Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.
Odgovori

Noscript i LZS...

28 ruj 2016, 22:57

Vidim da mi trenutno noscript blokira veliki dio LZS-a.
https://noscript.net/

Naravno, ja većinom manualno dam dopuštenja LZS-u ali bilo bi zgodno ako u budućem razvoju pokušate smanjiti broj funkcija koje su ostvarene preko skripti.

Re: Noscript i LZS...

29 ruj 2016, 01:57

NIKADA. čitavi sajt se prepisuje kao golemi javascript. sve će se vrtiti na client sideu, a još ćemo i staviti integriranti distribuirani torrent da ne ide traffic na serveru nego da se drito među klijentima razmjenjuju podatci. to će nema uštediti par tisuća eura mjesečno na račun traffica.

Re: Noscript i LZS...

29 ruj 2016, 05:45

Tako i radimo trenutno :kava

Istina je da bi neke stvari ipak mogle biti serverske, a ne lokalne no to bi tražilo previše vremena i rada za nikakav učinak.

Ima li neki konkretan razlog zašto blokiraš JS?

Re: Noscript i LZS...

29 ruj 2016, 09:55

JS blokiram iz razloga adblockinga, povećanja brzine učitavanja stranica i činjenice da sam osvješten na sigurnost.

Re: Noscript i LZS...

29 ruj 2016, 11:30

blokiranje javascripta ne čini puno za sigurnost i bilo bi ti bolje po meni koristiti neki adblocker. u svakom slučaju, funkcije se pišu na najrazumniji mogući način: serverske funkcije su na serveru, klijentske na klijentu u javascriptu. ako ti to ne odgovara, slobodno blokiraj - lzs će uvijek biti koristiv bez JS iako lošiji :kava

Re: Noscript i LZS...

29 ruj 2016, 12:16

Istina, funkcionalan je i ovako. Jedino što zapravo mi fali je listanje stranica u temi.
Odgovori