Sada je: 29 ožu 2024, 05:38.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Prije iznošenja problema, pošao sam kroz postavke torrent klijenta, postavke firewalla, postavke routera i na bilo kojoj ubuntuu baziranoj distribuciji torrent klijent radi, probao sam i Fedoru i na njoj radi, na Kuubuntuu ne radi pface a sve podešeno jednako pa sam zato pitao je li ima neko specifično mjesto u Kubuntuu na kojem treba staviti/maknuti neku kvačicu koja dozvoljava/sprječava promet podataka,... jbg, mlad sam i neiskusan sa KDE :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Na brzinu sam pokrenuo live kubuntu 20.04 i ktorrent uredno radi, na desktop kompu konfiguracija u mom profilu. Možda nisam shvatio problem. Na ženinom laptopu :-D :-D je dual boot kubuntu 21.10 i win10 pa mogu vidjeti dali ima kakvih problema, ali kasnije :-D :-D . Prvotno ja na laptopu bio kubuntu 20.04 ali sam radio nadogradnje. Ako treba nešto specifično mogu probati. Možda nisam razumio problem??

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1020
Postovi: 1020
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 23.10
bertone je napisao/la:Pa imaš pripremu za spojiti WWAN modem (utor, žice, antene),... to kaj si se odlučio kupiti laptop bez pred ugrađenog WWAN modema je do tebe, ne do Lenova :hihi ,... to je kao da veliš imam Lenovo xyz ali su mi stavili i3 umjesto i7 ili imam 4GB RAM-a umjesto 32 :-D :hihi

firma kupila :D Ima slot za sim karticu ali ne i sam modem što je bullshit :D Ali se može naknadno ugraditi :P

bertone je napisao/la:Nego kaj se tiče Kubuntua,... jel u njemu treba omogućiti negdje u postavkama da može raditi aplikacija za torrente, isprobao sam ih nekoliko i ni jedna ne radi pface


Ne, radi mi out of the box na qbittorrent i rtorrent. Eventualno ako ti sam tracker brani klijent koji pokušavaš koristiti. Na KDE u systemsettings ima Firewall tab, meni je isključen došao po defaultu.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Potaknut Bertoneovim problemom malo sam surfao i...naletio na nešto posve drugo, naravno. :zvizdi Po prvi put čujem za Orion. Radi li netko s tim i kakva su iskustva?
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
shrike je napisao/la:firma kupila :D Ima slot za sim karticu ali ne i sam modem što je bullshit :D Ali se može naknadno ugraditi :P


Pa ak ti je firma kupila, onda firma zna da ti wwan i ne treba za posao :-D ... iako mi je to malo blesavo jer kako radiš ako nemaš dostupan wifi/lan? .. spajaš se na free mržu nekog caffea pface

Meni/nama je firma kupila nove 14" HP EliteBookove, imaju wwan i sim kartice, ali su se raspali nakon pola godine jer nije to laptop za rad na terenu :place
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:
shrike je napisao/la:firma kupila :D Ima slot za sim karticu ali ne i sam modem što je bullshit :D Ali se može naknadno ugraditi :P


Pa ak ti je firma kupila, onda firma zna da ti wwan i ne treba za posao :-D ... iako mi je to malo blesavo jer kako radiš ako nemaš dostupan wifi/lan? .. spajaš se na free mržu nekog caffea pface

Meni/nama je firma kupila nove 14" HP EliteBookove, imaju wwan i sim kartice, ali su se raspali nakon pola godine jer nije to laptop za rad na terenu :place


Ima WLAN i ethernet port, ethernet normalno koristim doma, a u uredu samo wifi jer nema više žica (ali ne idem u ured od početka korone). Ono što nema je wwan modem za sim, što mu je odvojeni wwan modul koji ne dolazi sa svim laptopima. E sad, zašto bi to bilo zgodno? Kada smo "on call" pa da imam net drito sa laptopa ako nisam doma već negdje drugdje.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Pa znam koliko je wwan modem koristan, koristim ga već godinama jer mi je suludo i neodgovorno pristupati firminim serverima koji su na intranetu izvana preko nekog free wifi-a iz birtije ili DM-a :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Problem sa torrent aplikacijama nisam riješio (ali nije ni bitno jer mi laptop ionako nije primarno računalo za to), ali kad već hvalim Kubuntu možda samo umišljam ali imam osjećaj da duže radi na bateriji. Osim toga, temperature (koliko sam tu i tamo bacio oko) su u prosjeku niže za oko 5°C :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Nije loš KDE. Kako je prije bio zahtjevan sad je to druga priča. Na Acer laptopu sa celeronom n3160 Kubuntu radi sasvim solidno.
Ktorrent radi bez problema. Možeš probati još obrisati postavke od Ktorrenta u .config mapi i ponovo ga pokrenuti. Vrag zna što mu je :-D

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1020
Postovi: 1020
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 23.10
palo mi je na pamet da ti možda isp blokira standardne torrent portove, pa probat promijeniti to u nešto drugo? Tipa iznad 20k
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 23 gostiju.