Sada je: 29 ožu 2024, 06:26.
Diskusije usko vezane uz Debian distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Zanima me da li ima neko sva tri/četiri DVD-a zadnjeg Debiana.
Pokušavao sam si skidat na poslu ali nije išlo ... pa izgubio živce ...
Ako niko nema naručiti ću sa MojCD!
Trebam nešto stabilno! Ubuntu mi se u zadnjih tjedan dana nekoliko puta smrzo ... A i neda mi se stalno svakih nekoliko mjeseci instaliravat nešto novo ...
Avatar
Postovi: 266
Postovi: 266
Pridružen/a: 30 sij 2008, 20:55
Lokacija: okolica Zagreba
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Ubuntu, Mint, Gnome, MATE
Kako si skidao? istina da zvanične linje znaju biti zauzete.... ja sam skidao preko torrenta i lijepo je išlo :)
"Ništa nije sveto, sve je bruto i neto, sve je zabava ..."
Avatar
Postovi: 889
Postovi: 889
Pridružen/a: 01 lip 2008, 17:41
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 10.04 LTS x64
Dosta ti je prvi dvd od debiana za pocetk, tamo imas sve za normalno koristetnje...a ostalo sa reposa s neta, tako da ne trebas sva 3 skidati
Be the change you want to see in the world! Dalai Lama.
Avatar
Postovi: 934
Postovi: 934
Pridružen/a: 04 pro 2007, 21:59
Lokacija: jastrebarsko
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: OpenSUSE 11.2, KDE 4.4.3
Nemoj skidati sa glavne stranice nego sa nekog mirora. Čak ti i oni kažu da su glavne stranice jako zauzete i da je sporo i nestabilno. Inače da, uzmi jigdo ili torrent.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
fridrik je napisao/la:Trebam nešto stabilno! Ubuntu mi se u zadnjih tjedan dana nekoliko puta smrzo ... A i neda mi se stalno svakih nekoliko mjeseci instaliravat nešto novo ...


Jesi siguran da želiš Debian na desktopu? Evo za dan dva stiže openSUSE 11, Fedora isto nije loša...
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW
adminivan je napisao/la:
fridrik je napisao/la:Trebam nešto stabilno! Ubuntu mi se u zadnjih tjedan dana nekoliko puta smrzo ... A i neda mi se stalno svakih nekoliko mjeseci instaliravat nešto novo ...


Jesi siguran da želiš Debian na desktopu? Evo za dan dva stiže openSUSE 11, Fedora isto nije loša...


DA.... i meni se moj Ubuntu čini nekako pokrpanim. Izgleda da je Hardy malo prebrzo skrojen...Nekako mi se čini da je sav sprčkan.
Živo me zanima kakav će biti OpenSuse, no to je rasprava za jednu drugu temu...
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Grof je napisao/la:DA.... i meni se moj Ubuntu čini nekako pokrpanim. Izgleda da je Hardy malo prebrzo skrojen...Nekako mi se čini da je sav sprčkan.


Slažem se ;)

Grof je napisao/la:Živo me zanima kakav će biti OpenSuse, no to je rasprava za jednu drugu temu...


Meni malo smeta ona prašina u vezi m$ al već tolko spominjate taj opensuse da ću ga i ja pogledat da šta ima :mrgreen:

adminivan je napisao/la:Jesi siguran da želiš Debian na desktopu? Evo za dan dva stiže openSUSE 11, Fedora isto nije loša...


Zapravo i to je istina, mada ako gledamo po izdanjima,naziv: stable kod debian-a zasluži to. Naravno fridrik ti odlučuješ ;)
"Ništa nije sveto, sve je bruto i neto, sve je zabava ..."
Avatar
Postovi: 889
Postovi: 889
Pridružen/a: 01 lip 2008, 17:41
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 10.04 LTS x64
tuxi je napisao/la:Meni malo smeta ona prašina u vezi m$ al već tolko spominjate taj opensuse da ću ga i ja pogledat da šta ima :mrgreen:


Jednostavnim rijecnikom, sa linuxquestion.org:

http://en.opensuse.org/FAQ:Novell-MS
Be the change you want to see in the world! Dalai Lama.
Avatar
Postovi: 934
Postovi: 934
Pridružen/a: 04 pro 2007, 21:59
Lokacija: jastrebarsko
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: OpenSUSE 11.2, KDE 4.4.3
kaiwan je napisao/la:
tuxi je napisao/la:Meni malo smeta ona prašina u vezi m$ al već tolko spominjate taj opensuse da ću ga i ja pogledat da šta ima :mrgreen:


Jednostavnim rijecnikom, sa linuxquestion.org:

http://en.opensuse.org/FAQ:Novell-MS


Hvala na ovom linku. Moram te njihove cinjenice jos pokrijepiti. Vjerujem ja njima, ali sto vise dokaza to bolje. :')
Avatar
Postovi: 519
Postovi: 519
Pridružen/a: 25 ožu 2008, 14:47
Lokacija: Nova Gradiska
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Fedora 10 - KDE 4.2.x
adminivan je napisao/la:
Jesi siguran da želiš Debian na desktopu? Evo za dan dva stiže openSUSE 11, Fedora isto nije loša...


Siguran 100 %!

Imao sam ga, i bio sam zadovoljan! Uglavnom sam imao problem kad sam htio instalirat neki noviji program (više radi znatiželje , a manje radi potrebe), onda sam morao uključiti unstable i testing repozitorije, a to nije više to ... Polako, ali sigurno, konsolidiram svoje potrebe i očekivanja od kompa.

SUSE mi nikad nije lego, njegova koncepcija (izludim kad treba nešto instalirati), isto mi je često znao biti nestabilan, a Fedora slično ... Jednostavno mi ne šmeka. Dovoljna je neka sitnica da me odbije (npr. one defoltne ružne ikone). Kako bi S. Freud rekao: Izbori su nam iracionalni!
Avatar
Postovi: 266
Postovi: 266
Pridružen/a: 30 sij 2008, 20:55
Lokacija: okolica Zagreba
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Ubuntu, Mint, Gnome, MATE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.