Sada je: 29 ožu 2024, 10:27.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

abnettaa je napisao/la:
Jeremija je napisao/la:OK, ali kvantni svijet se lako dokaže na malim uzorcima (kvantni eksperimenti) i materije se čudno ponašaju ovisno o nadgledatelju (npr. onaj eksperiment da li je foton val ili čestica ili oboje...), ali izvan kvantne fizike još uvijek Einstein vlada, ma da je sve klimavija teorija.
Kako da objasnim, eto stolar napravio stolicu, kažeš stolica ne postoji. Ali neka u eksperiment uđe Pero koji ne zna za stolara i stolicu, i kada opizdi nogom o tu stolicu, stolica postoji i noga boli. Tu možeš reći da je Peri kvantna petlja prikazala stolicu u glavi. A hebi ga onda nema ništa smisla, a pogotovo odmoriti umorne noge na stolici, a noge i dalje bole.


pa da, ali ispod povrsine, kvantna fizika je to sto cini nas svijet. Samo mi ne znamo vezu nje i "makro" fizike,
obje su totalno razlicite fizike i protive se jedna drugoj. zakoni makro fizike ne dozvoljavaju svijet kakav postoji u kvantnoj fizici i obrnuto.
zapravo je foton val, ne cestica... mi ga cinimo cesticom, ne samo foton, dualnost je dokazana na svim cesticama od protona do elektrona... sve su one valovi.
i tu je ta caka jer mi ne razumijemo logiku koja val pretvara u cesticu, bolje reci kamuflira, prikazuje ga kao cesticu.
eter je bio na dobrom putu da se to razumije ali je trebao petu dimenziju kako bi se uklopila gravitacija i neopravdano je pobijen. Danas je teorija struna na dobrom pragu da poveze kvantnu i makro fiziku a u principu vrlo je slicna eteru.
kod teorije struna postoji, prema kvantnoj fizici, energija nulte tocke, apsolutni vakuum u kojem fluktuacije stvaraju energiju koja se prazni u prostoru u obliku struna razlicitih oblika, svaki oblik strune predstavlja jednu cesticu. strune su rasporedjene u dimenzijama pa bi npr graviton bio u dimenziji izmedju opna, opna je isto slozeniji oblik strune,
graviton bi djelovao izmedju dvije opne a unutar njih bi djelovao samo njegov eho pa zato mi unutar svojih dimenzija mjerimo gravitaciju kao najslabiju silu.
teorija struna podrazumjeva 11 dimenzija, 9 prostornih i dvije vremenske.
vrlo zanimljiva teorija, gotovo savrsena u masti...al joj je matematika apsurd od apstrakcije...
kog zanima vise, dobra je npr knjiga "elegantni svemir" brian greene koja se bavi tom teorijom.
sve u svemu bila teorija struna ili eter, postoji ta neka nulta energija koja stvara petlje u vakuumu iz kojih nekako vec nastajw nas opipljivi svijet
ali ne smijemo zaboraviti da je to elektricna energija i da je nas mozak elektricni organ i nasi dozivljaji ovise samo o njegovim karakteristikama
sto znaci da svijet oko nas ne postoji onakav kako ga mi dozivljavamo, nas dozivljaj je samo splet okolnosti elektricnih petlja.
Sav nas svijet i sva nasa cula kojima ga mijerimo su samo projekcije vanjske energije u nasem mozgu
na isti nacin funkcionira i crna rupa, sve ono unutar nje je nepostojece, nema ni prostora ni vremena, rascijepani su... sve sto udje u njen horizont dogadjaja projektira se u unutrasnjost kao informacija
zanimljiva je i teorija da je cijeli svemir crna rupa... i nase svijesti da su crne rupe negdje u nama...
takav svemir bi hranio sam sebe i izvjegla bi se pitanja tipa kako, kada, od cega....
nema materije, samo energija i informacija...

tako da, da.... ne postoji stolica... kad je udarimo boli noga ali ne zato sto smo udarili materiju nego jednostavno zato jer je nas mozak reagirao osjecajem boli dok je energija naseg tijela (noge) udarila u energiju stolice, to su dvije razlicite petlje energije, ne noga i stolica...
tesko je zanemariti urodjene osjecaje... ali oni su iluzija... sve je energija i informacija, nema materije ni niceg dodirljivog , vidljivog

Jeremija je napisao/la:Sve ono što si napisao o piramidama i drevnim civilizacijama priznajem može biti. Ali moje nekakvo mišljenje o tome je da smo prije bili dosta inteligentniji i znali svašta napraviti kao piramide i ostala čuda, a da smo sa lagodnijim životom otupili i zaboravili mnoge zanate i mudrosti. Recimo današnji "majstori" ne znaju napraviti kip Franji Tuđmanu :D
I tako kroz tisuće godina smo sve gluplji i gluplji, uskoro i uz vaservagu nećemo znati vodoravnu plohu napraviti. Kao u onom filmu Idiokracija ili crtiću WALL E.


sve je moguce
ljudi su nekad mirnije zivjeli, sporije im je vrijeme prolazilo, shummanova rezonanca planeta je bila niza i automatski su impulsi u mozgu sporije tekli... pa su imali vremena ne samo razmisljati o bitnim stvarima vec i osjecati, mi smo danas izgubili mnoga cula upravo zbog porasta shumannove rezonance a i sustava u kojem zivimo
ali sad da su bili pametniji... tesko pitanje, cak ne bih rekao... danas pored svih stvari sa kojima se prosjecan covjek nosi, obican radnik sa osnovnom skolom je vjerojatno pametniji od znanstvenika iz 15 stoljeca....
mozgovi su danas vrlo aktivniji... ali je i pitanje sto to znaci biti pametniji..... cime definiramo pamet.
mi smo pametniji, oni predci su bili mudriji i osjecajniji
u daljoj povijesti, prije 12+ 000 god je druga prica... i ja mislim da je tad bila civilizacija daleko inteligentnija od nas ali se promijenila fizika planeta pa time i fizika zivota i osjecaji, mozgovi....


Čitao sam knjigu od Hawkinsa o crnim rupama i strunama... uf teško štivo. Misliš li na iste strune? Sada još ima i opna 8o

Tvoje pisanje o "uvjetima" u crnoj rupi me podsjetilo na kraj filma "Interstellar" koji me naljutio. Ono kad Mathew čuči iza police knjiga, a prije toga usisan u crnu rupu. (inače super film).

Čitao sam puno tekstova sa sličnom temom o kojoj pišeš. Kako o znanosti tako i o psihosexsu da je sve iluzija i da se ne treba sikirati.
Ne znam, ne volim totalno odmicanje ljudi od realnosti/materije zato što na kraju zabriju skroz u vanzemaljce ili sektu/religiju,pa čitaju vede. Čast iznimkama.
Tako da koliko god netko znao/vjerovao da je stolica samo iluzija, opizdiš li u nju nogom uvijek boli. I uz sve trikove/vjeru/znanje da je sve iluzija, materija i gravitacija kao i stolica uvijek bole.

Za život prije ne vjerujem da je bio mirniji nego sada, kad lav vreba u mraku, a u grmu čuči leopard :) Tada nije bilo sporih niti kljakavih, to gepardi riješe (crni humor).
A za sve ostalo moguće da si u pravu, osim što si zaboravio da u šestoj struni, između etera i trinaeste opne čuči Mathew McConaghy i glasa i dalje za HDZ :D
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
abnettaa je napisao/la:obje su totalno razlicite fizike i protive se jedna drugoj. zakoni makro fizike ne dozvoljavaju svijet kakav postoji u kvantnoj fizici i obrnuto.

Eh, kvantna fizika odlično opisuje jako sitne stvari i za to se iskorištava. Primjer: spektroskopija, poluvodiči, novi materijali, nuklearne elektrane.
Teorija relativnosti dobro opisuje drugi dio svijeta, gibanje velikih stvari, gravitaciju, razlike u protoku vremena.
Problem je da se trenutno te dvije matematički ne mogu uklopiti u jednu koja bi opisivala sve oko nas. Što znači da, iako su jako korisne, očito je da su manjkave i zato ljudi traže dalje.

abnettaa je napisao/la:i tu je ta caka jer mi ne razumijemo logiku koja val pretvara u cesticu, bolje reci kamuflira, prikazuje ga kao cesticu.

Logika je vrlo jednostavna i zove se "nedjeljivi komad" ili na hrvatskom "kvant". U pitanju je "komad" energije jer se nekad davno opazilo da se fundamentalni tipovi energija (elektromagnetna, jaka, slaba, za gravitaciju kvant nije pronađen), ne mogu prenositi bilo kako već samo u paketima točno određene količine. Ako je neki dio energije nedjeljiv, njezin "val vjerovatnoće" (probabilistički val na hrvatskom), kojim se širi je nedjeljiv, pa ponašanje može izgledati kao ono što zovemo "čestica".
To ne znači da i u makroskopskom svijetu ne postoji kvantni prijenos energije ali to su složeniji oblici a ne oni osnovni. Recimo, ovih vrućih dana, meni je kao fizičkom sustavu najmanji mogući kvant izmjene toplinske energije jednak molarnoj entalpiji 1/2 litre karlovačke pive.

abnettaa je napisao/la:eter je bio na dobrom putu da se to razumije ali je trebao petu dimenziju kako bi se uklopila gravitacija i neopravdano je pobijen. Danas je teorija struna na dobrom pragu da poveze kvantnu i makro fiziku a u principu vrlo je slicna eteru.
kod teorije struna postoji, prema kvantnoj fizici, energija nulte tocke, apsolutni vakuum u kojem fluktuacije stvaraju energiju koja se prazni u prostoru u obliku struna razlicitih oblika, svaki oblik strune predstavlja jednu cesticu. strune su rasporedjene u dimenzijama pa bi npr graviton bio u dimenziji izmedju opna, opna je isto slozeniji oblik strune,
graviton bi djelovao izmedju dvije opne a unutar njih bi djelovao samo njegov eho pa zato mi unutar svojih dimenzija mjerimo gravitaciju kao najslabiju silu.
teorija struna podrazumjeva 11 dimenzija, 9 prostornih i dvije vremenske.
vrlo zanimljiva teorija, gotovo savrsena u masti...al joj je matematika apsurd od apstrakcije...

Još prije 130 godina, probe su pokazale da fizički eter kao opći medij ne može postojati jer se to kosi s opažanjima u prirodi, nikakva peta dimenzija tu nema veze.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Michelson-Morleyev_pokus
Što god da je - nije eter. Iz kvantne mehanike, a ne teorije struna, slijede kvantne fluktuacije energijskih polja koje stvaraju "materiju". Vakuum nije prazan, jednako je složen kao i materija, razlika je samo što su u vakuumu te oscilacije energije u ravnoteži i pobijaju se (virtualne čestice se stvaraju sa suprotnim nabojima i odmah anihiliraju), tako da površno izgleda kao da nema ništa. To bi se moglo shvatiti kao neka vrsta etera, ali nema veze s onim originalnim eterom.

abnettaa je napisao/la:kog zanima vise, dobra je npr knjiga "elegantni svemir" brian greene koja se bavi tom teorijom.


Tip je strašan, ima više dobrih knjiga i predavanja. Ima genijalan kurs o specijalnoj relativnosti na
http://www.worldscienceu.com

abnettaa je napisao/la:sve u svemu bila teorija struna ili eter, postoji ta neka nulta energija koja stvara petlje u vakuumu iz kojih nekako vec nastajw nas opipljivi svijet
ali ne smijemo zaboraviti da je to elektricna energija i da je nas mozak elektricni organ i nasi dozivljaji ovise samo o njegovim karakteristikama

Kakva bolan električna energija? Nije vakuum HEP. Šalim se, nulta energija nije električna energija. To je mjera jakosti neke energije, bilo koje. Kao da kažeš: "Težina mog tijela je 80 kg te je zato moja težina isto što i moje tijelo."

abnettaa je napisao/la:ITD,ITD...,tako da, da.... ne postoji stolica...

Neki bi rekli da stolica ne postoji sve dok na nju ne sjedne guzica. U tom trenutku superpozicija svih mogućih stanja kolabira u jedno definitivno i često udobno stanje.
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
jurastublic je napisao/la:Teorija relativnosti dobro opisuje drugi dio svijeta, gibanje velikih stvari, gravitaciju, razlike u protoku vremena.
Problem je da se trenutno te dvije matematički ne mogu uklopiti u jednu koja bi opisivala sve oko nas. Što znači da, iako su jako korisne, očito je da su manjkave i zato ljudi traže dalje.


ne traze bas, imaju teoriju struna koja povezuje kvantno i relativnost, barem je na dobrom putu
opca teorija relativnosti - da, objasnjava lijepo i logicno
specijalna teorija relativnost - pface

jurastublic je napisao/la:Logika je vrlo jednostavna i zove se "nedjeljivi komad" ili na hrvatskom "kvant". U pitanju je "komad" energije jer se nekad davno opazilo da se fundamentalni tipovi energija (elektromagnetna, jaka, slaba, za gravitaciju kvant nije pronađen), ne mogu prenositi bilo kako već samo u paketima točno određene količine. Ako je neki dio energije nedjeljiv, njezin "val vjerovatnoće" (probabilistički val na hrvatskom), kojim se širi je nedjeljiv, pa ponašanje može izgledati kao ono što zovemo "čestica".


svaka je cestica nedjeljiva, zar to znaci da atom ima valne karkteristike a elektron ne jer je nedjeljiv ?
nesto, proton npr , uvijek je i val i cestica, ovisno kako ga mjerimo, nije malo jedno malo drugo, postoji samo vjerojatnost da cemo ga izmjeriti valom ili cesticom

jurastublic je napisao/la:To ne znači da i u makroskopskom svijetu ne postoji kvantni prijenos energije ali to su složeniji oblici a ne oni osnovni. Recimo, ovih vrućih dana, meni je kao fizičkom sustavu najmanji mogući kvant izmjene toplinske energije jednak molarnoj entalpiji 1/2 litre karlovačke pive.


haha
vise volim ozujsko , barem sto se tice tih nasih fus piva
inace erdinger ili paulaner prakticiram

jurastublic je napisao/la:Još prije 130 godina, probe su pokazale da fizički eter kao opći medij ne može postojati jer se to kosi s opažanjima u prirodi, nikakva peta dimenzija tu nema veze.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Michelson-Morleyev_pokus
Što god da je - nije eter. Iz kvantne mehanike, a ne teorije struna, slijede kvantne fluktuacije energijskih polja koje stvaraju "materiju". Vakuum nije prazan, jednako je složen kao i materija, razlika je samo što su u vakuumu te oscilacije energije u ravnoteži i pobijaju se (virtualne čestice se stvaraju sa suprotnim nabojima i odmah anihiliraju), tako da površno izgleda kao da nema ništa. To bi se moglo shvatiti kao neka vrsta etera, ali nema veze s onim originalnim eterom.


upravo peta dimenzija je objasnila te nedostatke etera
to je bio val, ako se mi krecemo prema valu, a on prema nama, trebali bi se prije susresti s njim, a opazanja u prirodi su pokazala suprotno, kretali se mi prema njemu ili bjezali od njega,... uvijek cemo se sresti u isto vrijeme
(govorim o svijetlosti)
to je bio problem etera i einstein ga je rijesio ali kako ?
opcom teorijom koja se bavi samo svijetloscu i prostor vremenom - eterom
einstein je tad samo otvorio nova pitanja za eter ali mu gravitacija nije dala mira pa je deset godina kasnije napravio specijalnu teoriju relativnosti koja je "ubila" eter
a specijalna teorija relativnosti se jednako kosi sa opazanjima u prirodi kao sto se i eter
predvidio je putanju merkura tom teorijom ali je li to dokaz ?
imamo galaksije koje prema specijalnoj teoriji ne smiju postojati, raspale bi se u prostoru pocevsi od rubnih zvijezda... jedna po jedna, galaksija bi tako gubila masu i postepeno odbacila sve zvijezde iz sebe
zato su izmislili tamnu materiju kao neku gumu oko galaksija koja ih drzi na okupu...
meni se vise svidja teorija iz nekih 50-ih koja je uz pomoc pete dimenzije objasnila nedostatke davnog etera i probleme utrkivanja sa svijetloscu kao valom, ali niko se nije bavio pretjerano dalje tom teorijom, nikog nije zanimal visedimenzionalna mehanika valova
... svi su otisli u mainstream i tamnu materiju, higsova polja,... i ostale apstraktno mastovite teorije

jurastublic je napisao/la:Što god da je - nije eter. Iz kvantne mehanike, a ne teorije struna, slijede kvantne fluktuacije energijskih polja koje stvaraju "materiju". Vakuum nije prazan, jednako je složen kao i materija, razlika je samo što su u vakuumu te oscilacije energije u ravnoteži i pobijaju se (virtualne čestice se stvaraju sa suprotnim nabojima i odmah anihiliraju), tako da površno izgleda kao da nema ništa. To bi se moglo shvatiti kao neka vrsta etera, ali nema veze s onim originalnim eterom.


ja mislim da je.. sve sto si rekao je tocno i iz toga "nekako" proizlazi - eter
jer na kraju;
sta je prostor ?
sta se krivi u njemu, neka guma, ili te fluktuacije ili sta ?
ako se ista krivi - krive se elektromagnetna polja i to je "gravitacija", virtualni foton je njen prenosioc koji u interakciji sa elektronima (koje ima svaka masa za razliku od nekih gravitona) stvara privlacnu silu
sad bi doktori rekli - netocno, jer elektromagnetno polje (njegov prenosioc, taj foton ) nema odgovarajuci spin da bude gravitacijsko...
a ja nisam doktor da dam protuargument na tu njihovu apstraktnu propagandu

ostalo mislim da si me krivo shvatio, znam da slijedi iz kvantne mehanike, ne iz teorije struna... vec samo teroija struna koristi kvantne fluktuacije kao objasnjenje za svoje strune ili kako ih ona voli nazvat, energetske petlje
kolko god lijepa i mastovita ta teorija bila , ona je jedan veliki bulsit skupa sa svojim gravitonima sto putuju oko multidimenzionalnih opna :lulz

jurastublic je napisao/la:Kakva bolan električna energija? Nije vakuum HEP. Šalim se, nulta energija nije električna energija. To je mjera jakosti neke energije, bilo koje. Kao da kažeš: "Težina mog tijela je 80 kg te je zato moja težina isto što i moje tijelo."


pa zapravo jest, vakuum je HEP, samo se treba znati spojiti.
Vakuum je elektricna energija i magnetna....
Nuklearne sile su elektromagnetna sila, zapravo postoji samo jedan (elektromagnetan fundament) i gravitacija koja je jedan veliki ?
U ranoj fazi svemira, kad je bio dovoljno vruc, postojala je elektromagnetna sila, kasnije kad se hladio od nje su se odvojile slaba i jaka nuklearna kao zasebne sile.
Vjerojatno promijenom spinova na prenosiocima,..... pa zato i prenosic gravitacije ima drugaciji spin od prenosica elektromagnetne sile
sve je to jedno te isto... samo jedna cestica postoji - foton
S druge strane, ne vezano za to, kvantna fizika je predlozila vec odavno da je energija nulte tocke elektromagnenta
ali mi to nikad necemo moci dokazat
zasto ?
:

jurastublic je napisao/la:ITD,ITD...,tako da, da.... ne postoji stolica...
Neki bi rekli da stolica ne postoji sve dok na nju ne sjedne guzica. U tom trenutku superpozicija svih mogućih stanja kolabira u jedno definitivno i često udobno stanje.


da, to je tocno i takva stolica, kolabirana iz superpozicije nije materija vec energija .
materija je samo u nasoj glavi, nigdje drugdje
reflektirani foton svjetolsti sa te energije "stolice" kad udari u moju mreznicu oka, ona informaciju pretvara u impuls koji dalje putuje do centra za vid u mozgu gdje mozak na osnovu tog impulsa stvara sliku (boju, oblik) stolice
tako da je ta stolica samo samo produkt moga mozga na osnovu informacije o nekoj energiji,
isto je i sa dodirom i svakim drugim culom
to znaci da materija ne postoji, mi zivimo u svijetu energije
jedne jedine
elektromagnente
i samo nam fali neki tesla da se ukopca

abnettaa je napisao/la:ali mi to nikad necemo moci dokazat
zasto ?


...upravo zato jer dokazi nam se temelje na materijalnom svijetu koji ne postoji
i zato broj 2:
jer zivimo u svijetu lazi...
sta bi HEP prodavao da se svako ukopca antenom u zrak ?
cime bi se amerikanaci pravili face da nemaju tajna magnetna oruzja ?
iskoristili su einsteina koji ni matematiku nije znao za svoju teoriju gravitacije... da siri propagandu
navodno mu je zena radila matemnatiku, mos mislit, to je samo rekao da se izvuce na nekom predavanju.... dobio cijelu teoriju na papiru od amerikanaca koji su odmah shvatili kud njegova predhodna opca teorija vodi....
ali nekako su mu to uvalili, jadnome.... covjek je do kraja zivota proveo trazeci nacin da poveze gravitaciju i elektromagnetnu silu... toliko je bio inutuitivno siguran da su povezane.... steta sto je zapeo u okrilje demona
(inace ko nije znao.... umro je trazeci nacin da poveze te dvije sile... zadnji ko ga je vidio je njegova pomocnica koja mu je bila u bolnici i rekao joj je nek mu donese sutra "onu biljeznicu s radovima sa stola".... umro je istu vecer)
Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS
Nije mi jasno je li ovo kakva zafrkancija ili stvarno misliš sve ovo što si nadrobio.
Ako je zafrkancija, malo si pretjerao s pretvaranjem.
Ako je zaozbiljno, što mi je nemoguće za povjerovati, moj ti je savjet da staneš na loptu i kreneš polako ispočetka.
Provjeravaj informacije i premise iz kojih misliš izvoditi zaključke. Jednu po jednu. Temeljito. To nije lako i zahtijeva vremena i truda.
Ali samo na taj način možeš smanjiti šanse da ti zaključak bude potpuni bulšit. Više ti se isplati dobro shvatiti osnove iz kojih možeš sam izvoditi ispravne zaključke, nego pokušavati silom i napamet udariti odmah po najvećem problemu. Želiš silom preplivati Jadran a još ne znaš ni plivati u plićaku.
Zašto ti to kažem? Zato što po komentaru izgledaš kao tip koji je došao na nogometnu utakmicu igrati nogomet sa skijama na nogama i puškom na ramenu. Svakome je odmah jasno da tu nešto ne štima.

Ako hoćeš, mogu ti, kad imam vremena, ovdje pomoći oko osnova koje znam, a za sve ono što ne znam ima na LZS-u i profesionalnih fizičara i ostalih koji ponešto kuže.
Stvar je jednostavna. Ako čovjek želi nešto naučiti, mora biti skroman i pokoran dok uči. Ako to nije u stanju biti u određenoj djelatnosti, u tome će uvijek biti i ostati loš. Govorim iz vlastitog iskustva. Nešto radim dobro a nešto nikad neću, jer ne želim zbog toga žrtvovati svoju pišljivu taštinu. Žalosno, ali tako je.
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
ma nego sta... i covjek je nastao od majmuna
ucenje nije upijanje serviranih lazi i besmislica :thmb-up
mogao bis ispraviti nadrobljeno citatima ... :zvizdi
Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS
abnettaa je napisao/la:ma nego sta... i covjek je nastao od majmuna
ucenje nije upijanje serviranih lazi i besmislica :thmb-up
mogao bis ispraviti nadrobljeno citatima ... :zvizdi

Šta bi citirao. Zamisli da ti netko dodje i napiše cijelu stranicu stvari poput ovoga:
"Taj tvoj linux ništa ne valja! Uključio sam Ubuntu-EXE na zračni kompresor i ekran mikrovalne je crn iako imam 4 mega RAM-a na tvrdom disku. Zato, da nema Microsofta i Ballmera, ne bi bilo ni pravih računala!"
I kad mu kažeš: "Šta to lupetaš, stani malo i razmisli.", on misli da se hoćeš pokazati pametniji od njega i traži da mu nabrojiš točne citate jer zna da je sigurno u pravu.
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Annette je napisao:
"da, to je tocno i takva stolica, kolabirana iz superpozicije nije materija vec energija .
materija je samo u nasoj glavi, nigdje drugdje
reflektirani foton svjetolsti sa te energije "stolice" kad udari u moju mreznicu oka, ona informaciju pretvara u impuls koji dalje putuje do centra za vid u mozgu gdje mozak na osnovu tog impulsa stvara sliku (boju, oblik) stolice
tako da je ta stolica samo samo produkt moga mozga na osnovu informacije o nekoj energiji,
isto je i sa dodirom i svakim drugim culom
to znaci da materija ne postoji, mi zivimo u svijetu energije
jedne jedine
elektromagnente
i samo nam fali neki tesla da se ukopca. "


Lijepo si to sročio, kratko i kvantno točno ;)
Ali možeš sve to mačku o rep okačiti kada te ščepa gravitacija i materija realnosti.
Razmišljam si, ako je točno tako kako si napisao, ispada da su ljudi u svojoj glavi "izmaštali" novi vrli svijet. A evoluciju su izmaštali svi organizmi i tvari zajedno, počevši od kamena, pa sve do složenijih i složenijih organizama. Znači svi su maštali o nečem kompliciranijem i na kraju to i izmaštali. I tako su majmuni izmaštali najkompliciranije biće na planeti, čovjeka. A taj čovjek kao vrhunac mašte počeo "izmaštavati" umjesto kompleksnijih i složenijih materija, da nastavi evoluciju izmaštavanja kao ostali organizmi. On mašta vrlo ne maštovito, maštajući da je sve laž. I da lažna kompletna materija koja je tako kompleksna (primjer je sa stolicom i fotonom koji se odbija od stolice nazad u oko)... mislim da mozak još manje ima smisla bez materije, kako onda mozak objasniti?
Pitam se ima li smisla i da li je uvreda takvo remekdjelo (svemir-materija-evolucija) nazvati laž, kada je to postalo realnost od onog prvog paljenja energije u zvijezdi. Mislim da bi se i Tesla složio s ovim.
A o alternativama za to kao matrixu, gušterima, anunakijima, bićima petog denziteta bolje nećemo :D

U ostalo pisano više mi nema smisla ulaziti, dosta je apstraktno, mislim na HEP, strune, opne, eter. Nema mi baš smisla o tome zato što je sve na klimavim teorijama, više se volim držati realnosti (lažne kako kažeš). A i nisam stručan da o tome drobim.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
jurastublic je napisao/la:
abnettaa je napisao/la:ma nego sta... i covjek je nastao od majmuna
ucenje nije upijanje serviranih lazi i besmislica :thmb-up
mogao bis ispraviti nadrobljeno citatima ... :zvizdi

Šta bi citirao. Zamisli da ti netko dodje i napiše cijelu stranicu stvari poput ovoga:
"Taj tvoj linux ništa ne valja! Uključio sam Ubuntu-EXE na zračni kompresor i ekran mikrovalne je crn iako imam 4 mega RAM-a na tvrdom disku. Zato, da nema Microsofta i Ballmera, ne bi bilo ni pravih računala!"
I kad mu kažeš: "Šta to lupetaš, stani malo i razmisli.", on misli da se hoćeš pokazati pametniji od njega i traži da mu nabrojiš točne citate jer zna da je sigurno u pravu.


jedino sto nije znanstveni osnovano a da sam rekao je to da je gravitacija elektromagnetna sila, sve ostalo je na mjestu. I problem etera, I teorije relativnosti i da su nuklearne sile elektromagnetni fundament.
A gravitacija ?
koja je razilka izmedju maxwelovih jednadba i jednadba gravitacije ? :-D :-D
jedino sto gravitaciju razilkuje od elektriciteta jest spin prenosica, gotovo identicno se ponasaju
a sta je masa uopce ?
treba higgsov bozon za nju jelda ? a je li ikad otkriven ? Mnogi koji su radili u cernu su rekli da se njih tice, da ga ne bi priznali kao otkrice... netko s vrha je jedva cekao bilo kakvu natuknicu da da higsu nobela za to.
masa je glupost, to je elektromagnetni fenomeni.. nikakav higs i bozoni
postoji i elektromagnetna masa i vrlo je slicna masi.... bile su i spekulacije o magnetnim poljima oko letjelice koji bi rotacijom ponistili njenu masu i ona bi putovala brzinom svijetlosti
rekao sam u prvom postu - elektromagnetno oruzje je mocno oruzje, budimo sad realni, da amerikanac zna za neko super oruzje koje bi ga drzalo na poziciji moci, bi li odmah svijetu obijelodanio ? ili bi lagao koliko god moze i cuvao za sebe ?
specijalna teorija relativnosti - made in USA, tocno u vrijeme kad su usutkali teslu i vec 100 godina izmisljaju razne nebuloze poput tamne tvari, tamne energije, higsovog bozona,.... da krpaju nedostatke specijalne teorije koja se kosi sa stvarnoscu. ( pardon, OPCA teorija relativnosti, pobrkao sam (general TR, krivo sam preveo.... specijalna je u redu i bavi se svijetloscu i prostorom i uvodi dimenziju vrijeme, zaprav o vrlo genijalna i elegantna teorija - nemam nista protiv nje ni protiv einsteina, dapace, svijet je takav... ali opca teorija (GTR) je laz i bavi se gravitacijom u prostoru, mozda nije sama po sebi laz ali je odvela fiziku u krivom smijeru i sakrila istinu jer na kraju krajeva jednadzbe gravitacije koje je einstein izveo su tocne i vrlo vrlo slicne maxwelovim jednadzbama elektromagnetnog polja, i u tome je poanta etera i pete dimenzije jer kad se uvede peta dimenzija, maxwell jednadbe se mogu primjeniti za gravitaciju, ne znam koja je to dimenzija, vec godinama se ne bavim time previse podataka za zapamtit... negdje sam citao, preslistat cu knjige pa ako nadjem dat vise informacija.) ..
Rusi to sve kuze ali se drze glupi i koriste se... pogledaj npr ruske znanstvenike... to su znsntvenici, bez dlake na jeziku.. koji rus se bavi teorijom struna ? ni jedan.. to je izrod amerike
rusi se bave realnoscu, istrazuju novi magnetni pol koji je izbio u sibiru ( prva faza okretaja polova ), istrazuju zemljinu jezgru koja se prelila iz jedne polovice u drugu.... istrazuju rotaciju zemlje koja zadnjih 50 godina konstantno usporava.... a amerikanci deru po teoriji struna i higsovim poljima... tamnoj materiji i rade mainstrem dokumentarce s nasom o putovanju na mars
ruski znanstvenici istrazuju i lijece ljudska magnetna polja - auru, smatraju da je ona glavni uzrok svih bolesti, pogotovo danas u elektro zagadjenom svijetu, a amerikanci - kakva aura, to ne postoji, to je metafizika, shamanska posla, evo ti tablete iz apoteke i 5 g mreza
svo svijetsko obrazovanje a najvise biologija, povijest i fizika potijece iz amerike
kao sto je u 15 stoljecu svo obrazovanje potijecalo iz vatikana i biblije... nismo nist pametniji, samo nas druga banda vodi ko ovce na pasu

Jeremija je napisao/la:Lijepo si to sročio, kratko i kvantno točno ;)
Ali možeš sve to mačku o rep okačiti kada te ščepa gravitacija i materija realnosti.
Razmišljam si, ako je točno tako kako si napisao, ispada da su ljudi u svojoj glavi "izmaštali" novi vrli svijet. A evoluciju su izmaštali svi organizmi i tvari zajedno, počevši od kamena, pa sve do složenijih i složenijih organizama. Znači svi su maštali o nečem kompliciranijem i na kraju to i izmaštali. I tako su majmuni izmaštali najkompliciranije biće na planeti, čovjeka. A taj čovjek kao vrhunac mašte počeo "izmaštavati" umjesto kompleksnijih i složenijih materija, da nastavi evoluciju izmaštavanja kao ostali organizmi. On mašta vrlo ne maštovito, maštajući da je sve laž. I da lažna kompletna materija koja je tako kompleksna (primjer je sa stolicom i fotonom koji se odbija od stolice nazad u oko)... mislim da mozak još manje ima smisla bez materije, kako onda mozak objasniti?
Pitam se ima li smisla i da li je uvreda takvo remekdjelo (svemir-materija-evolucija) nazvati laž, kada je to postalo realnost od onog prvog paljenja energije u zvijezdi. Mislim da bi se i Tesla složio s ovim.
A o alternativama za to kao matrixu, gušterima, anunakijima, bićima petog denziteta bolje nećemo :D

U ostalo pisano više mi nema smisla ulaziti, dosta je apstraktno, mislim na HEP, strune, opne, eter. Nema mi baš smisla o tome zato što je sve na klimavim teorijama, više se volim držati realnosti (lažne kako kažeš). A i nisam stručan da o tome drobim.


ma nije to tako kako zamisljas :hihi jednostavnije je...
svijet samo treba zamisliti kao energiju i frekvenciju, ne materiju....
nije to masta... mi samo frekvenciju i energiju osjecamo vidom i dodirom kao masu, da nema zivih bica ne bi postojalo ni materije jer je ne bi imao ko vidjeti. nije to nasa masta, to je slika kako vidimo svijet...
zamisli se kao kompjuter... on dobiva signale, dobiva source kod kojeg pretvara u binary.... on source ne poznaje i nije svijestan da je svijet oko njega u source kodu.... kompajler mu pretvori kod, kao sto nama nas mozak pretvori informacije u slike
mislim da covjek nije nastao od majmuna jer bi isto tako nastala i neka pametna sirena od dupina
Postovi: 271
Postovi: 271
Pridružen/a: 26 sij 2019, 20:16
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: m
OS: amigaOS
abnettaa je napisao/la:...
mislim da covjek nije nastao od majmuna jer bi isto tako nastala i neka pametna sirena od dupina

Čekaj malo, ti ne vjeruješ da postoje sirene?
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
abnettaa je napisao/la:

Ne znam što te spopalo, nadam se da je neka droga u pitanju a ne štogod ozbiljnije.
Jer opet pokušavaš velikom količinom gluposti nadomjestiti manjak shvaćanja nekih stvari.
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.