Sada je: 19 tra 2024, 00:04.
Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Dragi forumaši, kako se prijave problema ne bi razvlačile po forumu, molim vas da sve probleme na koje naletite s LZS-ovim webom, forumom ili nekom od aplikacija prijavljujete ovdje.

U postu ispod nalazit će se indeks problema.

Problemima će se dodjeljivati statusi: potrebno više informacija, otvoreno, zatvoreno te prioriteti: niski, normalni, visoki.

Kad prijavljujete problem, molim vas za što detaljnije opise. Što ste radili, čime je to rezultiralo, kako je izgledalo itd.

Ako želite pomoći u otkrivanju uzroka problema s odjavljivanjem, evo što trebate učiniti:
(samo ako vas forum odjavljuje)
1. Odite na ovu stranicu: http://info.linuxzasve.com/debug.php i osvježite ju nekoliko puta, prateći polje s hashom za promjene. Predlažem da interval osvježavanja bude isti onaj u kojem vas forum odjavljuje.
2. Kopirajte hash na forum. Ako se mijenjao, kopirajte zadnji hash.


U zapisniku koji se generira prikuplja se IP adresa dostavljena serveru (Cloudflareova uglavnom), $_COOKIE superglobal za info.linuxzasve.com domenu (samo da vidimo rade li kako treba cookieji, nema smisla da petljam po vašim cookiejima na forumu), vrijeme zahtjeva i vaš user agent.
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
OTVORENI PROBLEMI

#1: Forum povremeno odjavljuje korisnike usred radnji otkako je uveden Cloudflare
Status: Zatvoreno
Prioritet: Normalno
Prijavili: trzalica, Abzeenth, shicy

Molim sve koji imaju ovaj problem da se uključe u raspravu oko njega i objave hasheve s debug stranice navedene u prvom postu.

Riješeno isključivanjem Cloudflare CDN-a.

#2: Zbog sigurnosne ranjivosti u Cloudflareu, postoje sumnje da su lozinke korisnika stranice koje ga koriste procurile
Status: Zatvoreno
Prioritet: Izuzetno

LZS nije bio zahvaćen u leaku.

#3: Request/session mismatch kod odjave
Status: Nepoznato, potrebno više informacija
Prioritet: Normalno
Prijavili: Abzeenth
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
Ulogirala sam se bez označenog "Zapamti me". Kad kliknem na "New posts" ili "Active topics", odmah me odlogira, ali --- ALI - klikom na Back tipku u browseru me vrati na početnu stranicu foruma i ponaša se kao da sam i dalje logirana?
WHAT

U polju za hash je:
284

i nakon nekoliko osvježavanja ostaje isti.

Browser je Google Chrome bez ikakvih add-ona, privacy/ad blockera i slično.
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Samo napomena, vidio si da je cjeli forum 1 sat u plusu? :)
Promjeni timezone u php.ini ako imas pristup do servera ili namjesti u kodu ako mozes

PS
Nisam imao problema sa ovim sto vi spominjete
Browser: Opera 43.0
Postovi: 858
Postovi: 858
Pridružen/a: 21 lip 2012, 20:36
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Nije do konfiguracije PHP-a već činjenice da PHPbb bazira vremenske zone po korisniku i da si možete regulirati DST u postavkama, a ja ne mogu utjecati puno. Glupost :)
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
Hash je bio 277 pa se nakon otprilike 2 minute promijenio na 276. Čak nije toliko stvar niti u tome nakon koliko vremena odlogira nego redovito odlogira nakon posjeta određenim dijelovima foruma odnosno, svaki puta odlogira nakon što se ide na detaljnije uređenje posta. Ako se tamo zadržiš dulje od pola minute ili minute, potrebno se ponovno logirati. Dok recimo ako post pišeš u formi za brzi odgovor, manja je vjerojatnost odlogiravanja. Vjerojatno je caching za te stranice drugačiji nego za ostale (čuo sam dosta sličnih pritužbi i uvijek je Cloudflare bio izravni/neizravni krivac)...
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M
iweb je napisao/la:Nije do konfiguracije PHP-a već činjenice da PHPbb bazira vremenske zone po korisniku i da si možete regulirati DST u postavkama, a ja ne mogu utjecati puno. Glupost :)


Uh sorry nisam to primjetio uopce

Malo blesavo ako se mene pita :hmm ako je forum za našu regiju sigurno ga nece otvarati netko sa druge strane planeta :zvizdi
ugl namjestio sam si :)
Postovi: 858
Postovi: 858
Pridružen/a: 21 lip 2012, 20:36
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
trzalica je napisao/la:...svaki puta odlogira nakon što se ide na detaljnije uređenje posta...

Meni se ovo nikada nije dogodilo, a često uređujem postove. Znao sam u "draftu" provesti po nekoliko sati kada sam pisao članke. Nisam čak ni bio cijelo vrijeme u tom tabu, nego sam surfao kojekuda, uređivao slike, chatao... i uvijek me dočekao logiran.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6155
Moderator
Postovi: 6155
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 225 puta
Primio/la zahvalu: 337 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Vl@do je napisao/la:
trzalica je napisao/la:...svaki puta odlogira nakon što se ide na detaljnije uređenje posta...

Meni se ovo nikada nije dogodilo, a često uređujem postove. Znao sam u "draftu" provesti po nekoliko sati kada sam pisao članke. Nisam čak ni bio cijelo vrijeme u tom tabu, nego sam surfao kojekuda, uređivao slike, chatao... i uvijek me dočekao logiran.

Nemam razloga lagati... Uglavnom, ja sam prijavio problem a šta će biti dalje nije moja briga.
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M
OK @trzalica, nije nitko rekao da lažeš. Samo sam iznio svoje iskustvo u ovom slučaju.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6155
Moderator
Postovi: 6155
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 225 puta
Primio/la zahvalu: 337 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.