Sada je: 28 ožu 2024, 09:47.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

abnettaa je napisao/la:
[quote="abnettaa je napisao/la:ma nego sta... i covjek je nastao od majmuna
ucenje nije upijanje serviranih lazi i besmislica :thmb-up
mogao bis ispraviti nadrobljeno citatima ... :zvizdi



Jeremija je napisao/la:Lijepo si to sročio, kratko i kvantno točno ;)
Ali možeš sve to mačku o rep okačiti kada te ščepa gravitacija i materija realnosti.
Razmišljam si, ako je točno tako kako si napisao, ispada da su ljudi u svojoj glavi "izmaštali" novi vrli svijet. A evoluciju su izmaštali svi organizmi i tvari zajedno, počevši od kamena, pa sve do složenijih i složenijih organizama. Znači svi su maštali o nečem kompliciranijem i na kraju to i izmaštali. I tako su majmuni izmaštali najkompliciranije biće na planeti, čovjeka. A taj čovjek kao vrhunac mašte počeo "izmaštavati" umjesto kompleksnijih i složenijih materija, da nastavi evoluciju izmaštavanja kao ostali organizmi. On mašta vrlo ne maštovito, maštajući da je sve laž. I da lažna kompletna materija koja je tako kompleksna (primjer je sa stolicom i fotonom koji se odbija od stolice nazad u oko)... mislim da mozak još manje ima smisla bez materije, kako onda mozak objasniti?
Pitam se ima li smisla i da li je uvreda takvo remekdjelo (svemir-materija-evolucija) nazvati laž, kada je to postalo realnost od onog prvog paljenja energije u zvijezdi. Mislim da bi se i Tesla složio s ovim.
A o alternativama za to kao matrixu, gušterima, anunakijima, bićima petog denziteta bolje nećemo :D


ma nije to tako kako zamisljas :hihi jednostavnije je...
svijet samo treba zamisliti kao energiju i frekvenciju, ne materiju....
nije to masta... mi samo frekvenciju i energiju osjecamo vidom i dodirom kao masu, da nema zivih bica ne bi postojalo ni materije jer je ne bi imao ko vidjeti. nije to nasa masta, to je slika kako vidimo svijet...
zamisli se kao kompjuter... on dobiva signale, dobiva source kod kojeg pretvara u binary.... on source ne poznaje i nije svijestan da je svijet oko njega u source kodu.... kompajler mu pretvori kod, kao sto nama nas mozak pretvori informacije u slike
mislim da covjek nije nastao od majmuna jer bi isto tako nastala i neka pametna sirena od dupina

Razumijem kako oko funkcionira, ukratko, svjetlost iz oka putuje do predmeta (stolice), odbija se i vraća u oko, mozak okrene sliku... Također i kako računalo radi.
Ali sada sam zbunjen, kažeš da neki hardver ipak postoji, tj. materija.
Ali da moram svijet zamisliti kao energiju i frekvenciju, to mi čudno zvuči. Ne, hvala, neću ja ništa zamišljati niti vjerovati. Naravno da je sve energija to je neupitno.

Ispade mi da mlatimo praznu slamu već danima. Koliko sam te skužio ranije, pisao si da ne postoji materija, tj. lažna je, pisao si da ne postoji stolar, niti stolica, te samo energija postoji, sada ipak ima i živih bića od materije, tj. stolara i stolice, hardvera.
(Donekle te shvaćam ako si htio reći da nije svijet oko nas onakav kakav vidimo, recimo da su atomi šuplji, da vidimo samo uski spektar boja,...)

Također pišeš da nismo nastali od majmuna, to onda znači da nema evolucije, već kreacionizam. Čak ne smatraš da je čovijek križanac nekog višeg bića s majmunom, to bi opet značilo da smo nastali od majmuna :) Što god bilo nitko ne zna točno, osobno naginjem evoluciji i da sam najsličniji majmunu i svinji :)

I tko god je kroz povijest fantazirao, prosvjetljivao se, "vidio energiju" (tu i Tesla upada), pričao sa stvoriteljem na hebrejskom, padao u trance, umro je bojeći se što prestaje biti materija i postao samo tračak energije.
A za halucinogene tvari, opojna sredstva, kao i alkohol, tu sam mišljenja da mnoga niža bića vole malo da "odlepe", npr. majmuni, slonovi idr. vole trulo voće da udari u glavu, tako da meni to ne predstavlja neko sredstvo da bolje vidim svijet. Još gore nakon te "avanture" da mi propadne naredni dan, ne kažem da mi se ne dogodi ponekad. Kome trebaju lude gljive neka koristi ali mišljenja sam da je bolje ispuhati se sportom i rekreacijom, jer bolji je učinak i nema nuspojava tri dana, niti treba neko sredstvo za smirenje.

Mozak je jak organ, može čovjeka ubijediti u svašta, a pogotovo u stanjima opijenosti, što drogama, što mantrama ili molitvama ako padnu u trans. Svakog vjernika može uvjeriti u njegovu vjeru ili uvjerenje. Npr. katolik vidi Djevicu Mariju, indijanski šaman vidi Velikog Medvjeda, hinduist Ševu, alternativac vidi anunakija, iluminat vidi demona.
Meni je to bijedno. Sudjelovao sam na jednom događaju gdje padaju u nesvijest prilikom grupne "molitve", i to je dokaz da je duh sveti sišao na njih. Eto super što duh tako trati svoje vrijeme na takva događanja.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
Ne znam za vas, ali ja nisam nastao evolucijom već sam proizvod genetskog eksperimentiranja ludih nacističkih znanstvenika u pokušaju stvaranja superžidova. Malo su fulali pa sam nastao ja. To ti je kao Werner von Braun, on je ciljao prema Mjesecu ali je katkada fulao pa pogodio London.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
jurastublic je napisao/la:
abnettaa je napisao/la:

Ne znam što te spopalo, nadam se da je neka droga u pitanju a ne štogod ozbiljnije.
Jer opet pokušavaš velikom količinom gluposti nadomjestiti manjak shvaćanja nekih stvari.


shvacao sam dokle nisam shavtio da su mnoge stvari laz
a ti ako zelis upijati tudju logiku koja ti se servira bez vlastitog propitkivanja, niko ti ne brani
sve to na papiru lijepo i logicko zvuci ko i filmovi
svako vjeruje sto zeli, neko i amerikancima i njihovom obrazovanju, njegovo pravo - demokracija :drool
i demokracija je djelo amerike, gdje god nije bila... amerika je zakuhavala ratove pa i kod nas u yugi, danas ciste bliski istok i demokratiziraju ga
hvala, ne bih slusao njihove teorije o svijetu i fizici, ti samo izvoli....
Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS
@abneta

Amere sudi nakon kaj bus malo poslovao ili se bar druzio sa njima ...
Avatar
Postovi: 397
Postovi: 397
Pridružen/a: 06 tra 2017, 18:40
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 39 puta
Spol: M
OS: Manjaro KDE
E ova tema je malo starija ali nema veze...
A ako vas zanima šta je i kako je pogledajte na you-bi -to

šta ima da kaže Slobodan Nikolić

va is tinu zna mnogo i lepo priča ...pa pogledajte :bravo
I am the one and only....
Avatar
Postovi: 706
Postovi: 706
Pridružen/a: 16 ožu 2008, 20:47
Lokacija: NG
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Spol: M
OS: BugTraq
shrike je napisao/la:Ne znam za vas, ali ja nisam nastao evolucijom već sam proizvod genetskog eksperimentiranja ludih nacističkih znanstvenika u pokušaju stvaranja superžidova. Malo su fulali pa sam nastao ja. To ti je kao Werner von Braun, on je ciljao prema Mjesecu ali je katkada fulao pa pogodio London.

Ovo je najbolja stvar koju sam procitao danas :)
Avatar
Postovi: 180
Postovi: 180
Pridružen/a: 30 pro 2019, 22:41
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: Solus Budgie / Arch
Bila je negdje na forumu vijest kako spot pleše (baš je izgledao preslatko) , pa evo da nastavimo pratiti njegov razvoj. Vijest gdje je ipak bliže svojoj sudbini ili svrsi :
https://m.vidi.hr/index.php/pop-tech/sp ... m-uvjetima
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.