu: 1021 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Ha! Ista priča s kućištima kao i kod mene, no meni nova komoda nije bila baš opcija (a i kvalitetna HTPC kućišta su dosta skupa), pa sam na kraju sam napravio custom dimenzije gdje sve stane :-D
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.