Sada je: 29 ožu 2024, 09:58.
Razne diskusije nevezane za Linux.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Šta ste zadnje gledali, a da je kvalitetno...

Evo nekih preporuka od mene:

- Into the Wild (prilično spora radnja kompenzirana vrhunskim soundtrackom kroz cijeli film. Dečko nakon završetka studija novac spremljen za Harvard (25000$) daje u dobrotvorne svrhe a obitelj napušta bez riječi. Pječice/stopom prolazi dobar dio Amerike nebi li došao do svog cilja - surova Aljaska, odnosno po nekom njegovom viđenju totalna sloboda.

- Sicko (dokumentarac R. Moorea o zdravstvenom osiguranju u Americi. Moram reći da sam se pomalo iznenadio kako jedan veliki SAD postupa sa bolesnim ljudima, za razliku od višestruko siromašnije ali socijalno osvještenije hrvatske (barem što se zdravsta tiče). Jedan zgodan primjer iz filma je kad si čovjek slučajno na stroju odreže dva prsta, a kako nema zd. osiguranje - ponude mu cijenu za spašavanje prstiju. Kako nije imao novca za oba (ne sjećam se sada točno, ali ogromna cifra) odlučio se za prišivanje onog na kojemu je manji dio odsječen.

- Zeitgeist (još jedan dokumentarac R. Moorea, meni osobno zanimljiv jer se dotakao nekih religija. Nije za gledati ako nemate čvrstu vjeru i općenito čvrst stav.)

- K-Pax (malo stariji ali odličan film. Čovjek tvrdi da je vanzemaljac i da nije sa naše planete, na što ga strpaju u umobolnicu. Da li se radi o luđaku ili je govorio istinu?)

- The Heartbreak Kid (u današnje vrijeme ultra-glupih komedija ljepo je naletjeti na nešto ovakvo... Garantiran smijeh kroz cijeli film, dobrim dijelom zahvaljujući vrhunskoj glumi Ben Stillera.
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW
the jumper (lik preskače sa jednog mjesta na svijetu na drugo mijesto na svijetu i sijelo vrijeme ga lovi Samuel L. Jackson jer je on kao prijetnja za čovječanstvo)
30 days of night (sjeverni pol u vrijeme 30 dana noći i napadaju ih vampirski mutanti. Meni nije baš neki žanr horora ali ima zanimljivih scena)

shawn the sheep (kolekcija kratkih crtića koje obavezno morate pogledati ukoliko vam je loš dan, nasmijati ćete se do suza)
carpe diem
Avatar
Postovi: 334
Postovi: 334
Pridružen/a: 30 tra 2008, 13:14
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: mint 13 x64, win 7 64
Forest Gump - relativno star film, ali mogu ga gledati stalno. Rijec je o jednom djecaku koji je mentalno zaostao te on na kolodvoru prica prolaznicima kakav mu je bio zivot do sada, sto se je desavalo. Morate pogledati ovu dramu.

27 Dana Kasnije - Horror. Slican Resident Evilu. Cijelo Ujedinjeno Kraljevstvo je zarazeno nekakvom infekcijom i sad su postali zombiji.

27 Tjedana Kasnije - Horror. Nastavak filma 27 Dana Kasnije. Vec nekoliko mjeseci nije se pojavio ni jedan zarazeni(umrli jer nisu imali ljudi za jest :'D). Jedan djecak i sestra bjeze od tate da nadju svoju mamu. Ubrzo su shvatili da je mama imuna na infekciju, ali da prenosi virus. Tad se desilo ono kljucno. Tata je poljubio zenu i zarazio se i infekcija se rasiruje. Ubrzo zahvaca cijeli London. Na kraju fila se vidi kako zombiji trce na aerodromu i iza njih Eiffelov Toranj - zadnja scena filma. Znaci biti ce jos nastavaka.
Avatar
Postovi: 519
Postovi: 519
Pridružen/a: 25 ožu 2008, 14:47
Lokacija: Nova Gradiska
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Fedora 10 - KDE 4.2.x
Tux Slave je napisao/la:Na kraju fila se vidi kako zombiji trce na aerodromu i iza njih Eiffelov Toranj - zadnja scena filma. Znaci biti ce jos nastavaka.


Spoiler :evil: :D
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW
Imam jedno pitanje za sve.
Da li je itko u zadnje vrijeme pogledao neki horor u kojem se baš us*a od straha? Ajde molim vas ako jest neka mi napiše koji je to horor. U zadnje vrijeme ne mogu naći ništa toliko strašno kao npr "Djeca kukuruza" ili slično što su bili strašni horori. Ovi novi su mi presmješni

THE GRUDGE e to je jedan od dobrih horora. Ako možete nabavite japansku verziju jer je strašnija od ove komercijalne američke
carpe diem
Avatar
Postovi: 334
Postovi: 334
Pridružen/a: 30 tra 2008, 13:14
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: mint 13 x64, win 7 64
a sta nitko nije gleda I am legend? ako niste obavezno pogledati ^^
csx
csx
csx je napisao/la:a sta nitko nije gleda I am legend? ako niste obavezno pogledati ^^


Nije loš film ali nije niti ništa posebno osim što je kraj malo iznenađujući :D :D :D :D
carpe diem
Avatar
Postovi: 334
Postovi: 334
Pridružen/a: 30 tra 2008, 13:14
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: mint 13 x64, win 7 64
coccolino je napisao/la:Imam jedno pitanje za sve.
Da li je itko u zadnje vrijeme pogledao neki horor u kojem se baš us*a od straha? Ajde molim vas ako jest neka mi napiše koji je to horor. U zadnje vrijeme ne mogu naći ništa toliko strašno kao npr "Djeca kukuruza" ili slično što su bili strašni horori. Ovi novi su mi presmješni

THE GRUDGE e to je jedan od dobrih horora. Ako možete nabavite japansku verziju jer je strašnija od ove komercijalne američke


Meni je bio dobar "Krug", prilično jezovito...(ili sam ja godinama smekšao :D )
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Baš sam njega htio spomenuti (I am legend), ali uopće nije toliko strašan da ga svrstam pod horore. Više je komedija :D
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW
Grof je napisao/la:Meni je bio dobar "Krug", prilično jezovito...(ili sam ja godinama smekšao :D )


Krug je meni jedan od najstrašnijih horora, barem sam ga ja tako doživio. Ali inače većina za njega kaže da nije uopće strašan.
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.