Sada je: 17 svi 2024, 02:25.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Dali netko ima iskustva sa OVIM dvb t2 uređajem ili nekim drugim sličnih funkcija. Imam CRT(4:3) televizor i zanima me ako je spojen na scart ulaz od TV-a kako funkcionira multimedija. Konkretno MP4 I MKV video sa HD rezolucijom. Dali uređaj automatski prilagodi sliku?
Trenutno koristim elit DVB-t koji reproducira samo avi(xvid,divx). Sva nova videa su uglavnom mkv i veće rezolucije, lagano mi ide na "živce" :-D stalno kodiranje videa.

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1026
Postovi: 1026
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 52 puta
Spol: M
OS: Xubuntu,Kubuntu 24.04
Ovisi koji, neki bolji CRT telkači su bez beda mogli prikazivati fullHD, samo si imao one ogromne crne pizdarije. Ja sam prije prebacivao par filmova sa avi na VHS i nije bilo problema (i slika je bila red veličine bolja od snimljenih sa tv-a).
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la: ........samo si imao one ogromne crne pizdarije............


U stvari to me najviše i brine. Ako i ima slike da nije više od pola ekrana crno. Zato i pitam dali ima netko da je vidio kako to izgleda u "praksi".

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1026
Postovi: 1026
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 52 puta
Spol: M
OS: Xubuntu,Kubuntu 24.04
Imati ćeš crte. Kolike ovisi o tome u kojem je formatu reproducirani video... no ako ti je CRT veći od 55" što te briga jer je kvaliteta boje (pogotovo dubina crne) neusporedivo bolja od bilo kojeg LCD-a.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11360
Site Admin
Postovi: 11360
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 665 puta
Primio/la zahvalu: 1023 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:Imati ćeš crte. Kolike ovisi o tome u kojem je formatu reproducirani video... no ako ti je CRT veći od 55" što te briga...........
ajoj :nee 55", pa taj troši struje ko bojler :-D

Imam ovaj tv: QUADRO CTV - 72F20 TXT 100Hz PIP. Star je ali radi, šteta ga baciti u smeće dok radi. Tražim po netu da vidim kako bi izgledao video preko dvb-t2 prijemnika sa usb sticka u mkv formatu(ful hd ili hd), ali ništa konkretno ne nalazim.
Mislio sam kupiti taj engel dvb-t2 uređaj samo iz razloga gledanja filmova sa usb memorije i da pritom ne moram više paziti u kojem je formatu ili rezoluciji video.

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1026
Postovi: 1026
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 52 puta
Spol: M
OS: Xubuntu,Kubuntu 24.04
Moja greška pface stavio sam inče, a mislio na cm :-D

A troši, neka troš ali ima bolju sliku, a nevike da TV radi i kad ga ne gledaš se lako riješiš ;)

Ja inače redovito pratim njuškalo i čekam da uleti neki Sony GDM-FW900 24" monitor :zvizdi
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11360
Site Admin
Postovi: 11360
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 665 puta
Primio/la zahvalu: 1023 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Izgleda ti isto kao i na bilo kojem drugom TV, samo zbog toga što je format slike 16:9 ili 16:10 češ imati crne blokove na dnu i vrhu. Jedini teoretski načini da to spriječiš je da zumiraš ili odsiječeš rubove, ali tada gubiš informaciju iz filma (umjesto da netko pratko 4:3 segment i prikaže ga). Nije idealno ali nije niti tako strašno.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Našao sam na youtube par videa i baš nešto nisam oduševljen. Bolja je opcija media player ali baš i nisu jeftini.
Za sad ništa od ovoga. Ako se predomislim i kupim, javim utiske :bok .

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1026
Postovi: 1026
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 52 puta
Spol: M
OS: Xubuntu,Kubuntu 24.04
"Engel" je kupljen :-D .
Filmove sa večom rezolucijom prikazuje bez problema na CRT televizoru. Napravi prilagodbu. Crni blokovi na vrhu i dnu nisu ništa veči nego kad taj video, s većom rezolucijom, prekodiram na "AVI". Za sada sam zadovoljan.
Ugodno me iznenadilo što vrti bez problema portable hdd od 1 TB. Dva prijašnja(pokojna :-D ) dvb-t uređaja mu nisu htjela ni prsmrdit. Na njima je radio jedino jedan od 500 Gb.
Jedina zamjerka što nema Hr izbornik ali šta je tu je, ne može baš sve :-D :-D .

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1026
Postovi: 1026
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 52 puta
Spol: M
OS: Xubuntu,Kubuntu 24.04

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.