Sada je: 21 svi 2024, 08:49.
Diskusije o raznim Linux distribucijama.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojoj distribuciji je riječ. Primjer: [Slackware]
Novi Pardus
21 sij 2011, 17:12
Dostupan je novi Pardus linux,simpatična turska distra.
http://distrowatch.com/?newsid=06471
Lutherus
Lutherus
odine pa zar si i ti postao opsjednut bliskoistocnim? izgleda da je to u posljednje vrijeme gore nego gripa rofl
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Avatar
Postovi: 1253
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
Spol: M
OS: Fedora
pa distra je već jedno vrijeme prisutna,jednostavna je za korištenje,ima kde.
i možda bi neko probal.pa nije ubuntu jedina opcija.fala bogu pa ima mogučnosti odabira
Lutherus
Lutherus
salzem se s tobom! ovo je ipak trebala bit sala 8-)
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Avatar
Postovi: 1253
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
Spol: M
OS: Fedora
malo off topic

pa i nisu te turske serije tolko loše.u 2 dana samo na ezelu zaradil novi eksterni drive 8-)
Lutherus
Lutherus
Odlična distra, jedna od najboljih za početnike.
Po ispoliranosti i konfiguracijskim alatima može biti uzor razvikanijim imenima.
Avatar
Postovi: 445
Postovi: 445
Pridružen/a: 18 svi 2010, 22:06
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 14.04
Skinuo sam novu distru Pardusa. Nemogu je po običaju instalirati jer mi ne odgovara rezolucija. Kod mene je 1680x1050 a kod pardusa je najveća 1400x1050. Nemogu da aktiviram Next kod instaliranja a u mom slučaju mi ne pomaže Tab i Enter kao kod OpenSUSE-a. Međutim nisam uspio ni da je instaliram na Oracle VirtualBox 4.8. Instalacija napreduje negdje oko 50% i ništa se dalje ne dešava. Neznam u čemu je problem.
Det hindrar inte att vi säkrar framtiden!
Avatar
Postovi: 393
Postovi: 393
Pridružen/a: 18 lip 2010, 19:37
Lokacija: Priboj
Podijelio/la zahvalu: 15 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Win 7 ,Ubuntu 10.04,OpenS
Ja sam ga probao neki dan, i zaista sam impresioniran. Radi nevjerojatno brzo, ispoliran je do najmanje sitnice, solidan izbor aplikacija, odmah mi je prepoznao wireless karticu, i od prve sam uspio podesiti network manager da se spoji na mobilni internet, što mi nije uspjelo ni s jednom KDE distrom..

Odmah na početku te dočeka programčić Kapetan (tako nešto) u kojem podesiš temu, ikone, wallpaper, meni, korisničku sliku i još neke sitnice...Ma izvanredna distra! :)

Jedino mi je malo nejasan paketni upravitelj PISI, za kojeg nisam uspio naći GUI iako sam na netu vidio da ima GUI.. :)
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Avatar
Postovi: 2451
Postovi: 2451
Pridružen/a: 28 vel 2010, 18:13
Lokacija: Đubrovnik
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Linux
Ima li kakvih vijesti o pardusu?Baza mu je debian po novom ili?

Sent from my PAP4300 DUO using Tapatalk
"Bolje je šutjeti i bit smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju!"
Avatar
Postovi: 240
Postovi: 240
Pridružen/a: 02 kol 2012, 09:56
Lokacija: Pakrac
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Neki Os!
Da prestali su razvijati Pardus kakav je izvorno bio.Ostalo je samo ime.sada je to debian-based distra kao i stotine drugih.Srećom, zajednica održava na životu koncept starog Pardusa.Sada se distra zove Pisi linux. Još uvijek je RC izdanje,ali radi se.
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2209
Postovi: 2209
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 96 puta
Spol: M
OS: OpenSuse

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.