Sada je: 28 ožu 2024, 23:08.
Prijedlozi, komentari, kritike i sl. vezano uz portal.

Moderator/ica: Moderatori/ce

iweb je napisao/la:Treba li ti VPS samo zbog nodejs-a ili nečega? Ako bi ta serverska aplikacija bila u PHP-u ili Pythonu, možemo ju mi hostati.

Ako treba Node, probat ćemo isto nešto srediti.


krenuo sam linijom manjeg otpora - kako gugl gura - preko Node te Admin API. pomoglo je i to što se pojavio jedan VPS u lokalu kojeg sam 'zloupotrebio' za rad na ovom projektu.

vidim da postoji REST api koji bez problema sve može odraditi sa PHP - firebase database kao i firebase cloud message, tako da je VPS suvišan.

moja motivacija da petljam po javi bila veća od motivacije da se nešto ovdje konkretno završi , isprika zbog toga !
dobra vijest je da su ljetne vrućine iza nas, idemo raditi !
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
danas sam testirao Firebase Functions preko CLI alata i zadovoljan sam. okidam event WRITE na firebase-database i šaljem FCM poruku korisniku na android koji je pisao po bazi, lijepo !

čini se da je možda frka jer firebase-functions podržavaju samo internu prepisku između google servisa. navodno REQUEST prema nekom trećem URL nije dopušten u Spark ( dakle besplatnoj ) verziji Firebase

kažem 'možda frka' jer cijeli hodogram još nisam testirao,

1) testirao sam POST , dakle WRITE u firebase-database preko http REST servisa

2) okidao sam FCM poruku prema android , na osnovu zapisa androida u bazu

izgleda da nedostaje karika , kako da okinem event - http REST je poslao POST u bazu, sada ti proslijedi taj POST kao FCM na android , ali to razmišljam na glas, u hodu, nemam pojma dok se malo ne pozabavim s tim
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde
bolje gajba pive petak naveče nego posao ponedeljkom ujutro ... ili tako nekako

mislim da sam posložio kockice, imam sve što mi treba !

početna premisa glasi ovako: forum ne bi radio kao browser aplikacija, isključivo kao obavijesti o novim postovima i mogućnost brzog odgovora

1) na strani phpBB foruma ostavim skriptu nalik onoj koju radi Tapatalk , koja čita mySql bazu i šalje novi post na Firebase-databazu

2) na Firebase-databazi okidam Firebase-funkciju koja šalje notifikaciju s novim postom svim 'pretplatnicima' dakle svima koji su skinuli aplikaciju

3) pretplatnik može odmah odgovoriti na post, šalje ga direktno na phpBB od foruma

lijepo molim - želim čuti glas naroda - jeste zadovoljni s ovom minimalističkom koncepcijom ?

ili vas je Tapatalk razmazio pa biste htjeli punu funkcionalnost tapatalka ?
'81: ZX81 '83:ZX spectrum '85: Apple IIe '86:C-64 *** '87:PC-XT *** '88:PC-AT *** '90:386 *** 'itd.
Avatar
Postovi: 492
Postovi: 492
Pridružen/a: 26 svi 2012, 13:47
Lokacija: orahovica
Podijelio/la zahvalu: 59 puta
Primio/la zahvalu: 27 puta
Spol: M
OS: openSUSE-kde

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.