Sada je: 28 ožu 2024, 09:27.
Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav dobri ljudi,

nije me bilo bas bas dugo, jos kad sam video da sam se registrovao pre 6 godina, sokirao sam se. Kako naslov kaze, ovaj forum mi je promenio zivot. Nisam ni sanjao da cu uci u svet IT samo time sto su me zanimali alternativni sistemi pored nametnutog w$ndows-a. Naleteo sam te davne 2016 godine na ovaj forum i nisam verovao koliko mi je tad dobrih ljudi ovde izaslo u susret ne bi li me nesto naucili i pomogli. Upravo uz vasu pomoc i ovu riznicu znanja koju forum poseduje sam uspeo da se zaposlim kao SysAdmin, nakon toga kao DevOps i trenutno kao Data Engineer. Sva ta vrata mi je otvorio voljeni Linux i vas forum, koji me naucio da razmisljam van kutije. Iako vas ne poznajem, (nadam se nekom okupljanju u skorije vreme, samo da stane ova glupost sa koronom) zelim ovim putem da se svima zahvalim, pogotovo kreatorima ovog sajta. Najbolji ste i zelim vam puno srece u zivotu, nadam se da izdrzavate u ovim ludim vremenima, gde se drzi "socijalna" distanca, gde se komsije prijavljuju, gledaju popreko kad se ne nose brnjice itd :lulz

Veliki pozdrav sa Void Linux sistema! :thmbs-up :thmbs-up :thmbs-up
Avatar
Postovi: 39
Postovi: 39
Pridružen/a: 07 pro 2016, 14:22
Podijelio/la zahvalu: 10 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: M
OS: Arch,xfce...
Držimo se, ne damo se. Pozdrav i tebi i čestitke na uspjehu u poslovnom životu. Većina nas nema veze sa IT strukom, ali privatno peremo po Linuxu sve u 16. :thmb-up
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6141
Moderator
Postovi: 6141
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 224 puta
Primio/la zahvalu: 329 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Vl@do je napisao/la:Držimo se, ne damo se. Pozdrav i tebi i čestitke na uspjehu u poslovnom životu. Većina nas nema veze sa IT strukom, ali privatno peremo po Linuxu sve u 16. :thmb-up


Drago mi je! Samo jako punom parom! :thmbs-up :thmbs-up :thmbs-up
Avatar
Postovi: 39
Postovi: 39
Pridružen/a: 07 pro 2016, 14:22
Podijelio/la zahvalu: 10 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: M
OS: Arch,xfce...
Pozdrav i tebi, Micko od jednog IT-evca iz Splita! :thmbs-up
Doduše, samo sam informatičar, nikakav DevOps i slično. :-D
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.